Jump to content

GMO ( Genetski Modifikovani Organizmi )


PajatheTrut

Recommended Posts

To nije hrana ljudi. To je mutagen. Hrana je jeftina dok se ne umesaju korporacije. Zivesmo hiljade godina i bez ikakvih naucnih preparata ishranismo se, a sada nam bas treba GMO. Strasno. Svi pricaju kao crnac u Africi ce pre da jede to nego da umre od gladi. Pa naravno da hoce. On ce i govno da jede ako treba, ali za tim nema potrebe. Tolike njive zaparlozene da ih ima vise nego onih koje se koriste. Kao fora nemamo kapacitete na zemlji da i te jadne crnce nahranimo. Nije nego.

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imamo zemlju?Imamo.

Jel obradjujemo zemlju?Ne obradjujemo.

Jel proizvodimo?Ne prozivodimo i jos pride uvozimo sve sto smo nekad prozvodili, svakakva govna, i gmo i negmo

Ko je kriv?Mi smo krivi. Srbin je Srbinu vuk.

Umesto da se udruzimo i zajedno da prozivodimo i plasiramo visak u svet, neeeee, Srbin ce Srbina da zajebe, jer bolje je da ja uvezem sa strane i da samo ja imam zaradu, a Pera neka crkne gladan i jos cu ga sjebem da nema sta da proizvede.Zato smo i spali na to da sad diskutujemo kao da je gmo krucijalno pitanje opstanka srpskog naroda i zavere da se Srbi sjebu.Mi smo debelo zamakli u neku ksenofobiju, neku kolektivnu manicnu sizofreniju da neko hoce da nas unisti....Da imamo svoje, boleo bi nas kurac i za gmo i za uvoz jebenog belog luka iz Kine, pa ko voli nek bira sta ce da jede i sta ce da uzgaja, a ne ovako..

 

E tako mi funkcionisemo bar 25 godina ako ne i vise.Mi smo bre postali genetski modifikovana stoka od naroda.

Ko nam jebe mater., ne samo gmo I nukleane elektrane bi dovukao ovde i otpad da se skladisti po Srbiji.

 

Na kraju, posto nista zivo nemamo i sto je sve propalo, mi cemo morati taj gmo da prihvatimo , bio on stetan ili ne, samo zato sto smo sebi to sami dozvolili.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

država već ulaže u poljoprivrednike tako što im daje masivne subvencije na samu činjenicu što imaš zemlju, dakle ne moraš ništa da radiš preko godine a pare samo kaplju.

 

a kad je država probala da to izmeni pa da subvencije ne idu po zemlji koju poseduješ nego po prihodu kojeg ostvariš, pola Vojvodine su blokirali, ne daju paori da ih nateraš da rade.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

sale,

brate,

uz sve to, uz činjenicu da smo imali komunizam, pa da smo naučili da ne radimo (ovo što talvi napisa), uz sankcije, slobu, bombardovanje, dos, turke, neobrazovanje, ubijenost u pojam, neopevanu glupost, talenat da biramo govna (jerbo su slika nas samih) i sve što ti padne na pamet, mi opet nismo gladni.

 

 

što se činjenice da je GMo jefitiniji tiče... istraživanja pokazuju da je GM hrana u proseku 25% nižih nutritivnih svojstava (negde te cifre idu i daleko iznad 25%)... tako da se za to manje para dobija voda i ništa više. meso koje kalira ko blesavo i prenapumpano voće. i pored prvog pasusa, ostaje srpska narodska mudrost kao najveća istina ikada: "kolko para, tolko muzike" i ona o ne plaćanju na mostu...

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

država već ulaže u poljoprivrednike tako što im daje masivne subvencije na samu činjenicu što imaš zemlju, dakle ne moraš ništa da radiš preko godine a pare samo kaplju.

 

a kad je država probala da to izmeni pa da subvencije ne idu po zemlji koju poseduješ nego po prihodu kojeg ostvariš, pola Vojvodine su blokirali, ne daju paori da ih nateraš da rade.

 

Све с онда своди на природу човека, да је стока нерадничка, бар је тако за 80% људи, леба без мотике...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzas, to ide jos dublje u picku materinu..rikne cale, dva brata zakrve, treci mora da ih miri pa posle flipne s mozgom i zamonasi se....ko da je clan KKN-a jebote, Dusan ubio caleta da bi postao silan, onog pedera Kraljevica Cmarka, slave ko heroja, a bio turski vazal i izdajica, picke nece s Lazarom sa se udruze, a ko je preziveo fajt na Kosovu, odma je picketina klasicna i izdajnik, onda posle kum kumu otfikari glavu, pa se smenjuju ko u spanskoj seriji, malo Obrenovici malo Karadjordjevici, onda budalama padne na pamet da koknu tamo nekog Ferdinanda i eto belaja, pa onda debilcini padne na pamet da stvara neku tamo Jugoslaviju, pa hoce piki nece piki sa Hitlerom i osovinom, pa onda komunjare i ostalo, jebli nas i partizani i cetnici...nismo mi cisti, opiceni smo mi debelo kao narod...ne bi me cudilo i da smo stvarno bili nebeski narod pa banovani i oterani na Balkan, kad je bogu dokurcilo s kakvim budalama ima posla.

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

stoji i da nije baš najjasnije koliko je GMO zaista štetan (ali se svakako ne može porediti sa hibridima i sortama nastalim ukrštanjem i selekcionisanjem.

 

gmo je neuporedivo manje stetan od prirodne namirnice koju nas seljak prska jeftinim pesticidima cije je stetno dejstvo odavo dokazano i isti su zabranjeni.

 

prica oko gmo ima neku sasvim drugu podlogu, a svodi se na cene, trziste i industriju hrane. neke zemlje koriste anti gmo paniku da bi zastitile svoje proizvodjace, sto je sasvim ok, ono sto nije ok je sto se plasiraju polu-istine i zaglupljuje narod.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre, ispade sad da ja podržavam GMO ili tako nešto, a ja to i ne jedem :haha:

Samo kažem da je sve to organsko i skupo, jer se teže proizvodi

A da pitaju ljude po Srbiji da li pre hoće skupu ali zdravu 'ranu da jedu ili jeftina gmovna, baš se pitam šta bi izabrali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ispira mi niko mozak, nego sam selja i razumem se pomalo u poljoprivredu.

U principu, ne znam nikog da obrađuje mnogo zemlje a da ne koristi herbicide, jer se ne isplati da mu gamad pojede sve živo, u to se mnogo ulaže.

A pouzdano znam da herbicidi nisu toliko štetni (ne znam o kakvim to vi škartovima govorite, ja mislim na ove što se prodaju po poljoprivrednim apotekama).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dete sa sela isto imam bastu , plastenik . vocnjake i njive ... Plastenik mi nije tretiran nikakvim ni hebricidima i insekticidima i bukvalno sam mogao ove godine da se gadjam paradajizom , paprikom i krastavcima ... Sljive koje gajim u vocnjacima ne prskam , jedino sto ih tretiram je djubrenje i orezivanje u prolece ove godine sam iz 3 vocnjaka ispekao oko 700 litara rakije , koristim ovciji stajnjak za djubrenje svega jer imam puno ovaca ... takodje npr kukuruz okopavam i spartam tako da ga ne prskam isto od trave ... u principu mnogo je jeftinije na prirodan nacin proizvesti bilo sta na selu

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 dinara litar ! jbg moze i da se prskaju njive i vocnjaci i basta jeste vise ce da rodi ali i vise ulaganja tako da mu dodje na isto ... svako bira kako zeli da proizvodi hranu koju jede tj mi na selu imamo takav luksuz da mozemo da odgajimo ono sto cemo da pojedemo ...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dete sa sela isto imam bastu , plastenik . vocnjake i njive ... Plastenik mi nije tretiran nikakvim ni hebricidima i insekticidima i bukvalno sam mogao ove godine da se gadjam paradajizom , paprikom i krastavcima ... Sljive koje gajim u vocnjacima ne prskam , jedino sto ih tretiram je djubrenje i orezivanje u prolece ove godine sam iz 3 vocnjaka ispekao oko 700 litara rakije , koristim ovciji stajnjak za djubrenje svega jer imam puno ovaca ... takodje npr kukuruz okopavam i spartam tako da ga ne prskam isto od trave ... u principu mnogo je jeftinije na prirodan nacin proizvesti bilo sta na selu

pa ti ne mora ni da brigas o gmo-u ondak.

 

Imam i ja bašticu, dovoljno za malo paradajza, dvadesetak strukova, onda malo čerija, lukac, imam saksiju ljutih papričica, bude tu jagoda, malina, trešanja, sitnih jabuka, smokava...malo ali dovoljno da ne mora da se kupuje, a obaška što je mlogo ukusnije, il je moje pa zato tripujem, i ne mora se prska, da prostite.

 

500 dinara litar ! jbg moze i da se prskaju njive i vocnjaci i basta jeste vise ce da rodi ali i vise ulaganja tako da mu dodje na isto ... svako bira kako zeli da proizvodi hranu koju jede tj mi na selu imamo takav luksuz da mozemo da odgajimo ono sto cemo da pojedemo ...

 

au bre lihvaru jedan!smanji na 400.el valja?Kol'ko gradi?

Biznis da se pravi odma, da brendiramo bre tu Jumovaču i da plasiramo na tržište!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...