Jump to content

Heavy metal opšta diskusija


Demon Seed

Recommended Posts

Izvini, ja to nisam rekao. Ja se serem na originalnost koja je sama sebi svrha, insistiranje na originalnosti per se i karakterisanje bendova lošim ako nisu originalni.

 

To je već dosta drugačija priča od ''jebeš originalnost'' i ''originalnost je pre svega kompleks''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate dragi opet tebi lakše u dupe uterati nego u glavu... trava pojela mozak, mnogo KKN ili šta li, hajdemo po ko zna koji put.

 

Kokica lepo rekao

 

originalnost je uvek prednost

 

I to stoji, svi moji omiljeni bendovi i jesu originalni: Morbid angel, Mercyful Fate, Emperor, Amorphis, Dissection... itd. Zato i jesu najbolji, zato što su stvorili nešto svoje.

 

ALI!

 

Rasprava je inicijalno krenula na Enforcer temi gde je neko rekao da je bend loš jer je neoriginalan. Serem se na to. Evo opet

 

Ja se serem na originalnost koja je sama sebi svrha, insistiranje na originalnosti per se i karakterisanje bendova lošim ako nisu originalni.

 

Znači recimo meni je Don't break the oath omiljeni album ikad, zašto to znači da ne mogu da volim Portrait ako prave dobre pesme? (po meni, naravno)

Po meni je insistiranje na originalnosti pre svega donelo bendove kao Sunn0))) koji nisu muzika.

 

Znači da rezimiramo: originalost je vrh ali ljudi koji samo hoće da nešto bude ORIGINALNO a ne gledaju da li je to pre svega DOBRO imaju male pišice.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nene, trava je, ti si kao mali upao u kazan s vutrom pa si sad imun, i dalje slušaš pravi metal iako se drogiraš.

 

A Grob se nije konkretno nasrao po pljuvanju Enforcera zbog neoriginalnosti, nego se posro po kompletnoj originalnosti jer su mu dirali Enforcer, pa posle nisam mislio na ovo, nisam mislio na ono. :P

 

Ali to uopšte nije bitno, ja listao black metal od pre 100 godina, naleteo na post, pa reko' da prcnem malo. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

<p>Nisam poslušao Enforcer btw.

 

Kliknuo sam malopre na random band na arhivama

 

Kradle

 

Kradle formed in 1982 and became known in '83 after opening for Blue Oyster Cult at the Pacific Colesium in Vancouver. They played various sold out shows before finally getting offered a deal from Enigma Records. Due to bad managment advice, the band turned it down convinced a better offer would come along. Kradle disbanded after lead singer Tod Anthony Larkin was tragically drowned in a boating related accident in 1989.

 

In 2002, three of Kradle's biggest die-hard fans (singer Jason Rodgers, guitarist Guy Mander and drummer Kevin Lovering) approached original bass player Steve Courchaine about wanting to re-form the band. Original guitarist and drummer Harry Degen and Claude Erfone had no interest without Larkin, but gave them their blessing. They played some gigs and recorded "Unleashed", a 9 song CD consisting of 6 old songs and 3 new ones written with the new line up in 2003.

 

After watching Kradle perform live, the response they received convinced Degen and Erfone they wanted back in the band and Courchaine reluctantly had to cut Lovering and Mander loose.

 

:haha: :haha:

 

Tako je to kad si Harry Degen.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka dobra ideja je originalna, ne mora da bude topla voda da bi bilo originalno.

 

Ascension je originalan, Ondskapt je originalan.

 

Watain su pederi.

 

Svaki dobar bend je originalan.

 

Laku noć, ljubim vas.

 

To je već filozofija za koju je kasno

 

Watain >>>>>>>>>>>>>> svi black metal bendovi danas.

 

Laka ti noć.

 

I da, prvi Ascension kopija Wataina.

 

Nije nikad kasno da se razmišlja! :D

 

Ja to i pričam sve vreme. Originalnost bez kvaliteta je samo pokušaj originalnosti.

 

Hvala, lepo sam spavao.

 

Consolamentum bolji od kompletnog opusa Wataina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...