Jump to content

Miner Recordings


VoivodBG

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Misliš sa Raglasom? Tako se predstavljao na limundo/kupindo sajtovima....mene je zajebao za 1100 dinara tj. za jednu ploču koju mi nikad nije poslao, mesecima smo se ganjali po mejlovima, te ovo je problem, te ono je problem, i eto prođoše godine a ja ploču ne videh :uhoh:

 

U svakom slučaju, boli me kurac za ovu nebitnu izdavačku kuću :da::pivopije:

 

 

Pozdrav! :rockdevil:

  • Upvote 11
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

čudno, ne verujem da je čoveku bilo u interesu da te zajebe za iljadu dinara

 

neću puno da pametujem, ali nije korektno u situaciji kakva je na srpskoj metal sceni kenjati o nekome ko je izdao preko 30 metal albuma, od čega bendovi mogu imati mnogo više koristi nego izdavač

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чекај, само ми објасни због чега је проблем да се изнесе истина, макар она била и црна?

 

То што је издао 30 метал издања, не значи да треба да се прећути ако је некога зајебао.

 

А из личног искуства ти могу рећи, као неко чији је ЦД изашао за горепоменуту кућу, да нисам имао никакве користи.

Ако упоредимо живце које сам потрошио на "договарање" са Мајнером и цимање око свега тога, боље ми је било да сам сам издао диск, или за неког другог, а имао сам понуда.

Промоција је била равна нули са његове стране (наводно је послао 50 дискова у иностранство, контактирао сам неке наводне контакте, нису чули за Мајнер, камоли добили дискове), пола договора није испоштовано, друга половина која јесте, на крају боље да није (погрешан редослед песама на диску), необјављивање винила за који је то било договорено и за који је мастер, дизајн и припрема за штампу одрађена, из НАШЕГ џепа. Да не причам о гомили пута кад ме је испалио за виђање (договоримо се и он се не јави уопште тај дан,а ја померио личне обавезе, допутовао из иностранства раније због нашег наводног виђања), итд итд итд... Један дан једна прича, други дан друга и тако у круг.

 

Да не причам шта сам све чуо од других људи који су сарађивали са Мајенром, поготово у прошлости, то ћу ипак препустити њима, имају свој "језик" (тастатуру).

 

Јасно је мени да је живот у Србији јако тежак, да се јако тешко живи, камоли ради на алтернативној уметности (знам јако добро јер сам у томе више од 7 година, ако се не варам), али не треба ћутати зарад пар десетина дискова, поготово не са људима који се опходе према нечијем стваралаштву крајње бахато и без трунке поштовања.

 

Премишљао сам се да ли ишта да пишем, јер прошло је време спама по ју металу, сазрело се :), живот је кренуо другим током, али... Нећу да ћутим. Поготово не кад је у питању нешто што ја сматрам битним. Видим да сви у овој земљи ћуте и све нам је горе, јер нас воде сељачине и преваранти, а у чему је поента метала ако не у бунту против друштва? Против онога што не ваља? Нека моја дигресија, која вуче ка филозофији,враћам се на тему.

 

Жалосно је то што је ова издавачка кућа једна од ретких на овим нашим просторима, али савет свим домаћим бендовима је да заобиђу овог издавача у широком луку или да припреме тону живаца да би постигли малтене, ништа.

 

П.С.

 

Распитајте се колико кошта штампање дискова (фабрички јелте), уложите новац у то и сами одрадите промоцију. Или нађите бољег издавача, имате интернет, фејс и сва чуда модерне технологије, а свирку увек можете сами да закажете, ако имате иоле мозга и комункационих способности.

  • Upvote 18
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je drugar, vokal Deadly Mosha, pričao kako im je lik na ugovor ubacio stavku da, kada isti potpišu sve njihove pesme odmah pripadaju njemu, što bi značilo da on to posle može da proda/prosledi/pokloni bilo kome

 

znam da je i ovima iz Nadimača isto nudio neke krajnje debilne uslove

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kopiju ugovora ove izdavachke kuce, ali necu da iznosim detalje iz istog, poshto moj bend nije potpisao za njih.

 

Sad, nismo potpisali - jer nije dobar za bendove (da ne bih rekao "shtetan"), ali je chinjenica da nude vishe od "Dallas-a", "One-a", "Odlichnog Hrchka", "Ammonite-a" i ostalih domacih "izdavacha". Nikom se vishe ne isplati da izdaje u jachim zemljama, a kamoli kod nas, pa ih razumem, ali upravo zato se daje ugovor na uvid PRE potpisivanja - sam si sebi kriv ako potpishesh.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko te ne tera da potpisujes bilo sta sto ti ne odgovara, o tome se pregovara, zato se i zove ugovor. druga stvar, iz licnog iskustva, ovo je bila za nas najpovoljnija ponuda, neke druge kuce su trazile 1000 evra, sto u prevodu znaci da sami finansiramo proizvodnju diska, spisak pesama i sve ostalo nije briga izdavaca vec benda i koliko je ozbiljno pripremio wavove i pripremu za stampu...

 

 

i dodaću da su uslovi bili povoljniji od mnogih koje naši bendovi dobijaju od nekih stranih indie izdavača, da ne navodim imena, ali recimo iz Nemačke, neću da budem ničiji advokat, ali smatram da ljudi iz ostalih bendova imaju bar moralnu obavezu da se jave i kažu šta imaju, ali ove tvrdnje da ijedan bend sa labela nije imao nikakve koristi mi vređaju razum

 

Распитајте се колико кошта штампање дискова (фабрички јелте), уложите новац у то и сами одрадите промоцију. Или нађите бољег издавача...

 

klincima pada lova s neba pa mogu da caluju iljadarku kad im se ćefne? pa pre će da kupe neku opremu, a album da roknu na free download

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi takodje nismo imali nikakav problem, sve sto je dogovoreno u vezi diskova je apsolutno ispostovano. Svi troskovi za nastupe na festivalima, takodje. Mi smo ulozili u snimanje i sve ostalo, a Miner je odradio diskove i dao nam sansu iako je album vec odavno bio postavljen za free download, dostavio nam nasu kolicinu po dogovoru, sa Invasiona iz Novog Sada smo dobili i DVD-eve i audio verzije, sve potpuno besplatno. Kad se sve sabere-oduzme, vise je on ulozio u sve ovo, nego mi sami (mislim na novac), a budimo realni, vrlo mali procenat mu se vraca.

 

Znam brdo bendova koji su objavili za male inostrane kuce, dobili 15-20 diskova i to je to.

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato, dakle, Miner, minira covek bendove

 

Cudo ga nema da se javi ovde i kaze nesto u svoju odbranu

 

После последњег испаљивања, сам дотичном господину послао поруку на фејсбуку, са питањем због чега ме је испалио за виђање и да ли ће винил икад биди реализован, добио сам одговор у виду брисања из пријатеља :). Дакле, није ме удостојио чак ни одговора.

 

niko te ne tera da potpisujes bilo sta sto ti ne odgovara, o tome se pregovara, zato se i zove ugovor. druga stvar, iz licnog iskustva, ovo je bila za nas najpovoljnija ponuda, neke druge kuce su trazile 1000 evra, sto u prevodu znaci da sami finansiramo proizvodnju diska, spisak pesama i sve ostalo nije briga izdavaca vec benda i koliko je ozbiljno pripremio wavove i pripremu za stampu...

 

i dodaću da su uslovi bili povoljniji od mnogih koje naši bendovi dobijaju od nekih stranih indie izdavača, da ne navodim imena, ali recimo iz Nemačke, neću da budem ničiji advokat, ali smatram da ljudi iz ostalih bendova imaju bar moralnu obavezu da se jave i kažu šta imaju, ali ove tvrdnje da ijedan bend sa labela nije imao nikakve koristi mi vređaju razum

 

klincima pada lova s neba pa mogu da caluju iljadarku kad im se ćefne? pa pre će da kupe neku opremu, a album da roknu na free download

 

Наравно, наш уговор је измењен и другачији је од првобитног у коме је стајало да се мој бенд заувек одриче СВИХ издавачких права у корист издавача. Крајње педерски зар не? А да не помињем колико је уговор био граматички неисправан.

 

Друга ствар, могао би да преиспиташ разум и опет прочиташ мој пост. Моје, лично мишљење, јесте да је промоција од стране ове издавачке куће ОЧАЈНА, тј апсолутно је нема на просторима ван Србије и то што је наводно има овде, је крајње јадно.Ако се теби не свиђа моје мишљење, па онда је то опет само твој проблем. Ја сам изнео аргументоване чињенице, зашто је у МОМ случају сарадња са Мајнером, крајње беспотребна и била јако јадна. Јер осим пар десетина дискова (100-150) ништа не добијеш. Опет, нећу ти жвакати оно што сам написао малопре, прочитај опет и размисли.

 

Видим да си окачио линк ка акуцији на амазону. Немој бити смешан, промоција се врши тако што пошаљеш дискове часописима, зиновима, другим издавачима, фестивалима и сл. Ево, да ме не мрзи сад, могао бих да ставим ЦД мог бенда на акуцијском сајту за Азербејџанско подручије, ето толико је то битно што се промоције тиче ;).

 

Ако имаш 500-1000е за снимање албума, можеш да скрпиш и пар стотина за дискове и пошаљеш гомили странаца нпр. Поготово ако си клинац. Свакако боља варијанта него да ти албум буде промовисан на хиту 202 и да ти дискови скупљају прашину негде у предграђу Трстеника :)

 

Што се тиче уговора са странцима, мени су неки Шпанци тражили 6500е за промоцију и сл :), дакле није једина Србија која има лопове међу поштеним светом, а са друге стране смо од првог издавача добили 150 дискова. Опет нагласио бих да је за блек и дед метал много лакше наћи издавача него за неке друге жанрове.

 

Mi takodje nismo imali nikakav problem, sve sto je dogovoreno u vezi diskova je apsolutno ispostovano. Svi troskovi za nastupe na festivalima, takodje. Mi smo ulozili u snimanje i sve ostalo, a Miner je odradio diskove i dao nam sansu iako je album vec odavno bio postavljen za free download, dostavio nam nasu kolicinu po dogovoru, sa Invasiona iz Novog Sada smo dobili i DVD-eve i audio verzije, sve potpuno besplatno. Kad se sve sabere-oduzme, vise je on ulozio u sve ovo, nego mi sami (mislim na novac), a budimo realni, vrlo mali procenat mu se vraca.

 

Znam brdo bendova koji su objavili za male inostrane kuce, dobili 15-20 diskova i to je to.

 

Драго ми је да неко има позитивна искуства, заиста. А што се тиче страних кућа, погледај шта сам горе написао.

Додао бих да је бенд Надимач имао ОДЛИЧНУ сарадњу са странцима (Кинеска издавачка кућа), да не причам о другим бендовима, нпр Инфест.

Edited by SATAN-iz Batajnice
  • Upvote 6
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Друга ствар, могао би да преиспиташ разум и опет прочиташ мој пост. Моје, лично мишљење, јесте да је промоција од стране ове издавачке куће ОЧАЈНА, тј апсолутно је нема на просторима ван Србије и то што је наводно има овде, је крајње јадно.Ако се теби не свиђа моје мишљење, па онда је то опет само твој проблем. Ја сам изнео аргументоване чињенице, зашто је у МОМ случају сарадња са Мајнером, крајње беспотребна и била јако јадна. Јер осим пар десетина дискова (100-150) ништа не добијеш. Опет, нећу ти жвакати оно што сам написао малопре, прочитај опет и размисли.

 

Видим да си окачио линк ка акуцији на амазону. Немој бити смешан, промоција се врши тако што пошаљеш дискове часописима, зиновима, другим издавачима, фестивалима и сл. Ево, да ме не мрзи сад, могао бих да ставим ЦД мог бенда на акуцијском сајту за Азербејџанско подручије, ето толико је то битно што се промоције тиче ;).

 

 

a ja ti opet kažem da se prava ostvaruju putem ugovora, gde ugovorne strane definišu članove i u znak saglasnosti potpisuju, te da te niko ne može naterati da potpišeš ugovor protiv svoje volje, a ukoliko te i natera on nema pravnu snagu i ništavan je.

 

ovo oko diskova - dobiješ ih toliko koliko se dogovoriš, a pitanje je koliko možeš da prodaš, ako se odlučiš da sam finansiraš minumum fabričkog tiraža treba ti 1.000€ a pitanje je da li ćeš to uspeti da prodaš (u srbiji sigurno ne), ti si rekao da nisi imao nikakve koristi, sad ispada da jesi jer si dobio diskove

 

oko promocije - imaš velika očekivanja, i to u načelu nije loše, ali je veoma nerealno, ako uzmeš u obzir recimo cenu bannera na nekom (inostranom) portalu, stranice časopisa, o sekundama na TVu da ne pričam, sve ovo govorim jer znam koliko (puno) košta, bendovi na zapadu debelo plaćaju svoju promociju u početnim fazama svojih karijera (slotove na festivalima, support slotove na turnejama itd.) što može da potraje i da se jednog dana isplati ili ne...nerealno je očekivati da indie label iz srbije ima toliki budžet, i pored sve dobre volje.

 

i na kraju oko amazona - nisam uopšte smešan, smrtno sam ozbiljan, amazon nije aukcija, to je klasična worldwide prodaja, obuhvata i azerbejdžan, pored još 150 zemalja, i to nije promocija (bar ne u svom primarnom obliku) već kanal distribucije. u svrhu promocije BC je pre ugovora sa Miner uradio 2 tiraža CD-R koji su poslati i podeljeni širom srbije, regiona i sveta, za šta su dobijene desetine airplaya, recenzija...mi nismo čekali da nam neko drugi to uradi

 

, a na kraju se CD pojavio i u prodavnicama (pa i u Trsteniku, ne vidim problem sa tim, ni BG nije velegrad u poređenju s nekim drugim (mnogim) gradovima) probaj da to sam odradiš, možda budeš malo više cenio tuđ posao, to nije loše ukoliko hoćeš da i neko drugi ceni tvoj.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam sve ovo i ne mogu da verujem ! Zašto pljujete čoveka, trebalo bi da ste srećni što on uopšte postoji na sceni.Ulaže u vas, a vi ga pljujete, pa to je strašno.Neka vam izdaju strani izdavači, ali oni traže ozbiljan novac za anonimne bendove. E zemljo Srbijo!!!Svaka čast pojedinim bendovima sa kojim sam razgovarao o Miner recordsu, oni su i više nego zadovoljni.

  • Upvote 3
  • Downvote 14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se oglasim, mi smo takodje na Miner labelu i za sada nisam imao problema sa covekom. Doduse tek cu da dobijem diskove, ne zuri mi se da postanem kultni rockstar iz Srbije nesto. :D ahahahah Svaka cast Mineru na trudu, puno izdanja iza sebe ima, organizuje festivale, izdanja se mogu naci po prodavnicama u 10 vecih gradova u zemlji, evo vidim da sad pokrece i casopis i tv podcast, finansira spotove bendovima, svakako covek puno svojih sredstava ulaze u scenu. A scena, kakva god da je, po meni iskreno, ne zasluzuje takvu paznju dok god ima ljudi na njoj koji to ne znaju da cene i koji misle da su samim tim sto imaju instrument rockstarovi. Tako je bilo oduvek. Gluvih telefona na sve strane, rekla-kazala, negativna iskustva jednih drugi napumpaju kao svoja, slicno je bilo i u slucaju brace Polzovic onomad za vinile Bloodbatha i ostalih bendova, pljuvali su i ovi i oni, neki nezadovoljni sami po sebi, neki ljubomorni sto njihov bend nije izdao. Ista je bila prica i kad se pojavio Exit festival u Novom Sadu, pljuvali su na sva zvona razni. Takav smo narod mi muzicari - umisljeni ljudi, svi posebni nesto, a svi jeftine kopije zapada... I prodje dosta godina, gde su sad ti koji su pljuvali? Sad su te stvari odjednom kolekcionarska blaga, sad su ti bendovi kultni, neki ljudi su i osamdesetih i pocetkom devedesetih izdavali i kasete i ploce i radili fanzine, promovisali scenu, koja je tad bila jos u vecim govnima i tehnicki i idejno. Miner je logican nastavak svega toga. Covek se bavi ekstremnim zvukom i to na fabrickim diskovima i na vinilima, a time se ne bavi nijedna druga izdavacka kuca ovde, osim recimo Grom Records ili neceg na tu temu u okviru pukog kolekcionarskog undergrounda. Bez Minera 30 bendova ne bi imalo izdanja i placene koncertne promocije? jel to losa stvar? Ja mislim da nije. Dogovor kucu gradi kako kazu - ugovor postoji da se procita i potpise, a koliko znam u konkretnom slucaju Awaiting Fear-a - bilo je placeno masterovanje materijala od strane Miner-a u startu ili sam i ja dobio rekla-kazala informaciju? U svakom slucaju, vidim da je politika Minera promenjena i da se od sada samo vinili izdaju, sto je opet kolekcionarska rabota, meni ne toliko bitna, ali opet za scenu itekako vazna. Cak i da ne ispostuje nekih 100 diskova glupih ili slicno, ja se sigurno ne bih ljutio na Miner jer sam dobio informaciju sa 8 strana sveta da su diskovi isporuceni na adresu po porudzbini. Nemam ja nista od diskova u Srbiji, to niko ziv ne kupuje ovde vise, ali volim da ljudi iz sveta koji idalje kupuju imaju mogucnost da poruce moj album i uzivaju u njemu. Toliko.

Edited by oNe
  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Mineru, za samo par meseci je svojim predanim radom ...i pozrtvovanjem doprineo da veliki broj ljudi oseti nesto novo na srpskoj metal sceni..nesto sto ce uspostaviti red i postenje...u Srbiji koja je bila p roseljacena. Cece i seke stekle su milione na racun rokenrola i sada je doslo vreme da poloze racune.

  • Upvote 7
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...