Jump to content

Duvački instrumenti


Demon Seed

Recommended Posts

Ja sviram frulu al zaista bi voleo kaval

 

Koju frulu sviras, Nesho, ovu kao Bora Dugic? :D

 

 

Moj cale je imao saksofon, i dao ga pre 15 godina drugaru da mu stoji na zidu u klubu koji drzi, to se sve ubudjalo do sad, pitanje je i da ga skinemo odatle da l' bi mogli da ga restauriramo, a i glupo mi da napinjem posle 15 god da ga uzmemo coveku... xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veze nemam koja je razlika izmedju dijatonske i hromatske, imam ovde neku plasticnu Hohner blok flautu, i zajebavao se nesto skoro, trazio guidove po netu kako se svira, i nasao nesto, medjutim ta sa guide-a ima dve rupe jednu do druge dole pri kraju, i to me malo bunilo xD

Evo nadjoh da je to po 2 rupice za setanje polustepena, ja neam nigde dve jednu do druge, samo po jedna, amaterska blok flauta :D

 

Slabo se u to razumem, ali ako tu nesto zardja i osteti se iznutra od one limarije, moze li i to da se sredi? :/

Uzeo bih ga coveku, ali mi je trulo, postoji li mozda neka sax replica negde da se kupi, za na zid? :haha:

Ziva greota sto tamo visi :no:

 

Al' ukrali iz dzepa na Kultur Shocku, emancipovani lopovi koji kradu profi frule, mamu im jebem.

 

Provalih sad kako da turam povisilice, po principu kad vec nema 2 rupice za poluton, otvorim rupu polovicno :D

Al' zajebano da se ubode lepo :haha:

 

http://www.dolmetsch.com/cfingerchart.htm

 

Nadjoh lijep chart

 

Samo ignorisem ove duple rupe xD

 

Pretpostavljam da hromatska ima za svaki poluton rupu ili nesto?

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na odobrenju teme, ali zasto si mi promenio text format u poslednjoj recenici? Mislio si da sam ga slucajno stavio onako, ili ti se samo nije dopadalo?

Pa povecao sam da vide lepo, da se ne pretvori tema odmah u kacenje blow jobova sa red tuba i slicno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, totalno su drugi tonovi, u zavisnosti od toga shta radish, ludilo xD

 

Glupa dijatonska 'armonika, ja sam mislio da ce to lako - 10 tonova i cao. Ispade teze, pa sam se smorio :)

 

Inache, kao mladji sam uchio da sviram onu trubu bez dugmadi, obrazi su mi otpadali, ali sam umeo da odsviram ono govno iz americhkog gradjanskog rata.

 

clairon.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...