Jump to content

Ravna gora


bo88gdan

Recommended Posts

Drugo, dopunjeno izdanje

Duvajte ga i komunjare i cetnici.

 

Ima nesto sto nije receno.

Ovo nije cela serija Ravna Gora, ovo je samo prvi deo ciklusa-Dramska trilogija 1941-1945., tako da ce verovatno biti gledano iz oba ugla, i cetnika i partizana, tj ceo rat, sto mozda na kraju i nece ispasti toliko lose, ako se izuzme patetika i smaracina.U svakom slucaju, malo sam mozda precerao sa osudom, posto ce biti sve pokriveno, a ne samo cetnicka strana medalje.

 

Kad vec pomenu Jasenovac, imam osecaj da ce i to biti u serijalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Možeš li da mi objasniš termin "jugoslovenski nacionalista"?

Neko ko se zalazhe za postojanje jugoslovenske nacije, jezika i nezavisne drzhave, iako uglavnom to podrazumeva ujedinjenje samo hrvata i srba (ne slovenaca, makedonaca i bugara, sa izuzetkom orjunasha i zborovaca koji su bili za to). Gavrilo Princip i Mlada Bosna su takodje bili jugoslovenski nacionalisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam citao, serija u kompletu nece biti samo sa Cetnicke strane.

Sam Rados je pricao kako mu je cilj da serijom pokusa da pomiri cetnike i partizane, i da prikaze kako smo decenijama sami sebi najgori neprijatelji, jer se delimo.

Da se Srbija svede samo na Beograd, klale bi se grupe sa Novog Bga i starog, figurativno naravno, ali to je poenta.

 

Ne znam kako je zamislio, da li vise sezona, da li ce biti dve tri serije sa drugim imenom. Ali u globalu, nije serija da velica jednu stranu

Edited by DBrave
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dakle, da sublimiramo čitavu raspravu - duvajte ga, komunjare

 

koju si ti seriju uopšte gledao? :haha:

 

U ovoj Bajićevoj

 

1. stražar/vozač spava na dužnosti - za to se išlo u zatvor u JNA

2. kapetan lumpuje tokom radnog vremena dok Nemci upadaju na državnu teritoriju - robija poduža i teranje iz vojske

3. kralj vam je retard, i đenerali i intelektualci pride, Sloba Jovanović bruka za sva vremena

još se pokazuje da su se Jovanovićeve besmislice do danas zadržale u DS-u, jer on i Boris Tadić misle ama baš isto

4. Četnici iz 19. veka i Karađorđevići (po planu Obrenovića) su stvorili Jugoslaviju i ujedinili se sa ustašama, ne krivite komuniste za Jugoslaviju koju ste vi stvorili

 

i poslednje, 6. april je bila nedelja, a radnici u seriji idu u fabriku na posao

 

smrt prljavim kapitalistima, vešaćemo vas ponovo na Terazijama

 

 

nema šta, Bajić rekao da će pokazati istinu o četnicima, za sada to odlično radi :haha:

  • Upvote 12
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

koju si ti seriju uopšte gledao? :haha:

 

U ovoj Bajićevoj

 

1. stražar/vozač spava na dužnosti - za to se išlo u zatvor u JNA

2. kapetan lumpuje tokom radnog vremena dok Nemci upadaju na državnu teritoriju - robija poduža i teranje iz vojske

3. kralj vam je retard, i đenerali i intelektualci pride, Sloba Jovanović bruka za sva vremena

još se pokazuje da su se Jovanovićeve besmislice do danas zadržale u DS-u, jer on i Boris Tadić misle ama baš isto

4. Četnici iz 19. veka i Karađorđevići (po planu Obrenovića) su stvorili Jugoslaviju i ujedinili se sa ustašama, ne krivite komuniste za Jugoslaviju koju ste vi stvorili

 

pa rođače tako i treba da bude prikazano, a ne da se ide po komunističkoj mustri, pa da se ljudi predstavljaju onakvim kakvi su bili

šta tebi nije jasno

 

ja verovatno mislim da nikada vojnici kraljeve vojske nisu spavali na dužnosti, niti da su oficiri lumpovali, nisam čuo ni kakav je bio mladi kralj (nisam ja okačio link ka tekstu o njemu, 'de bih ja), a nisam čuo ni da je Karađorđević ujedinio Srbe sa govnima (ni da je ogroman broj srpskih vojnika, uključujući i oficire, napustio srpsku vojsku nakon Prvog svetskog rata zbog toga što su ustaški vojnici uključeni u vojsku, pri čemu su, čak, zadržali i činove stečne tokom rata)

 

 

sad ćete sve što je pozitivno o likovima u seriji da predstavite kao nešto što nije postojalo, a sve što je negativno kao nešto što u potpunosti diskredituje četnike

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...