Jump to content

Čovek Vuk (ex-Block Out 2013)


Chicken Little 420

Recommended Posts

''Kako to da je ime Block Out na sebe registrovao čovjek koji nije bio član benda kada je osnovan?

Kada smo se razilazili, to jest kada mu je saopšteno da više nije član benda, jedino što je postavio kao problem su “njegove” pjesme. Citiram: “Moraću da konsultujem moje advokate u vezi mojih pjesama”. Kada sam mu rekao da to ne mora da radi jer ima moju riječ da nećemo izvoditi nijednu “njegovu” pjesmu i kad sam ga pitao da li imamo još nešto da razjasnimo, rekao je: “Ako je tako, onda nemamo nikakav problem, ime je ionako tvoje, to je tvoj bend”. Ubrzo poslije toga otišao je u Zavod za zaštitu intelektualne svojine i bez stida i srama stavio svoje ime pod ime Block Out. Da razjasnimo, mi bismo svakako promijenili ime benda jer nam je lakše tako nego da objašnjavamo pred svaki nastup da nećemo svirati stare pjesme. Mi smo naš dio džentlmenskog sporazuma ispoštovali i nismo izvodili te pjesme, niti ćemo. Nama je ipak stalo do čistog obraza. Za sve gore navedeno sva četvorica smo spremni i na poligrafsko ispitivanje ako za tim ima potrebe. ''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da razjasnimo, mi bismo svakako promijenili ime benda jer nam je lakše tako nego da objašnjavamo pred svaki nastup da nećemo svirati stare pjesme.

 

:haha:

 

Jašta, a ovamo svirali pod starim imenom dok nije bilo definitivno da više ne smeju da ga koriste.

 

A Vranjković jeste ispao smradina ako je tako uradio...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije prvi put da se čudite tome.

 

Random:

 

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/525075/Osude-teroristickog-napada-u-Parizu-i-izrazi-solidarnosti-crnogorskih-zvanicnika

 

Milo Đukanović propričao ekavicu, krv ti jebem!

 

Strašno nenormalno prebaciti tekst i prilagoditi ga govornome području u kom se objavljuje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš će drug advokat da ti kaže golu istinu i o jednima i o drugima :haha:

 

Strašno nenormalno prebaciti tekst i prilagoditi ga govornome području u kom se objavljuje.

 

Nema potrebe za tim ako čovek govori istim jezikom.

 

Čekaj da počnu da titluju srpske filmove i u CG :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ubrzo poslije toga otišao je u Zavod za zaštitu intelektualne svojine i bez stida i srama stavio svoje ime pod ime Block Out.

 

pa predomislio se. prvo je kontao da mu pase drugarski dogovor ali se ipak cuo sa advokatom (kao sto je i nagovestio da hoce) i ovaj mu je naravno rekao da ne bude budala i da poresava to kao odrasla osoba. meni tu nema nista problematicno, ako je prica istinita.

 

A Vranjković jeste ispao smradina ako je tako uradio...

 

nije tacno. o nekim stvarima se ne odlucuje na precac posle jednog razgovora, to se pusti da malo odlezi, malo se posavetujes, razmislis triput i normalno je da se predomislis

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on smradina što se predomislio, nego što je prvo rekao da neće da im pravi problem oko imena pa se onda predomislio, otišao sam i odradio to.

 

Jer, naravno, da je rekao ''ajd razmisliću par dana pa ćemo da se dogovorimo'', onda bi to otvorilo mogućnost da Mita odluči da ne rizikuje i uradi to isto. Ali, naravno. niko nije kriv Miti i ostalima što su se uzdali u njegovu čast i upecali se na laž (pod uslovom da im je stvarno tako rekao), trebalo je prvi da se sete.

 

 

Btw, po kom kriterijumu nadležni organ utvrđuje ko ima pravo da registruje ime na sebe? Da je Mita otišao prvi, je l' bi mogao to da odradi?

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što se to mnogo češće dešava nego u suprotnom smeru, barem ja imam taj utisak...

 

Vara te utisak. Svaki tekst u kom se citira neko sa drugim izgovorom, s ove ili one strane, se "prevodi".

 

 

nije tacno. o nekim stvarima se ne odlucuje na precac posle jednog razgovora, to se pusti da malo odlezi, malo se posavetujes, razmislis triput i normalno je da se predomislis

 

Možda je normalno da se predomisliš, ali je ljudski obavijestiti toga kome si nešto rekao/obećao da si se predomislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je normalno da se predomisliš, ali je ljudski obavijestiti toga kome si nešto rekao/obećao da si se predomislio.

 

nije mozda normalno nego je definitivno normalno, a ovo drugo stoji, ali not that big of a deal. javio ne javio nista se sustinski ne menja when the deed is done. verovatno su bili posvadjani u tom momentu pa back & forth komunikacija nije bila aktuelna; to su sitnice u mojoj knjizi. daleko od razloga da se nekog nazove govnetom.

 

Jer, naravno, da je rekao ''ajd razmisliću par dana pa ćemo da se dogovorimo'', onda bi to otvorilo mogućnost da Mita odluči da ne rizikuje i uradi to isto. Ali, naravno. niko nije kriv Miti i ostalima što su se uzdali u njegovu čast i upecali se na laž (pod uslovom da im je stvarno tako rekao), trebalo je prvi da se sete.

 

ma ne verujem da je laz, to on hoce tako da prikaze, a uopste se ne namece to samo od sebe. hronoloski je prica skroz logicna:

1. izbacili lika iz benda, lik u soku

2. neki preliminaran dogovor preko kurca ("ej kao ajd ovo ono" "ajd kao ok" - tako se ozbiljne stvari ne resavaju)

3. lik pricao sa advokatom, ovaj mu objasnio koliko je sati

4. otisao covek i poobavljao te neke bazicne pravne radnje

 

skoro svako je bio u slicnoj situaciji nekad u zivotu

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prvih par stranica je super xD

 

stoji to da je bedno da bend sme svirati 5% svojih pesama, ali stoji i da kao što je samo pet posto pesama njihovo, tako je i ime njihovo i debeli smrad vranjković nema više veze sa njim.

govno.

 

Pa on ne koristi ime, samo im je učinio uslugu i pomogao im da ga promene, da se ne brukaju.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Čarli

 

Not in my knjizi.

 

Možemo da nagađamo oko tih sitnica, okosnica priče je Mitina izjava i uzeli smo je kao aksiom. Vjerovatno ne bi trebalo, ali vidim da je ni ti ne pobijaš, tako da neka bude da je tačna.

 

Govno.

 

pff. ne znas o cemu pricas. u zivotnim iskusenjima ljudi prave greske, ne znaci nuzno da su govna.

sta je iz tog njegovog strasnog greha proisteklo? nista ne bi bilo drugacije u pogledu imena, nit bilo cega.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je normalno da se predomisliš, ali je ljudski obavijestiti toga kome si nešto rekao/obećao da si se predomislio.

Ovo je i moj stav. Nebitna je ova Čarlijeva o pravljenju grešaka, nisam čuo da se izvinio kada je napravio grešku. Ko ga jebe.

 

Inače, znam nekoga ko je imao vremena da upozna Mitu devedesetih, glavni utisak je da je neviđeni egoista i da je obožavao kada ga klinke presretnu na ulici, tako ta sranja... Simbol koji su koristiil kao Block Out i koji će sada, izgleda, da provlače je direktan Mitin alter-ego i to mi je skroz smešno, kada uzmemo da sada postoji Nikola Vranjković bend i bend koji se, praktično rečeno, zove po Miti. Čiji li je veći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...