Jump to content

Mortal Kombat 9 PC, PS3, Xbox...


Dark_Elf

Recommended Posts

Jok. Nisam se upuštao toliko, samo tako kad vidim neki klip, ja ga kopiram ovde.

 

Ne verujem da će nešto drastično da ruše grafiku u odnosu na naprednije konzole (to je više kao reklama da bi kupio novi konzolu), a i da je gora grafika, koga briga ako je gejmplej dobar, odnosno isti?

Meni je samo da je igrivost na nivou devetke, ostalo ne marim toliko.

I naravno, jedva čekam novi story mod da odigram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ću te poslušati, deluje dobro... mada sam ja skroz ispao iz fazona.. uopšte ne poznajem grafike.

 

Odgledah sad story mode na youtube. Nije loše (šteta što ne naprave pravi film, a ne one fuš filmove), ali mi je story mod ipak u devetci neprevaziđen.

Ali ovaj unreal 4 engine... bem ti sunce kako kida... u pojedinim scenama u story mode-u, k'o pravi film izgleda.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

igrao danas kod ortaka par sati, isprobao skoro sve likove, ono je fantazija. malo sam samo igrao devetku pa ne mogu da uporedim baš, ali ovde ima gomila modova i ne zna se koji je od kojeg bolji. priča takođe odlična, nastavlja se na devetku, jedino što kaže ortak da je prilično lak story mode. ja sam počeo malo da igram, nekoliko borbi odigrao sa džonijem kejdžom i onim novim kotal kanom (koji je čini mi se najslabiji lik, mada treba dosta navikavanja verovatno), jedva čekam da nastavim sledećeg vikenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Kotal Khan kao da je iz nekog razloga nerfovan, mozda ce sa DLC da ga ojacaju ... Izgleda mocno lik, ali je totalno useless. Spor je, udarci su relativno slabi. Komboi su nikakvi, sta mi znaci onaj suncani disk i da secem vene, nista ... Ali zato novi sub zero jebe kevu koliko je brz, 1.5x brzi od sub zero-a u MK9. Isprobah Sonju, Deborah, onog lika sa strelama i Kenshijevog sina (koji je po meni bas vrh karakter za igru, zabavan do bola).

 

Story mode je bas kul, igram maltene borbe samo da bih gledao cuscenes :) Odlicno je uradjeno sve. Prilicno je smooth igrica, brza i vezivna, interakcija sa okolinom taman koliko treba. Za sada sam vrlo vrlo zadovoljan, skroz ocekivanja ispunili. Sad samo da objave sve karaktere koji se javljaju u story mode-u i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavidim vam, ali nadam se ne zadugo. Čim legne prva kinta, kupuje se grafika.

 

Meni je super isto story mode (odgledah na youtube), mada mi ona deca idu na živce. Mnogo su mi "pojapanljeni". :haha: Ostalo je super, i kraj sa Raydenom je vrh. Opet, dajem prednost priči u devetci, ali samo neka ovako nastave.

Kakav je gejmplay sa najvećom facom u igrici - Škorpionom? U odnosu na devetku?

I meni se sve nešto čini da će u desetci da mi bolje legne Sub-Zero.

 

I kakva je situacija sa komboima? Je l' isto mogu da se izvedu 10+ udaraca kombo, ili su malo unormalili to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorpion mi uopste nije legao, ne znam sto ... U 9ci je on bio brzi, sada je Sub Zero a Skorpion sporiji. Malo su obrnuli :) Nisam preterano igrao, treba se navici ocigledno.

 

Sto se tice komboa, maximum koliko sam uspeo da vezem su 6 udarca, tako da kontam da je verovatno izvodljivo 10+ ako si bas lud :)

 

Jos nisam odigrao story mod do kraja, degustiram polako, malo pred spavanje par partija cisto da se uveselim :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eto, konačno i ja pazario gtx 750, i malo odigrao (svega jedno obrtanje tower-a na medium, i par fajtova u story modu, isto na medium).

Nemam vremena jbg da ga igram, nakupšilo se malo više posla.

 

Utisci su odlični. Ne bih rekao ni da je brža, ni sporija od devetke. Taman kako treba, i odmah sam ušao u štos. Smeta mi malo (trenutno) što Škorpionu koplje sada ide nazad-napred... jbg... još od prvog dela je bilo nazad-nazad (ja kad pomislim na škorpiona, pomislim na nazad-nazad), al' dobro, ništa strašno, brzo se da priviknuti. Još mi refleksi vuku na devetku.

Grafika je solidna (mada sam se dosta mačovao sa brigntess/contrast i gamom) da mi ništa ne bi gorelo, ili bilo pretamno. Opet, ja nisam neki preterani ljubitelj kada grafika po svaku cenu teži ka realizmu, pa mi se devetka, zbog svojeg preterano dobrog dizajna i stilizovanosti, u neku ruku i više sviđa. Ali i ovo je lepo videti, naravno.

 

Ferra-Torr mi je onako, ostavio impresivan utisak. U jednoj rundi me je razbucao kao vola u kupusu. Moram da probam da igram sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Sabijamo se na poslu od Mortal Kombata, za sad sam nastrebao par likova, Sub Zero, Scorpion, Riden i onu malu Brigsovu. Jos uvek svi dovoljno ne znamo da moze da se desi da neko ko samo spamuje džojstik dobije borbu.

 

Inače užasno me nerviraju oni specijalni potezi tzv "X-ray" i voleo bih da to sranje može da se isključi. Prvo je bilo interesantno videti ali stvarno su nepošteni. Teško ih je predvideti i izbeći i nemaju nikakav poseban loading time da se izvrše kao što je npr bilo u Tekkenu za takve poteze pa da možeš da ga presretneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kombinacija pri loading screenu koji iskljucuje x-ray. Proguglaj po netu, ne mogu da se setim kako tacno ide, prilicno je laka i brzo se ukuca. Obe strane moraju isto da ukucaju. Radi 100%, mi smo na poslu tako to resavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt, pazi stvarno, u devetci je imalo, obavezno smo to radili, ali desetku nisam isprobao (kontao sam da je isto jer ima kodove pri loading screen) ... Nadam se da ce ubaciti patch neki. Mozda komplete edition bude imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače užasno me nerviraju oni specijalni potezi tzv "X-ray" i voleo bih da to sranje može da se isključi. Prvo je bilo interesantno videti ali stvarno su nepošteni. Teško ih je predvideti i izbeći i nemaju nikakav poseban loading time da se izvrše kao što je npr bilo u Tekkenu za takve poteze pa da možeš da ga presretneš.

 

Aahahah, pa vidiš kada se protivniku onaj meter napuni i odradiš mu block X-ray-a! U tome je i čar igre :) Gubi smisao bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...