Jump to content

GMO ( Genetski Modifikovani Organizmi )


PajatheTrut

Recommended Posts

Верујем да већина зна о чему се ради, у Србији се већ увелико користе производи од ГМО, али се никаква фрка не диже око тога ( то ми није јасно уопште како је могуће ), мислим да јавност треба много много више пажње да обрати на ову тему, мислим такође да је недопустиво што су се сејала ГМО поља код Шапца, такође неки производи су такође увезени а садрже ГМО.

 

Генерално је тема превише неозбиљно схваћена у целом свету, а тек овде, у супротном овако нешто не би смејало да постоји.

 

Која су ваша мишљења ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje mišljenje je da ću da šutnem ovo na nauku

 

inače primećujem da se protiv ovih stvari masovno bune ljudi koji se na dnevnoj bazi dave raznim vidovima nezdrave hrane, od raznih salama, pašteta, brze hrane, preko guarane i red bula pa do slatkiša najrazličitijih, tako da mi nije najjasniji taj rezon generalno

na stranu to što ljudi uglavnom zapravo ni ne znaju pouzdano ništa o svemu tome nego se to mišljenje najvećim delom zasniva na urbanim legendama i "čuo sam od lika koji zna lika..." pričama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela ta prasina oko GMO je uglavnom nesto sto koriste radikali, Dveri i ostali sljam da popale narod da neko radi protiv njih, narod sklon teoretisanju zavere i vec ugusen raznim tripovima.

 

Genetska modifikacija hrane sama po sebi moze, ali ne mora da bude stetna, ali zasto bi to objasnio primitivnom trupcu koji ima 80 IQ, lakse ces kontrolisati njegov siromasni um ako mu se pali crvena lampica cim vidi da se negde pominje GMO.

 

Nisam pobornik toga, radije bih jeo sve domace i najkvalitetnije, ali to jednostavno nije uvek dostupno, i muka mi je od diverzanata koje savrseno boli kurac za sustinu svega toga, dok samo pokusavaju da naberu koji glas vise.

 

Postoji gomila drugih nezdravih stvari u industriji hrane, razna krs hrana koja se daje stoki i zivini, hormoni, pesticidi, itd, ali to se sve uredno koristi, i uredno se nalaze nacini da sve bude po propisima (nije bitno da li je zdravo, nego kako je pokriveno propisima) i da se zarade sto vece pare. Dok ima dovoljno alave stoke koja kontrolise sve to, do tad cemo i da jedemo nekvalitetnu hranu, i nista ne mozemo da preduzmemo povodom toga.

 

Pitao bih takodje, cuva li neko kokoske npr, ili da li poznaje nekog ko cuva kokoske?

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime ih hrane i tako to...

 

 

Posto uglavnom i ovo domace, kokoske, zecevi, voce i povrce, npr. ljudi stoku i zivinu hrane koncentratom, u zemlju turaju pored djubriva svakakve suplemente i otrove za stetocine, to sve utice na kvalitet proizvoda, ima i ona stara "ostavi to, to je za pijacu, a ne za jelo" :haha:

 

Nego htedoh da mi neko kaze cime hrani stoku pa da mu kazem "eto vidis!" :D

Npr. imam ortaka ciji roditelji drze kokoske u dvoristu, pade mi sad to na pamet, ne znam cime ih hrane, ali ih drze u nekakvim dugackim kavezima, u kom samo ima mesta da kokoska stoji/sedi (nema mrdanja) i savije glavu da zabije u hranilicu/pojilicu, i to je to. Po sistemu "jes', da mi sere tu po dvoristu, boli me kurac"

Izuzetni balvani, sramota me bilo kad sam video.

 

 

Nezdravi metodi povecavanja prinosa i nacini da se sto manje potrosi, a sto vise zaradi i pojede, se primenjuju odavno, genetska modifikacija je samo jedan od njih. Jednostavno ljudi nemaju dovoljno razvijenu svest da misle i za dobrobit drugih, a samim tim i celokupno drustvo sputava one koji bi vode racuna o tome, i tako u krug...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono, kupuješ u određenoj meri tako te koncentrate ali uvek je bolje da ih hraniš ovako nekom prirodnijom hranom, tipa da ih pustiš da one same jedu travu i slična sranja okolo, po pravilu te koje se hrane samo koncentratima daju lošija jaja od onih koje se hrane ovim prirodnim stvarima, to nije neka velika nauka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje mišljenje je da ću da šutnem ovo na nauku

 

Fair enough

 

 

 

inače primećujem da se protiv ovih stvari masovno bune ljudi koji se na dnevnoj bazi dave raznim vidovima nezdrave hrane, od raznih salama, pašteta, brze hrane, preko guarane i red bula pa do slatkiša najrazličitijih, tako da mi nije najjasniji taj rezon generalno

na stranu to što ljudi uglavnom zapravo ni ne znaju pouzdano ništa o svemu tome nego se to mišljenje najvećim delom zasniva na urbanim legendama i "čuo sam od lika koji zna lika..." pričama

 

Ја мислим да је ово много опаснија ствар него за шта је ти узимаш. Стварно има много доказа да је ово озбиљно срање. од пацовчина са тумором до разних других срања, не бих стављао ово у исти кош са џанк фудом, од џанк фуда не можеш да добијеш потомке са три руке... :unsure:

 

 

 

колико ми је пун курац ових теоретичара завере

 

гмо, хаарп, пичке материне...

 

Не ради се уопште на овој теми о теоријама завере и тим курчевима, иако је моје лично мишљење да постоји велика повезаност али о томе негде другде...

Ја мислим да је тај бол у курцу од стране народа поприлично лоша ствар јер води у томе да могу да нам гурну мотку у дупе а да то нико не јебе ни два посто, не само за ово,већ уопштено говорено о свему...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ма да, сви само гледају како Србима да гурну мотку у дупе, јадни ми, цео свет се окомио на нас

 

ништа здравије није ни јести храну из пластеника, па опет гутате све што вам се подметне

 

и ово што је Талви рекао, свакакво смеће једемо, а сада нам смета генетски модификована шпаргла или броколи

 

ма марш у курац

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao bih takodje, cuva li neko kokoske npr, ili da li poznaje nekog ko cuva kokoske?

 

Ја сам имао кокошќе пре пар година мада то је батаљено, ортак држи кокошке, и моје су пуштане по дворишту у 50% случајева ( остало је концентрат нормлано ), ја мислим да он не даје концентрат пошто има велико имање мада то ће он морати да вам каже...

 

ма да, сви само гледају како Србима да гурну мотку у дупе, јадни ми, цео свет се окомио на нас

 

 

Ова храна је већ одавно у оптицају по сиромашним крајевима Африке, а будући да су и Африканци Срби, морам изјавити сагласност са тобом да циљају строго на наш народ...

 

Jovan_Deretic.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ма да, сви само гледају како Србима да гурну мотку у дупе, јадни ми, цео свет се окомио на нас

 

ништа здравије није ни јести храну из пластеника, па опет гутате све што вам се подметне

 

и ово што је Талви рекао, свакакво смеће једемо, а сада нам смета генетски модификована шпаргла или броколи

 

ма марш у курац

Tacno.

Deset i kusur godina vec jedemo argentinski lukac, kineski pasulj, brazilsko meso, africke sljive, paradajz iz Gvineje Bisao, krompir iz kanadskih solitera, sargarepe iz saksije podno Macu Pikcua, ostalo voce i povrce iz staklenika da ne pominjem i odavno je skoro sve vec genetski modifikovano na neki nacin....a mi cemo sad kao da se borimo.Nista zivo vise ne proizvodimo da je odavde i sad kao brinemo o zdravlju.Domacu odgajanu pisljivu jabuku ne moz' na pijaci da nadjes a da nije uvezena ko zna odakle.

Koka Kola je GMO, jel neko od vas prestao da je pije?Nije

Nestle prozivodi su svi GMO, a jel neko prestao da ih jede od ovih sto se zale?Jeste kurac.

Jesse zderu proteini, musliji, strani vocni jogurti, nesovi picke materine?sve GMO....

 

U sustini ko nam jebe mater kad uvozimo bukvalno sve sada, a nesposobni svoje da proizvedemo.Eno jel izbio skandal pre nekoliko godina oko zlatiboskog prsuta, kao autentican, ovo ono, a meso uvozili iz Juzne Amerike..i ko je tu odgovoran?Zavera?Svetski mocnici?Jok brate....Srbin..i sad kad smo tako upropastili sve u zemlji, kao da se svali sve na neke zavere,da, mnogo smo bitni...jeste kita milinkova.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koka Kola je GMO, jel neko od vas prestao da je pije?Nije

Nestle prozivodi su svi GMO, a jel neko prestao da ih jede od ovih sto se zale?Jeste kurac.

Jesse zderu proteini, musliji, strani vocni jogurti, nesovi picke materine?sve GMO....

 

Ја у свакодневном животу не конзумирам апсолутно ништа од тога.

Пијем кокаколу или ти пепси кад ми понуде сокове на слави и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја мислим да је ово много опаснија ствар него за шта је ти узимаш. Стварно има много доказа да је ово озбиљно срање. од пацовчина са тумором до разних других срања, не бих стављао ово у исти кош са џанк фудом, од џанк фуда не можеш да добијеш потомке са три руке... :unsure:

 

Od GMO ne mozes da dobijes potomka sa tri ruke.

 

Fino radi propaganda na tebi btw :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fino radi propaganda na tebi btw :D

Да ли би се добровољно јавио да се на теби тестира ГМО храна , пошто си толико сигуран да није шкодљива ? :obrv:

 

ти си србзки издајник*

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли би се добровољно јавио да се на теби тестира ГМО храна , пошто си толико сигуран да није шкодљива ? :obrv:

 

Nigde nisam napisao da nije skodljiva, a kamoli da sam "toliko siguran", opet diverzija, omiljena alatka onih cija propaganda uspesno deluje na tebi :P

 

То је истина, али циљао сам да се храни стрикно ГМО :da: , пошто тврди да није ништа опасно...

 

Ponovo, ne tvrdim da nije nista opasno, citaj malo, umesto sto citas 10%, a 90% dodaje tvoja masta.

 

 

Sto uopste otvaras temu kad ces i na kraju diskusije da pricas isto sto si pricao na pocetku, uprkos tome sto tokom diskusije mozes da naucis nesto novo? :P

 

pa ono, kupuješ u određenoj meri tako te koncentrate ali uvek je bolje da ih hraniš ovako nekom prirodnijom hranom, tipa da ih pustiš da one same jedu travu i slična sranja okolo, po pravilu te koje se hrane samo koncentratima daju lošija jaja od onih koje se hrane ovim prirodnim stvarima, to nije neka velika nauka :D

 

Nije velika nauka, ali je pitanje koliko je to domaca hrana, ako se zivotinje hrane nezdravo i ako se biljke tretiraju svakakvim sranjima.

 

testiramo je svi vec 13-14 godina. :mhihi:

 

A pre toga nismo?

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu Monsanto kontroverze, ali doći će vreme kada će nas biti previše na planeti, za 2050. se predviđa da će na Zemlji živeti preko 9 milijardi ljudi. Nešto se mora smisliti, pošto ideje tipa 'ali ima hrane za sve samo nije pravedno raspoređena' ne znači apsolutno ništa u svetu u kome živimo. Čuo sam mnogo ljudi da to govore i mislim da je jako licemerno od nas u Srbiji koji imamo šta da jedemo da kažemo kako treba samo da se drži tradicije i da se nikako ne pokušava unaprediti proizvodnja hrane zato što neki tamo Ameri ili građani EU bace pola hrane koju proizvedu; s druge strane neko u Indiji, Africi, Kini skapava od gladi i njima treba pomoći na svaki bezbožnički način koji ima efekta; alternativno rešenje je ubediti čitavu populaciju razvijenih zemalja da se odreknu standarda kako bi ljudi u nerazvijenim zemljama živeli normalne živote, je l' neko stvarno to predlaže kao plan? Svašta će sad da se genetski modifikuje, evo npr. jedan od novih planova za borbu protiv nivoa ugljen-dioksida je 'dizajniranje' biljaka na način da se poboljša fotosinteza, jer fotosinteza zapravo uopšte nije neki preterano efikasan proces i postoje jednostavni načini kako može da se poboljša, i eto ljudi se bave istraživanjima kako da povećaju količinu ugljen-dioksida koju biljka može da unese i iskoristi u fotosintezi. Takve će stvari postati potpuno normalne jer već sada koristimo mnogo više nego što planeta može da izdrži, tj. obezbedi.

 

E sad, to što multinacionalna korporacija zasere pa potkupi face i izvuče se, to je svet u kome živimo, to je već posao država da kontrolišu kompanije koje im serviraju semena, i onda takvih gluposti neće ni biti. Novac, novac, novac, sukobi, intrige, međusobna optuživanja, to je valjda biznis, nema tu poštenja nikakvog, daj profit i to je to, jednostavna posledica sebične prirode ljudi. Pa šokovi kada se sazna kako neka takva korporacija lobira, pa jbt svi oni lobiraju i koriste sve žive neetičke taktike da dođu do većeg profita i budu ispred konkurencije. Koliko je Shell samo npr. novca sipao u džepove američkih političara kako bi se što više usporila istraživanja na polju obnovljivih izvora energije tako što se propoveda sumnja u postojanje globalnog zagrevanja; rezultate te propagande vidimo svuda - koliko ljudi znate koji 'ne veruju' u nešto što im je ispred nosa, zapravo u nosu i vazduhu koji udišu, a oni umesto da pročitaju malo o tako bitnoj temi, ne, oni odlučuju da veruju nekom liku koji je čuo od lika, a taj lik je mnogo pametan, sve zna; ista priča za štetnost duvana, duvanska industrija je uspela da blokira medicinu koliki niz godina, i bilo im je veoma lako, kada su kanceri toliko komplikovani a cigarete ljudima toliko omiljene, kada se još znalo koliko su štetne a kada se svet izborio za one jadne nalepnice na pakovanjima na kojima stoji upozorenje o štetnosti. Nego, za hranu, ima tu i krivice seljaka + nestručnih stručnjaka, što ne bih ja sad stavio duplo više ovoga pa imao duplo veći prinos, i onda userem nešto i potrujem ljude pa mi kriva hemija. Hemija, koja je napravljena da pomogne, a ne da pobije, samo se treba pridržavati pravila a ljude za to vrlo često zabole, opet želja za zaradom, sebičnost, nemar, ništa čudno, takvih ljudi ima kako među poljoprivrednicima, tako među onima što kontrolišu.

 

Kako raste populacija moraće sve više i više da se kontroliše kakva je hrana koju ljudi jedu. A mi u 2013. nemamo jebenu referentnu laboratoriju za te stvari jer je našoj zemlji puno da daje par miliona evra za 'takve gluposti', dok nije frka iskeširati beše 60 (ili je bilo 20, nisam siguran) miliončića za izraelske satelite koje smo zaboravili da platimo na vreme. Velika je tuga što Srbija toliko ne vodi računa o tako jezivo bitnim stvarima. I za ovo ćemo da pitamo Holanđane a onda ćemo za par godina da plačemo kada naši biznismeni naprave neko sranje ukrštajući to seme sa nekim drugim kako bi zaradili još koje milionče, pa ćemo onda da krivimo Holanđanina i kukamo da je čitav svet okrenut protiv nas (koliko sam primetio to stvarno postaje zabrinjavajuće, ljudi sve više gube kontakt sa realnošću i uzdižu nas i naše življe u nebesa a krive spoljne faktore za 100% problema u zemlji, to stvarno ne može na dobro da izađe).

  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pre toga nismo?

 

pre toga smo i imali nesto nase sto proizvodimo...gmo me realno ne brine, ionako je pola bar ovoga cime se hranim na neki nacin modifikovano, brine me sto nista zivo vise ne proizvodimo nego sto moramo da uvozimo cak i ono sto smo nekada uzgajali.Grcke jabuke i kupus bog te jebo, ko da to kod nas nikad nije radjalo...al kurac nekome ne odgovara da u Grockoj ozive plantaze, lakse je da ovako propadaju.

 

Na stranu Monsanto kontroverze, ali doći će vreme kada će nas biti previše na planeti, za 2050. se predviđa da će na Zemlji živeti preko 9 milijardi ljudi. Nešto se mora smisliti,

Globalni rat, virusi, glad, prirodne katastrofe, konc logori...moze da se dovodi u pitanje koliko je to humano, ali koga bole kurac, ljudi su stoka i paraziti i ima ih previse. treba to tamaniti kao sto su i oni potamanili nebrojene zivotinjske vrste.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kom univerzumu je GMO i HAARP ista priča?

i šta je teorija zavere u činjenici da nas zapad primorava da legalizujemo uvoz GMO hrane (pošto se ista već nalazi ovde, ali neprovereno, nelegalno...)? mislim, to i ovi naši poltron-političari otvareno pričaju.

i otkad to u srbiji ima previše ljudi da ih srbija ne može prehraniti?

šta me boli kurac za indiju.

 

nezdravu hranu jedemo, to stoji. što zbog nemaštine, što zbog neznanja, a i zbog nemarnosti domaćih proizvođača, jurenja za profitom... generalno, zbog haosa u državi. organske jabuke i šljive nam padaju sa drveta, pucaju grane i trule, ako završe u rakiji (koja se obogažuje sa deset posto rafinisanog šećera) dobro su prošle.

deca nam u školama jedu brzu klopu baziranu na salami, kečapu i margarinu. skoro je objavljeno d aje deset posto obradivog zemljišta u parlogu (verovatno je i više), ostalo s eprodaje strancima za siću ili se zbog nedostatka opreme i znanja dobijaju smešni prihodi... stoji i da nije baš najjasnije koliko je GMO zaista štetan (ali se svakako ne može porediti sa hibridima i sortama nastalim ukrštanjem i selekcionisanjem. jedno je ubrzavanje prirode, drugo je genetsko modifikovanje).

sve to i još brdo stvari... sve stoji, samo jedno ne stoji - da se time pravda uvoz GMOvana. kao, u dupe mi je ušao azijat i italijan, daj sada i crnca, ko ga jebe. realno, takav stav je i očekivan i prirodan u apatičnoj srbiji.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...