Jump to content

2013.09.28. *Kulturni Centar Grad, Beograd* Iceage (Denmark), Chresus Jist, Threesome


VoivodBG

Recommended Posts

Iceage+Copenhagen+Denmark+555078_600633576653749_3432394.jpg

 

 

Iceage is a punk rock band from Copenhagen, Denmark, formed in 2008. Signed to Tambourhinoceros in Denmark and Dais Records in the USA. They were then noticed (and picked up) by What’s Your Rupture? Records for international release, their debut album New Brigade was released in January 2011 in Denmark and on June 21, 2011, in the US.

 

http://www.last.fm/event/3688411+Iceage+(Copenhagen,+Denmark)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je uobičajeno danas videti grupu besnih klinaca sa gitarama, na vrhovima svih indie top lista i ablumom na jednoj od najvecih nezavisnih etiketa na svetu, a da pritom ne dolaze ni iz Britanije ni iz Amerike?

 

 

ICEAGE su 4 dvadesetogodišnjaka iz Kopenhagena. Izdaju za Matador koji je u poslednjih dvadesetak godina izdao hrpu klasika, od bendova poput Sonic Youth i Belle and Sebastian, preko Interpol, The Queens of the Stone Age do Kurt Vile-a.

 

Oba njihova albuma - ”New Brigade” (2011) i “You’re Nothing” (2013) dobila su prestižnu Pitchfork etiketu Best New Music, 9/10 od NME-ja i moglo bi se reći da ne postoji relevantno muzičko glasilo koje u poslednje dve godine nije napisalo bar par redova hvalospeva o njima. Zvuk ovog benda nosi u sebi beskompromisni duh rokenrola sa kraja sedamdesetih, mešajući različite podžanrove iz spomenute epohe – punk, hardcore, goth, post-punk. Poređenja sa Wire, Sonic Youth, Joy Divison ili Black flag možda još bolje oslikavaju širok dijapazon uticaja iako bi se na prvo slušanje olako moglo oceniti da se radi o bendu koji sa malim zakašnjenjem reaguje na veliki “punk revival” početkom prošle decenije 21. Veka.

 

Lokalna podrška na beogradskom koncertu biće im Threesome i ChresusJist, a pre i posle koncerta za muziku će biti zaduženi Kišobran DJ’s.

 

Karte za ovaj koncert se mogu naći na šanku KC Grad po retprodajnoj ceni od 400 din. Na veče koncerta cena karte biće 600 din.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne secam se da sam bio na nekom koncertu u KC Gradu u zadnjih godinu-dve, a da je valjalo (tj. nije bilo mrtvilo/tezga prepuna staticnih hipstera)

 

mozda navravratim, videcu

 

karta je 400 na sanku, 600 na dan koncerta

 

je l' moze neko da mi napise datume za ostale koncerte. Bernays Propaganda itd, ne mogu da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bend mnogo mnogo, bolje zvuči na ploči nego live, što se sviranja tiče prosek baš, pevač ajde ok, ritam sekcija mrtvo more, scenski nastup je baš smešan bio meni, kao "mračni smo punk autizam" ali vidi se da su baš deca neka i da nisu nimalo opasni i da to kad sviraju ne deluje nimalo preteći. Ne znam za fajt, ja sam otišao odmah nakon što se cert završio, pevač je dete neko, blejao je ispred opušteno kad sam krenuo ka centru. Ne znam šta je posle bilo.

 

Glavni utisak: kao da sam gledao nivea punk bend iz filma Harmoni Korina ili tako nešto. Ploča im je stvarno dobro snimljena ali kao bend su slabi dosta.

Edited by Лука
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ta neka mrtva atmosfera u KC Gradu za vreme koncerta i gomila wannabie hipstera postala vrlo demotivisuca za odlazak na koncerte tamo, fazon to su mi uglavnom najlosiji koncerti koje gledam. tako da sam psotao bas skeptican, ali evo sad je najavljeno bas dosta dobrih izvodjaca pa cu videti.

 

izgleda da ga je lik mlatnuo ispred KC Grada posle koncerta i da mu je pukla arkada

Share this post


Link to post
Share on other sites

scenski nastup je baš smešan bio meni, kao "mračni smo punk autizam" ali vidi se da su baš deca neka i da nisu nimalo opasni i da to kad sviraju ne deluje nimalo preteći. .

 

ne znam skoro nista o bendu ali mi je devojka veliki fan, i koliko sam skapirao od nje i od slusanja benda oni su vise joy division nego sto su sex pistols, tako da ne znam zasto bi te cudio takav nastup. ja kad cujem album dok ona pusta ne zamisljam neko divljanje nego tako neki preplaseni/derpsivni outsajderi/klinci.

 

koliko sam skapirao za fajt, nije bio fajt, nego je neki debil koji je dosao samo da pravi sranja i smara prisao liku ispred i rekao mu da je sranje cert i da zeli svoje pare nazad, i valjda ovaj mu rekao da odjebe pa ga taj lik zakucao. koliko mi rekla devojka lik je totalno iskulirao pricu i nastavio da bleji tako krvav, kao organizacija mu se izvinjava i on kao, ma nema veze, sta sad.

 

slazem se sa urukom sto se tice ovakvih svirki. uglavnom ljudi koji vole tu muziku bleje iza i slusaju, ispred bine budu neki likovi sto bi da se guraju malo a vecina je dosla da gleda ko je dosao i da pricaju medjusobnom o raznim temama (o svemu sem o koncertu)

 

nadam se da ce a place to bury strangers toliko da se otpanje da nece moci niko da prica dok sviraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni odlicno bilo sinoc. treba sto vise ovako aktuelnih bendova.

 

a taj lik je valjda neki retard koji je bio u prvom redu i non stop nesto smarao pevaca, pa ga je ovaj u nekom momentu odgurnuo rukom preko face da odjebe. to sto se desilo ispred je valjda samo nastavak ove price. jbg kad nemas obezbedjenje na certu, mozes ocekivati ovakva sranja.

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

"i koliko sam skapirao od nje i od slusanja benda oni su vise joy division nego sto su sex pistols, tako da ne znam zasto bi te cudio takav nastup. ja kad cujem album dok ona pusta ne zamisljam neko divljanje nego tako neki preplaseni/derpsivni outsajderi/klinci.

 

Ne troluj sa Pistolsima, ne znam gde si pročitao da me je nešto čudilo, koncert mi je bio simpatičan ali ništa posebno. Da se lože na Joy Division, Death in June itd, se vidi iz aviona samo su klinci mlaki i neubedljivi u tome. Ploča im je ok.

 

 

Defunctuse video sam tog tipa kad smo izlazili, izgledao je kao neki skins, verovatno ga je udrario ispred kluba onda jer je dečko odmah izašao tu da bleji.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni odlicno bilo sinoc. treba sto vise ovako aktuelnih bendova.

 

a taj lik je valjda neki retard koji je bio u prvom redu i non stop nesto smarao pevaca, pa ga je ovaj u nekom momentu odgurnuo rukom preko face da odjebe. to sto se desilo ispred je valjda samo nastavak ove price. jbg kad nemas obezbedjenje na certu, mozes ocekivati ovakva sranja.

 

ja sam taj retard koga je gurnuo rukom preko face. ali ja sam posle koncerta samo lepo popricao sa njim i bubnjarom ispred, cak su se i predstavili lepo. fini likovi. za ovo cujem sad tek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro kažu Uruk i Azal. mrtvo je u KC Gradu i uvek je neka ekipa koja ne ume da začepi. Poslednji put sam na dobroj svirci tamo bio kada su bili Crippled Black Phoenix (mada je i tada publika bila uzdržana do poslednjih nekoliko pesama), a pre toga na Karma To Burn, što ispadne svirka godišnje. Jednostavno je nekada ekipa toliko loša da ubije atmosferu, a nisu ni tu zbog muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su bile sjajne svirke, ja kad sam bio na Dirty Beaches i Molly Nilsson mrtvilo i broj hipstera po metru kvadratnom bili su vihse nego alarmantni.

kontam da je Seven That Spells postavio nedostizne standarde za taj prostor sto se tice svirki :D

 

 

mada, meni je KC uvek bio mesto koje sam vise povezivao sa nekom elektronikom, ali poslednji dobar it's a dubstep thing bio je fazon 2009.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko me je fascinirala ploca dok sam je preslusavao, uzivo su me razocarali. mislim da skoro nisam gledao slabiji koncert nekog inostranog benda. dodje mi sada da odem na neki domaci koncert, recimo bilo kojeg benda koji kopira nesto strano, a ne nudi nista novo niti originalno, ali da uzivam u tome. :mhihi:

ne znam sta vas pogadja kod publike, generalno su ljudi postali kao zombiji i ne znaju da se zabave na koncertima, klubovima, tuctucu itd.

ovogodisnji koncertni izuzetak su bili thee oh sees, sarenolika publika je dosla u taj drugstore, a cak su i hipsteri ucestvovali u sutkama i djuskanju, ima nade na kraju...

 

P.S. Nino je kao tonac izvukao maksimum iz KC Grada. :bigblue:

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...