Jump to content

Čovek Vuk (ex-Block Out 2013)


Chicken Little 420

Recommended Posts

Interesuje me da li Block Out sme da svira pesme na kojima je autor Nikola Vranjković (a to je većina)? Ne znam da li su to pitanje već rešili međusobno.

BO su izjavili da nece svirati Nikoline pesme, a i da hoce, nemaju autorska prava (njegovi su i muzika i tekstovi).

Tako da ako neko hoce da slusa stare BO pesme, to ce moci na Nikolinim nastupima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BO su izjavili da nece svirati Nikoline pesme, a i da hoce, nemaju autorska prava (njegovi su i muzika i tekstovi).

Tako da ako neko hoce da slusa stare BO pesme, to ce moci na Nikolinim nastupima.

 

Jesi sigurna da ne mogu da sviraju? Ok je to sto nece da sviraju, ali mislim da mogu. Verujem da ne mogu da izdaju npr. live album sa njegovim pesmama i to je ok, ali ne bi trebalo da imaju problema da sviraju na koncertima. Kao sto mogu da sviraju cover bilo kog drugog benda, ne vidim sto ne bi mogli i Block Out pesme. Ili kao sto bilo koji cover bend moze da svirablock out pesme. Mislim da to bas i ne podleze pod autorska prava.

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi sigurna da ne mogu da sviraju? Ok je to sto nece da sviraju, ali mislim da mogu. Verujem da ne mogu da izdaju npr. live album sa njegovim pesmama i to je ok, ali ne bi trebalo da imaju problema da sviraju na koncertima. Kao sto mogu da sviraju cover bilo kog drugog benda, ne vidim sto ne bi mogli i Block Out pesme. Ili kao sto bilo koji cover bend moze da svirablock out pesme. Mislim da to bas i ne podleze pod autorska prava.

 

Da ali oni se nisu razisli na fin nacin, moja predpostavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna je pojava da se kreativni stil nekog benda menja zajedno sa promenama njegovih clanova, i vrlo je moguce da standardni format jednog internet foruma nije dovoljno prefinjen i razvijen da svojim nacinom organizacije sadrzaja uvazi tu cinjenicu, ali mene iskreno zanima kako je moguce da vam pored gomile istinski kvalitetnih bendova koji su time pogodjeni u raznim periodima svog postojanja, vama ovakvo filozofsko pitanje pada na pamet tek kada se raspala jedna ovakva mediokritetska skupina morbidly obese wannabe Dzoni Stulic pseudointelektualaca.

 

l2music

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...