Jump to content

2013.12.14. *Sportski centar Mladost, Bečej* Riff Fest - OTKAZANO


LazaGNR

Recommended Posts

Pa Gojko je pricao o Geteborg - jugoistocna evropa relaciji, 2. novembar i Estonija nemaju nikakve veze s tim, bukvalno im je u komsiluku da odrade jos tu jednu svirku.

 

Ja sam i dalje pri tome da je greota unapred kenjati po organizatorima i tripovati ljude da DT ne dolaze, nego drvlje i kamenje po njima tek ako zaseru.

 

Organizator ce verovatno zbog ovih prica kako od toga nema nista da se uprpa pa da pusti mail ovima iz DTa da sto pre objave, da bi seratori krenuli da kupuju karte...

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon svih sranja kroz koja je ovdašnja publika prošla zbog "organizatora", kako naših, tako i stranih, opravdano je imati dozu skeptičnosti, ali ne ovoliku, ovo je preterivanje i proseravanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, ali ja ne vidim šta je ovde preterano.

 

1) Posle svega što je domaća publika prošla, pojavljuje se neki anonimni organizator koji pravi mega-dobru svirku u Bečeju, pritom mu je već otkazan/pomeren jedan ovakav projekat, a nema čak ni prisustvo na yumetalu bilo koje vrste, što je ipak neka početna tačka za bilo kakav marketing.

 

2) Organizator govori o tome da bend ne sme da objavi nastup pre datuma u ugovoru - a kako onda sam organizator sme da oglasi nastup? Zar ne bi taj famozni datum bio obavezujući za obe strane, kao i svaki klasičan NDA (Non-Disclosure Agreement)? I od tih "desetak dodatnih datuma", kako to da mi ne znamo ni za jedan osim ovog našeg?

 

3) Datum tobožnjeg koncerta je ravno četiri dana posle povratka benda u matičnu zemlju, a tik pred božićne praznike, do kojih švedske porodice veoma drže. Nema nikakvog logističkog smisla praviti istočnoevropsku turneju odmah nakon što se kompletna oprema i bend vrate u Švedsku.

 

Meni ni iz džepa ni u džep, ništa bolje nego da se ovakav spektakl na kraju održi, ali skepsa je iz svakog ugla više nego opravdana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji počinju diskusiju sa "izvini, ali..." su obično žene ili svađalačke kuje. :razz:

 

1. Prvi put je sam organizator otkazao, tj. pomerio datum, zar ne? Nakon ovoga i posledica istog:

Konkretan problem je nastao kada je iz samo njemu poznatih razloga dao izjavu koja je direktno ugrozila festival i finansijski i u svakom drugom pogledu. Odbivši da pojedinim novinarima da intervju, izjavio je da je bolje da provere da li će festival uopšte biti održan. To je izazvalo lančanu reakciju među našim saradnicima, sponzorima, prodajnim mestima i potencijalnim posetiocima, koji su momentalno želeli da znaju o čemu se radi.

Dobra vest daleko putuje, loša još dalje. Za prisustvo na Yumetalu imam argumente i za i protiv, preskočiću.

 

2. Možda ljudi iz navedenih desetak dodatnih datuma, takođe, znaju samo za svoj i pitaju se, pa - zamisli - ne mogu da dođu do informacije o datumu u Srbiji. A bilo bi ironično da postoji info na Yumetalu. :D Što se tiče detalja ugovora, možemo da nagađamo, mada je to i jedino što postoji na temi za sada.

 

3. Logistiku prepuštam organizatoru, nije moje da ocenjujem. A još bi gore bilo da širim priču svojim mišljenjem o DT i zašto mi ne bi bilo čudno da tako organizuju stvari.

 

A ova poslednja ti i jeste suština, baš ono što sam i rekao. Imamo skepsu, uvek i potpuno opravdano, ali ne ovoliko; ako neko izgubi pare, to će biti samo organizator, jer ima još dosta vremena pretprodaje (do kraja novembra), tako da publika može da sačeka ishod situacije. Naravno da će sve što se do tada nije iskristalisalo biti "piši propalo".

 

 

P.S. Nikada nisam siguran gde da stavim tačku u ovakvoj rečenici, znam da je pre navodnika, ako je u pitanju citiranje iil upravan govor. Ratosiljaj me bede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Posle svega što je domaća publika prošla, pojavljuje se neki anonimni organizator koji pravi mega-dobru svirku u Bečeju, pritom mu je već otkazan/pomeren jedan ovakav projekat, a nema čak ni prisustvo na yumetalu bilo koje vrste, što je ipak neka početna tačka za bilo kakav marketing.

Svi se sabani navukli na Facebook.Pa verovato i taj lik (/ti likovi).

 

Ako ti vec treba neko iz Beceja,a da je ovde registrovan,cimaj Ninoslava.

On je (novinarsko) njuska(lo),mora da zna sta se desava tu :da:

 

 

P.S. - inace,u prilog ovoga sto Vladimir prica,je i cinjenica da se svojevremeno cak dovukao na forum i onaj bajker (kad je Tarja trebala da nastupi u "nedodjiji",tj. Debeljaci),koji verovatno pre toga interneta nije video (sem sajta svog moto-kluba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yumetal je odavno izgubio to svoje bitno mesto kao jedno od primarnih sredstava informisanja o koncertima, tako da je prisutvo orgaizatora na forumu odavno izubilo svrhu, imo. Ja da organizujem nesto bolelo bi me uvo za yumetal.

 

Ranije su teme o koncertima bile bas bitne, imale po 50 strana, i tu su uvek dolazilo do bitnih informacija, sad imaju 2-3 i copypaste infora sa FB. Mislim, ja za dosta eventova i dalje saznajem preko yuma, ali činjenica je da to sad interna stvar ljudi koji su ostali na forumu, dok su ranije ljudi sa strane dolazili na yumetal da bi se informisali.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dragi drugari,

 

Kao što ste i sami do sad mogli da pročitate, Benjamin je napustio Sybreed, pa su svi njihovi budući nastupi, kao i nastup na RIFFEST-u, otkazani.

 

RIFFEST tim već radi na nalaženju zamene i u pregovoru smo sa nekoliko bendova. Kada budemo imali konačni dogovor, vi ćete prvi saznati!

 

Do tad pratite našu stranicu, a karte za RIFFEST i dalje možete kupiti preko Eventim Serbia, i vidimo se u decembru!!!

 

Vaš RIFFEST tim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta sad, oni koji su kupili karte isključivo zbog Sybreed-a ne mogu da dobiju pare nazad? Šta ima veze što će im naći zamenu, na tu foru mogu da otkažu svi bendovi koji su dosad najavljeni i da umesto njih sviraju Nežni Dalibor i Svi na pod, i organizatori onda neće morati da vraćaju pare pod izgovorom "festival se ipak održao, samo sa drugačijim lineup-om". Ma daj bre.

Edited by Vule iz Kule
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...