Jump to content

Chelsea Wolfe


Recommended Posts

Kakvo vam je mišljenje o uporedbi Chelsea i rutave Eme, koje su definitivno glavne dve ženske u ovakvom izrazu? Chelseakina muzika je dosta ekspanzivnija i eksperimentalnija, ali ima tu promašaja, Emma je ubola žicu i cepa to baš fino plus mi njen glas i način pevanja nose neki poseban patos. Poslušaću i ovu Rumunku. 

Kažem, sudeći po ovoj novoj pesmi, obećava novi album dosta i deluje da je u pitanju povratak u folk/americana vode, što i meni više prija. Meni je Hiss spun bio korektan album sa nekoliko jako dobrih pesama (Twin fawn baš ubica, to joj je najbolja pesma u karijeri), ali je Abyss npr bio potpuni promašaj imho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Super album, to je to što sam hteo da čujem od nje. Koliko vidim, opšti je konsenzus ovde da je Chelsea najbolja u ovim akustičnim mellow dark folky varijantama. Doduše, tad je samo ta neka mračnija atmosfera izdvaja iz mora ovih singer/songwriter umetnika, pa zato nije ni čudo što je naviše slušaju metalci, a manje hipsteri. Malo me smara što se dosta prenemaže kod izgovaranja nekih reči tokom pevanja (npr. ovaj hokenhol baš para uši, a ima toga još) al biće ovo albumče kome ću se rado vraćati i koje će da mi bude redovni recept kad poželim da se opustim i umirim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je super album, baš american gothic zvuk i stoji joj ovo savršeno, iako sam ja mišljenja da je Pain Is Beauty njen najkompletniji/najbolji album gde je baš sve nabola kako treba, ali ovaj stil joj je baš sigurica da može doveka da čačka akustaru i poje preko toga i ja sam srećan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...