Jump to content

2013.11.27. *Klub Fest, Beograd* The Ocean, Tides From Nebula, Abraham - OTKAZANO


Lou

Recommended Posts

Nesto mi je smrdelo da ce biti otkazano jer sam primetio da se i slabo pricalo na forumu. Jebes ga stvarno mi nije jasno otkud tako mala nezainteresovanost....

 

da gledamo po ovom forumu svaka bi svirka bila uspesna.

 

jbg ovo je cetvrti put da sviraju ovde, ipak su to srbi. samo blind guardian moze toliko puta da svira uspesno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedna bitna stvar koje je mnoge odbila je cinjenica da sviraju samo poslednji album i mozda pesma dve sa proslog ako i to, a meni je novi album nista specijalno... da sviraju precambrian ili heliocentric ja bih kupio kartu mozda, ovako ipak ne... sigurno bi se situacija sa kartama popravila dosta par dana pred koncert posto ljudima nije toliko bitno da uzmu odma karte jer racunaju da nije tolika pomama zato sto su vec bili 3 puta pa cekaju nesto ne znam sta, verovatno momentum pred koncert

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjam da ljudi toliko ozbiljno slusaju da bi ih masovno odbila setlista, vise se na te koncerte ide iz nekog interekipnog hajpa. procenat ljudi koji bi dosli na koncert znajuci unapred set i koji bi skapirali koja je koja pesma na svirci ne prelazi 27% po mojoj proceni.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

zinula guz'ca pa im se odbilo u glavu

 

sledeci put kao kavalera 500 kinti,samo za ove po zaslugama realno je 300

 

nemam pojma koji je kurac ljudima pa nagrnuse da dizu cijene karata,taman je krenula situacija na bolje,malo skresite te guzice jebem mu sve

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma koji je kurac ljudima pa nagrnuse da dizu cijene karata,taman je krenula situacija na bolje,malo skresite te guzice jebem mu sve

 

malo lupas buraz.

 

1200 je skroz realna cena. iz mog iskustva, kupiti pice, hranu, peskire, ostala sranja za tri benda ne kosta ispod 400 evra. onda das jos 100 evra za promociju recimo i brdo drugih stvari.

 

znaci reci da u najboljem slucaju ti treba 500 evra da budes na nuli i u najboljem od najboljih slucaja bend je kul i pristane na podelu karata 50/50 bez honorara.

 

karta kosta 10 evra, tebi ide 5 evra, opet ti treba 100 karata minimum da se pokrijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što organizator procenjuje da karta vredi 1200 dinara ne znači mnogo, ona vredi onoliko koliko su ljudi spremni da plate, a sada izgleda nisu bili spremni da plate tu cenu. Ja sam za The Ocean kupio kartu, ali mi je za Russian Circles bilo sumanuto da ulaz košta 1400 dinara.

Edited by Live

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što organizator procenjuje da karta vredi 1200 dinara ne znači mnogo, ona vredi onoliko koliko su ljudi spremni da plate, a sada izgleda nisu bili spremni da plate tu cenu. Ja sam za The Ocean kupio kartu, ali mi je za Russian Circles bilo sumanuto da ulaz košta 1400 dinara.

 

нема ти ту неке логике. на пример, ја са за Асфикс спреман да платим и 5000 ако треба, само да их гледам, али је реално да не вреде тих новаца.

 

што се саме организације тиче, то је веома незахвална ствар. организатор мора да процени и колико је отприлике људи спремно да дође на концерт, па самим тим да одреди неку оквирну цену карте. наравно да свако воли да заради, али се прво гледа да се буде на нули, након свих трошкова (отплатити бенд(ове), кетеринг, клуб, пратећа опрема...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sigurno, ja se stvarno divim ljudima koji bilo šta organizuju ovde i poštujem to. Samo je besparica, kalkuliše se na šta treba otići, često ne možeš da kupiš kartu unapred (što bi organizatorima dosta značilo) i na kraju se nažalost dese i otkazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što organizator procenjuje da karta vredi 1200 dinara ne znači mnogo, ona vredi onoliko koliko su ljudi spremni da plate, a sada izgleda nisu bili spremni da plate tu cenu. Ja sam za The Ocean kupio kartu, ali mi je za Russian Circles bilo sumanuto da ulaz košta 1400 dinara.

 

russian circles verovatno vise kosta od the ocean paketa. ja znam da je nino pre najave pricao meni da se nada da ce prodati dovoljno karata da prebaci u bozidarac, sto verovatno znaci da je i sa 1400 din jedva izvuko glavu.

 

nino radi vrhunski posao i ne mozes mu nista reci oko toga. dovodi bendove koje niko ne bi doveo zato sto, na srecu, radi za fest i ne mora da placa i klub. a opet verovatno gubi pare na dosta toga.

 

jedini nacin da se poboljsa ovde situacija sto se tice ovakvih bendova srednje velicine je da grad ili sponzori pomazu promoterima, a svima je jasno koliko ima sanse da se tako nesto desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Live: беспарица и незаинтересованост код људи. вазда смо се као народ водили оном "ма полако, има времена". јбг, када организујеш концерт, ти практично живиш од претпродаје, јер нико не може да очекује да ће на дан свирке да наврне 1000 људи који ће на улазу купити карте.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod drugih, lično karte kupujem i mesecima unapred čim počne prodaja, osim kada nemam love. Ponekad jednostavno ne mogu da odvojim tih 1200 ili 1400 dinara mesec dana unapred, naročito kada se dosta koncerata zakaže u kratkom roku. Opet kažem, svima koji nešto rade svaka čast, to ću uvek da pohvalim i dolaskom da podržim. Definitivno bi trebalo da postoji neki model da se ne zavisi toliko od prodaje karata, ali i sponzori su se strašno stisli zbog krize, krešu sve troškove koje smatraju nepotrebnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...