Jump to content

Tableti


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Xiaomi mi3 korisi isti qualcomm snapdragon 800 koji koriste Samsung, Htc, Lg i Sony.

iste ram cipove, ista kola istog dobavljaca ekrana imaju(u najvecem broju slucajeva je Sharp u pitanju koji radi i za apple i za samsung i sl), sociva za kamere su kod svih Sony-jeve.

 

Kinezi sada kada se otvaraju prema svetu, samo dokazuju koliko velike kompanije deru na marketing, kad telefon sa istim hardverom u lepsem kucistu mogu da plasiraju za mnogo manje para.

To o cemu pricas Carli, odnosi se na ove "replike" sto se valjaju i kod nas, tima fejk Samsung s5 i note 3 za 120e i sl....koji u kopiranju koriste jeftine i losije komponente i baterije, sastavljano na crno i sl...ali ovi gore pobrojani imaju kako telefone nize i srednje klase, tako i premijume koji kostaju koliko i jedan Galaksi S5, LG G2(g3 jos nije izasao van Koreje), HTC-one.

 

Licno imam Huawei p6, koji izradom nimalo ne zaostaje za jednim ajfonom 5s, a kostao je 4 puta manje od njega.premijum alu kuciste, kvadkor, 2gb rama, nista od njega nisam ocekivao, ali je ispao i izuzetno stabilan fon u radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Dono mi kurir jutros ovaj "nas" tablet Tesla(ovo preko provajdera, sto su mi ponudili uz paket)

Kjut je.Dizajn je super, tanak je, pakovanje je bolje uradjeno nego za bilo koji tablet koji se prodaje, bas fensi...potrudise se za nesto sto u prodaji kosta samo 13000.

Elem ima intela u sebi, koji radi na 2ghz i giga rama, 16gb memorije+ micro sd.

Ekran nije nesto, ima ajpedovski odnos stranica 4:3, dolazi sa androidom 4.2, ppi je 160, tako da se vidi pikselizacija, ali daleko od loseg.

Dobija se i otg kabl uz njega, tako da ima mogucnost da se nakaci eksterni hard na njega, ili usb ili bilo sta drugo.

Sto se rada tice, pici sve glatko, nema stucanja, procesor je jak za tablete ovog cenovnog ranga iako je dual core, radi bolje nego mnogi kvadovi.

 

U prodaji je 13000, tako da je apsolutni best baj, ako neko hoce tablet, a ne zeli da izdvaja mnogo kinte.Za ulozeno stvarno pruza duplo vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nisam neki tech manijak ali imam solidan tablet (tako kazu Prestigio tako nesto se zove firma) u svakom slucaju, tastatura mi je spora, cini mi se da sa moba brze kucam i sa manje gresaka negokada kucam na tabletu. Cesto me zeza "space"... jel tu ima neki catch ili ja failujem sa tehnikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Izasli novi Nexus tablet i telefon

http://www.google.com/intl/all/nexus/

 

Nazalos' pederi iz Gugla napustise politiku "vrhunski uredjaj za kudikamo male pare", tako da mu sad jebase majku milu sa cenama.

Pa ce i tablet i telefon kostati papreno.sa tog segmenta supickumaterinu.

 

Tab je sada na tegri k1, 64bitni dvojezgarni procesor, tu je 2k ekran, preslo se sa 16:10 na 4:3 fomat, tu je i dalje 2gb rama i 8, 9" ekran.4:3 je zanimljiv format, ali jebes ga to je ajpedovski, trebalo je njima ostaviti da vladaju tim formatom, a negovati androidovskih 16:10.Ali jebiga, sta je tu je, zivot ide dalje.

Sada ga pravi HTC.

 

Telefon je usao u fablet vode, sa svojih 6".

Cpu je qualcomm 805 cetvorojezgarni, nazalost ova verzija neksusa je ostala na 32bitnoj arhitekturi.

Njega ovog puta pravi Motorola.

 

Ni sa ovim potezom nisam odusevljen, 6" je preterivanje, nek si jebu mater za to.Jedina uteha pored kompleksa koje groblje ima, je i to, da je nexus 5 i dalje u prodaji i da ce se proizvoditi i u narednom periodu.Sto je, s obzirom da nisu predstavili nikakvu manju varijantu, i najbolji potez od svega.

 

Tu je i novi Android L, verija 5.0.

Ce vidimo kako to deluje, kad mi stigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj tablet bi mogao da nesto napravi,mada sujmam da ce nvidia da pusti da se sama sebi ponovo usere u zivot u tom segmentu trzista.telefon je sprdnja,i svjesno nisu bacili peticu jer bi popucali samo tako.uglavnom,jebem ja svimanjima mater djuture,jer pc stagnira jer je fokus na fabletima,tabletima i ostalim splacinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ok je sto se specifikacija tice, uz slabiji ekran za tu visu klasu,pa ispada preskup.AL ga vade nov procesor, 3gb rama i dizajn.

 

Nego..

Stigao mi je pre nekih nedelju dana Lolipop...pop Djujic?San Markos Kalifornija?...elem, 5.0.1l definitivno najbolja verzija androida ikada.

Material dizajn je sada primaran, ART runtime glavni, dalvik vise ne postoji, multitask fantastican, gornje notiikacije su sad izmenjene, vise nije dvodelna, vec kao kod telefona, animacije su fantasticne,nema seckanja.

Ubacena je i opcija battery save, koju mozete da birate da se aktivira kad padne na 15% ili 5%.Tu su sada notifikacije na lock screen-u.Bukvalno je sve izmenjeno, najveca promena do sada.

Google mail aplikacija sada objedinjuje sve,ko Sauron, daklen sve mail naloge koje imate mozete drzati na njoj, ili da skinete neki mail klijent ako vas ovo smara,

Autonomija baterije je ono sto je najvaznije, ne znam sta su tu radili, ali baterija mi je oslabila posle godinu dana(oko 6 i po do 7 sati sot), medjutim sada opet traje onako kao kad sam ga uzeo, oko 7-8 sati sot.

I nesto sto definitivno ne ide u prilog novom nexus 9, a to je da nista bolje ne funkcionise od neksusa 7, tableta koji je, sto se procesora tice mnogo slabiji od njega(64bitni naspram starog 32bitnog i to ne epohalno brzog snepdegona), stariji godinu dana.Velika greska sto Gugl barem nije ostavio i neksus 7 da se i dalje radi i prodaje, kao sto je neksus 5 i dalje u ponudi, jer ovaj tab i dalje radi savrseno.

 

Manji minus, nema vise galerija aplikacije vec se sve sad apregleda iz googlove smaracke aplikacije Photos, pa ako zelite, mozete sa strane da skinete klasican galery prikaz, ukoliko vam novi smeta.Ubaceni su neki google shits, craps and boolshits aplikacijice, meni nepotrebne, pa su disejblovane.

 

Sve u svemu, zadovoljan sam novim androidom, videcemo kako ce to sljakati kod ostalih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...