Jump to content

Civil War


Recommended Posts

JHC2Siz.png

 

Po odlasku iz Sabatona 2012. godine, Mullback, Montelius, Myrh i Sunden udruzuju snage sa basistom Stefanom Erikssonom, te sa mocnim Nils Patrik Johanssonom, i tako nastaje novi bend nazvan Civil War.

U novembru 2012. im izlazi self-titled EP, nakon kojeg je uslijedilo nekoliko singlova, da bi u junu ove godine izasao i prvi dugosvirajuci materijal, album pod nazivom "The Killer Angels".

 

GD92NYi.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Звук и даље вуче на Сабатон, што и не треба да чуди, али Нилсов чини основну разлику и то какву!

Чекамо их да дођу (опет :D) у Београд. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...

Gledao sam Civil War prosle subote u Sofiji, pa evo nakanih se da napisem nesto. S obzirom na dan odrzavanja koncerta, ipak je to bio zicer koji nisam smio propustiti. Subota je vec duze vremena jedini dan u nedelji kada mogu da skoknem negdje vani na koncert, a da u ponedeljak budem na svom radnom mjestu spreman za nove radne pobjede. Tako da sam na kraju odlucio da idem.

Koncert je odrzan u klubu Joy Station, koji, koliko zakljucujem, do sada nije bio mjesto odrzavanja metal koncerata u Sofiji. Klub se inace nalazi u Studentskom gradu, perifernom podrucju Sofije. Sam klub vise lici na neki elitni kazino nego na prostor za metal koncerte. Dugacak fensi sank, vrhunska rasvjeta i stroboskopi, hostese koje ti na ulazu nude besplatno pice, napucan stejdz velicine onog u Amerikani, dva ogromnna video panela na kojima ide prenos koncerta, itd. Isprva sam imao osjecaj kao da sam dosao na promociju novog albuma Vlade Georgijeva, na primjer. :haha: Ulaznica za koncert je inace kostala 40 Leva (20 Evra) na ulazu i izgledala je ovako. :)

Prvo je svirao bugarski bend nimalo obecavajuceg imena Ювиги. Medjutim, nije normalno koliko su dobri bili. Klasicni progresiv sa obiljem neparnih ritmova, mocnih klavijatura, dobrih rifova i solaza. Znaci, bas po mome ukusu. Mislim da je ovo tek drugi put da me je na nekom koncertu oduvala domaca pregrupa. Prvi put je to bilo u februaru ove godine, kad je Armageddon svirao ispred Sabatona.

Zatim je svirao grcki bend Fallen Arise. Nista specijalno, melodicni sympho gothic bend sa pjevacicom koja doduse nema operske pretenzije i osobine, uprkos tome sto im logo podsjeca na logotipe Nightwisha i Leaves Eyes. :)

I na kraju Civil War. Do pocetka njihovog koncerta skupilo se nekih 150 ljudi, tako da je klub bio pristojno popunjen. Pred binom nije bilo nikakve ograde, niti obezbjedjenja, znaci bend i odmah ispred njih publika. Stajao sam tu ispred bine, uz svjestan rizik da cu vrlo vjerovatno odatle imati ne bas najbolji zvuk. Medjutim, iznenadilo me je koliko je i na toj poziciji ozvucenje bilo podnosljivo i poprilicno jasno. Johanssona sam cuo veoma jasno, uzivo pjeva bas dobro i bez osjetnih problema sa glasom, sto mi je posebno bilo drago, plus sto je kao pojava likcina, onako ogroman, a opet namjerno malo poguren dok pjeva i tetura se po bini. Primjecuje se da mu se Diov duh uvukao pod kozu. :) Ostatak benda je sasvim pristojno zvucao, iako su na moje veliko iznenadjenje bili bez bas gitare, mada ja nisam osjetio neku supljinu ili manu u zvuku ili nesto tako. Bio sam uvjeren da su nakon odlaska basiste sa nadimkom Pizza nasli novog za live nastupe, ali ipak nisu. Poslije koncerta sam priupitao klavijaturistu sta je sa bas gitarom, a on mi je rekao da im i ovako ide dobro i da mozda nece ni traziti novog. :D

Svirali su ukupno nekih sat i 15 minuta. Evo setliste: USS Monitor / St. Patrick's Day / Braveheart / Gettysburg / Sons of Avalon / Tears From the North / Admiral Over the Oceans / Knights of Dalecarlia / Schindler's Ark / Gods and Generals

Bis: Bay of Pigs / I Will Rule the Universe / Rome is Falling Down

Sve u svemu, bas me je njihova svirka dobro podigla, dobro sam se izderao, iskakao i nasvirao air gitara, a i publika koja je stajala pred binom je svakako napravila dobru atmosferu. Zanimljivo je da bend trenutno nije na turneji, tako da su samo zbog ovog koncerta dosli u Sofiju. :) I onda opet to neko poredjenje na kraju sa nama i nasim okolnostima, kad na jednu ovakvu svirku u Sofiji, dakle svirku malo poznatog benda, 'ladno dodje oko 150 ljudi, medju kojima ima klinaca, ali i matoraca, dok kod nas mozda ne bi bilo ni 15ak zainteresovanih. Jednostavno, cini mi se da Bugari vec duzi niz godina imaju vjerniju publiku za heavy / power koncerte nego mi i gotova stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...