Jump to content

GMO ( Genetski Modifikovani Organizmi )


PajatheTrut

Recommended Posts

  • 3 months later...

a regularne jabuke muckaju u donjim breznima paja i mika od malo sumpora,hlorovodonicne kisjeline i skroba,i sipaju u kalupe od kineske plastike sa alibabe.

 

ne postoji jabuka koja nije organska,na to je on mislio.nadji ponesto jos od lika,mada je ovo poprilicno dobro sazeto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj misnomer je totalno nebitan u prici, za njega pogotovo. ej sad ce zizek da ti objasnjava da je sva hrana organska blabla. nego zizek voli da preteruje na racun cinjenica. inace ispricao je dosta suvoparnu pricu, na racun toga sto na zapadu proglasavaju pobedu na konzumerizmom i veruju da ga je zamenio 'experientialism' sto je "autenticniji" oblik zivljenja ("produhovljeni hedonizam") pa napravio obrt da je to takodje konzumerizam, samo metastaziran i jos manje autentican.. na bajatom primeru "zamisli u nemackoj jedu crvave jabuke"

bas neki nivo zizeka za jutarnji list i b92

 

Odnosno crvave jabuke skuplje...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da pretjeruje,kako drugacije da bude danas zanimljiv medijima?citav clanak je u tom tonu i super je sklepan za ono dje je i stavljen.ne vidis siru sliku,barem neki alternativni glas ovom ludilu zadnjih par godina,samo seres i to bez argumenata.jer se eto tebi ne svidja.ne nego ce zizeka da diseciraju na b92

 

sto je bajat primjer njemacke?situacija je jos bolja i normalnija tek u skandinaviji,i ne mijenja se,vec kontra,drzave pocinju da vide da ono nije prolazni trend i vrlo efikasno se bore sa ovom pojavom,jer je to u sustini prevara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ajd, slazemo se mi oko sustine, to oko konzumerizma ali uprkos tome je "organska hrana" ili kako su hrvati novoskovali ekoloska hrana (savim ok izraz za mene) dobar trend po mom misljenju, uz neke izuzetke.

 

ono sto treba pravilno razgraniciti je oko gmo-a i ekoloske hrane, a to podrazumeva da i gmo moze biti ekoloski uzgajan, cak stavise da moze biti i bolje uzgajan i da je ta osnovna dihotomija "gmo vs organic" retardirana. danas je u drzavama i propisano da hrana oznacena kao tzv organska ne moze biti gmo ali verujem da u nekoj daljoj buducnosti kad prodje fama oko toga i kad genetski inzenjering postane pristupacan kompanijama koje nisu giganti tipa monsanto, nestace i to. dakle poenta je u pesticidima i ni u cemu drugom.

 

sta rade u skandinaviji btw?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema toga preseravanja i marketinga,tj zabranjen je,sve mora da ima tacnu deklaraciju sta odakle i kako je i ccpk,svak' uzima ono sto hoce.

 

dakle nema neogranskih i organskih jabuka i sl gluposti,na toufima,soja sosevima i sl tacno pise u mikrogram sta i kako je itd.boli ih kurac,imaju para,ne moze njima da valja svako sta mu se digne.a to ubrzano kovanje fraza ti je samo jos jedan marketinski trik,kao sto je svojevremeno rijec formula sa prebacanjem fokusa sa haj teka na tzv "zdrav" i "organski" zivot izbacena iz marketinga i zamijenjena sa "formulacijom" :haha:

 

pa kad se nacelno slazes,sto ne podrzis umjesto sto seres,zar je bitno kakav je ton i semantika pa makar bila i ta najljigavija i najpateticnija prilagodjena zenskim casopisima?bitno je da krene neko pa kako god da utuvljava malo razuma i kritckog razmisljanja pa kako god,in maj buk za autora teksta a najvise za zizeka kudos sto su ovo lijepo skockali za tekst uz kaficu,jer da se ne lazemo,mi muskarci smo klasicni dzukci,kad dignu rep ici cemo dje god treba pa i treba targetovati zensku populaciju,pa sve po cijenu da taj pateticni boemski zizecizam bude nju blek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

dobro ajd, slazemo se mi oko sustine, to oko konzumerizma ali uprkos tome je "organska hrana" ili kako su hrvati novoskovali ekoloska hrana (savim ok izraz za mene) dobar trend po mom misljenju, uz neke izuzetke.

 

ono sto treba pravilno razgraniciti je oko gmo-a i ekoloske hrane, a to podrazumeva da i gmo moze biti ekoloski uzgajan, cak stavise da moze biti i bolje uzgajan i da je ta osnovna dihotomija "gmo vs organic" retardirana. danas je u drzavama i propisano da hrana oznacena kao tzv organska ne moze biti gmo ali verujem da u nekoj daljoj buducnosti kad prodje fama oko toga i kad genetski inzenjering postane pristupacan kompanijama koje nisu giganti tipa monsanto, nestace i to. dakle poenta je u pesticidima i ni u cemu drugom.

 

sta rade u skandinaviji btw?

 

Carli GMO prvo treba dugacku studiju pa tek onda mozemo pricati da je to fama. Isto kao kada odes u sumu na prezivljavanje. Neces jesti ono sto ne znas sta je jer moze biti otrovno. Tako i ove GMO zajebancije. Kategoricki poricati mogucnost stetnog dejstva GMO hrane na coveka je idiotizam kao i ovo za HAARP antene ili neke druge vec ako nisu ove prve u pitanju. Za hranu je bar ocigledno da je to kao da kupujes macku u dzaku dok je ovo za antene vec u domenu drzavnih tajni velesila koje pre ili kasnije izadju na videlo. Bice zvizdaca i u buducnosti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne porice kategoricki da je gmo stetan jer gmo se ne moze staviti pod jednu kategoriju hrane.kao i sva sintetika ozbiljni ljudi i drzave po dizajniranju prvo testiraju jedan po jedan proizvod (zna se tacno i test ciklus) i ako je okej ide na trziste,ako nije zabranjuje se.to sto ti vjerujes da ameri/iluminati/sionnci/marsovci upravljaju iz sijenke i izvori i dokazi su ti blogovi i portali polupismenih sizofrenika pa ovo ne vazi e jebiga,sa tobom se ne moze voditi ni poluozbiljna diskusija.sasvim druga prica je domace trziste dje skoro pa vazi moj primjer za jabuke,

 

ko je filantrop i ima dva grama zdravog mozga raduje ga napredak gmo-a jer je najozbiljniji kandidat da rijesi jedan od najvecih problema covjecanstva - glad.tzv "organski" uzgoj hrane za svu populaciju planete je nemoguc a i kad bi se nekim trikom i uspio izves' bio bi neodrziv ako ne zbog resursa plaete onda zbog rasta populacije koji je nemoguce ako smo filantropi ograniciti.da ne pricam da "organski" trend zapravo je jedan od ekoloski najgorih izuma covjecanstva,ako nista drugo zbog rapidnog smanjivanja morske faune koja ima za posledicu nesagledivu stetu za citavu planetu.

 

ako treba dalje prelistajte malo udzbenike iz istorije,vidite kako i zasto su nastajale velike gladi,usput naucite da je prinos po km2 u konstantnom usponu i uzgred je jedan od direktnih uzroka nastanak civilizacije.mogao bih ja ovako do sjuta ali kome ti bolan blagoje pricas kad objasnjavas ono sto zna tvoja sestricina u 5tom razredu osnovne.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ravnodusan prema tom stajalistu da je ekoloska hrana ansastejnabl jer prenapucenim zemljama u razvoju treba maksimalan intenzitet i prinos. koga boli kurac, nek oni gaje to sto njima treba, a nek prvi svet gaji to sto je bolje. sad cu ja u evropi da uskladjujem svoju proizvodnju sa potrebama za hranom u bangladesu, jer eto to je u skladu sa nekim globalistickim idealom.

 

edit: poenta - nemam nista principijelno protiv toga da hrana bude tzv superiorna roba ako je makar malo kvalitetnija. ako je sarena laza i veblenstina onda to treba regulisati (kao sto pretpostavljam da su napravili u skandinaviji), ali izmisljati da svi treba da jedemo isto da bi se solidarisali sa tunguzijom je hipokrizija koju bi i zizek smestio u isti onaj tekst da razume bolje konkretno to oko hrane.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cmarli:

 

opet ti seres sranja radi,dje sam ja to rekao da treba svi da predju na gmo?'ajde citaj malo bolje,nije napisano na kineskom.

 

da bi bilo kristalno jasno rekao sam da svakog ko je filantrop treba da raduje napredak GMO-a jer moze tim zemljama u kurcu kao i komplet covjecanstvu da rijesi najveci problem - glad.znaci ne trebaju da se ubijaju vinogradi u francuskoj i maline u srbiji zbog gmo-a,bas razvoj gmo-a moze da doprinese tome da nema potrebe da se ubijaju da ne bi i ljudi u tom kraju/zemlji a i globalno umirali od gladi.niko normalan i racionalan nema nista protiv klasicne i tradicionalne hrane i uzgoja,nijedan zagovornik gmo-a uopste i ne spori ili dovodi u pitanje to.

 

gledaj na gmo kao na potencijalni lijek kao sto jeste,kome ne treba ne dotice ga,kome treba rjesava problem.kao sto sam ti prije rekao u normalnim zemljama lijepo sve pise sta je i kako je,zestoko se kontrolise,tacno popisuju sastojci pa izvoli biraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ali Blagoje ako nije lijek i ako tvom unuku izraste i druga glava od toga pitam se da li ces i dalje isto pricati. Preziveli su jadni crnci na laksi nacin, ali zato sada sluze za utehu i ninzda korjacama koje su eto samo malo mutirale. Ta prica da svet ne moze da se prehrani i to veoma lako je stvarno za decu u obdanistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi bilo kristalno jasno...

 

aha ok nego posto si se uvatio 'problema covecanstva', odrzivosti i zvucis zadrto protiv tzv organske hrane pa me navelo naopako

 

nista protiv klasicne i tradicionalne hrane i uzgoja,nijedan zagovornik gmo-a uopste i ne spori ili dovodi u pitanje to.

 

to (mada ne mora biti tradiocionalan uzgoj moze biti i savremen ali bez pesticida) plus stare, autohtone sorte, to je normalna strana organskog trenda i to je odlicno. ako je downside sto ce neka tamo zena na zapadu ispasti debil i sektas jer "jede samo organsko" bas me svrbi zbog toga. jebiga vidim da je tebi daleko najveci problem taj izraz organsko. predji na "ekoloska hrana" kao ja i hrvati i resen problem.

 

jedino nisam upratio sta sa morskom faunom, ribama sta vec, kakve to veze ima i sa cim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest HEFEST

Pa to je bio plan od pocetka!!!!!!!! Bas ocigledno toliko da samo sto me nije opaucilo po nosu. Mi kao potpisivali ono za zabranu GMO, a opstine izglasavale uredbe o zabrani, a oni se setise kako sve to da zajebu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...