Jump to content

2013.12.21. *Bigz Scena, Beograd* Čistilište, White Rabbit Band, Plastic Sunday


VoivodBG

Recommended Posts

1476309_243399125823080_769710411_n.jpg

 

Čistilište

 

je trio iz Beograda. Njihov zvuk je eksplozivna kombinacija mračnijeg noise-a i art punk-a sa dva vokala velikog emotivnog naboja. Beskompromisan stav, snažna energija i velika prijemčivost pesama koja se krije iza masivnog zvuka koji pokreće telo. Čistilište je neizostavna koncertna atrakcija u narednim godinama za sve ljude kojima muzika ne predstavlja samo zabavu.

 

Ivana Paunović gitara

Nemanja Bulatović bas

Trajče Nikoloski bubanj

 

WHITE RABBIT je psihodelični post punk sastav koji je u prvoj inkarnaciji delovao od 1983-87 i uspeo da za to vreme odsvira preko 100 koncerata širom SFRJ. Reoformljena postava deluje od ove godine kao trio. U navali stranih, a i domaćih bendova koji se pozivaju na new wave uticaje prve polovine osamdesetih, imamo priliku da na delu vidimo muzičare koji su direktno učestvovali u tom uzbudljivom razdoblju.

 

https://www.facebook.com/pages/WHITE-RABBIT-BAND/525001464255583

 

Plastic Sunday nastao je u Nišu 2008. godine i stilski se može okarakterisati kao garažni rokenrol sa uticajima noise zvuka.Najznačajnije priznanje Plastic Sunday dobija od strane kritičara i redakcije web magazina Popboks gde je ovaj bend proglašen za najbolji novi bend u Srbiji 2010-e godine. Kao rezultat te nagrade snimljen je i prvi mini album “Razum traži razloge” u produkciji studija Digimedia a koji je objavljen na online etiketi Silos web magazina Popboks.Plastic Sunday imao je i veliki broj koncerata u raznim klubovima širom Srbije , što samostalnih , što zajedničkih sa drugim bendovima , kao i nastupe u regionu. Trenutno Plastic Sunday radi u studiju Digimedia na svom novom materijalu.

 

https://www.facebook.com/pages/Plastic-Sunday/330237404101

 

Ulaz : 200 rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mozda svratim, taman zavrsim oko 22, 23 i oni taman pocnu.

o white rabbit band-u smo vec pricali, bice to razocarenje. plastic sunday nisam jos ukacio, ali zelim vec poduze vreme da ispravim gresku i da vidim da li je pokojni popboks bio u pravu kada su ih prozvali debitantima godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

отишао сам због Зеца, они на крају нису ни свирали. одгледали Чистилиште и изашли напоље. музика и није толико лоша, али је за слушање гајби и то не дуже од 5-10 минута. и треба их угазити за оно ломљење инструмената на крају. глупи распали хипстери се утриповали да свирају пред два'ес 'иљада људи. дебили.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ono, lomimo instrumente, mnogo smo se primili na to sto slusamo i sviramo, emotivno smo se dali kao za dokaz ljudima da smo tru... ne znam, ja sam ih gledao pre nedelju dana i samo je basista bacio bass gitaru na pod ovi ostali su pravili buku sa nekom mikrofonijom, sve iznad toga tipa lomljava mi deluje preglupo za to sto sviraju, fejk atensn kurve

Share this post


Link to post
Share on other sites

сада је било све то, плус кидање жица и стругање по басу и гитари. класично непоштовање инструмента, трипују се на неки Хендрикс легаси, шта ти ја знам.

 

дакле, дебили.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok to sto kao struzu po zicama to je kao taj noise rock, to oni sviraju pa prave tu buku... mada je mene uvek taj termin noise ''nesto'' bio izgovor i opravdanje za ljude koji uglavnom ne znaju da sviraju instrumente, ima naravno majstora zanata koji znaju kako to treba da se radi sa bukom dok vecina njih su umisljene face koji misle da su umetnici i znajud a svieraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

океј је то док се користи у самој свирци и на прави начин, али није океј када на крају свирке баци гитару на земљу, прво је шутира, па онда крене микрофоном да струже и гребе по истој. то је за мене дебилизам и очигледан знак да им се као малима или није посвећивало довољно пажње, или су их тате тукле курцима по челу.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je kul dok se instrumenti ne polome, što se mene tiče. Zna se zašto se udara instrument, zašto se struže mikrofonom, sve to napravi buku, kakofoniju, neki efekat. Kada baciš gitaru na pod i gaziš je dok se vrat ne polomi, prešao si granicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je kul dok se instrumenti ne polome, što se mene tiče. Zna se zašto se udara instrument, zašto se struže mikrofonom, sve to napravi buku, kakofoniju, neki efekat. Kada baciš gitaru na pod i gaziš je dok se vrat ne polomi, prešao si granicu.

 

управо

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...