Jump to content

True Detective (2014- )


Recommended Posts

Nah, dosta toga se reciklira iz prve sezone, u vidu atmosfere, likova, radnje. Likovi su neinteresantni i nisu mi ubedljivi, nema dubine i kompleksnosti i uverljivosti kao u prvoj sezoni, plus i dijalozi su mnogo slabiji. Iako se mega lozim na detektivke/pandurke, ona plava mi nije nesto interesantna, ni ubedljiva ni harizmaticna. Farel mi je plitak i ravan, klise alkos detektiv koji je izgubljen slucaj. Jos ispade Vince Von najveci potencijal od svih, mozda uspe nesto da iznese u vezi svog lika. Muzika uvodne spice mi je bezveze, bolje da su stavili muziku one ribe iz kluba sa akustarom, 5x bolje bi se uklapala ta muzika u animaciju uvodne spice. Odgledao sam 2 epizode i za sada mi je samo OK, nisam nesto preterano dirnut, nije tako dobar utisak i ne vozi kao 1 sez, jedino me vozi da gledam zbog price, mozda ispadne nesto zanimljivo, mada mi opet tu smrdi na neke kultove i tajne organizacije, crne planine kurac palac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni prva epizoda ovog ciklusa više obećava nego prva sezona. Malo su manje bombastični i nema južnjačkih akcenata i preglumljivanja ali se vidi već u otvaranju nove priče da je ideja kompleksnija, više likova, više tema, razne neke implikacije, ne znam što pljuljete, možda nije showy kao prva sezona ali odgledali ste jednu epizodu i već palamudite kako ne valja.

 

Po meni obećava, + nije me nešto kupio Mekonahi Pulp Niče iz prve sezone.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije lose krenulo

 

prva sezona mi je nesto najbolje sto se serija tice ikad, tako da nisam ni ocekivao da ce druga sezona moci da joj pridje u bilo kom smislu

 

u prvoj epizodi mi smeta sto muzika previse toga nagovestava a slabo se sta desi... u drugoj epizodi je malo bolja situacija, vrv zato sto se vecina stvari desava nocu. vins von mi kvari utisak, promeni se ton i atmosfera serije u svakoj sceni sa njim. kolin nije los, malo je bio preteran u prvoj epizodi, u drugoj postaje bolji. riba i bajker su taman toliko sjebani da deluju interesantno

 

za sada je okej, nista spektakularno ali videcemo dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam razmisljao da li da sacekam da cela sezona iscuri pa da gledam na miru ali nisam izdrzao jbg

 

prvu sezonu sam gledao bio prve tri epizode zaredom i izgoreo do svake sledece dok se nije pojavila, pogotovo sa onom recenicom na kraju trece And like a lot of dreams, there's a monster at the end of it. i manijakom sa gas maskom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je ovo? Reziseri Game of Thrones, krisom snimili epizodu? :mhihi:

 

ovo sam i ja pomislio...

 

GoT je trendsetter serija, lansirala je fazon "pobiji glavne glumce i omiljene likove", sad mozemo ocekivati to u svakoj drugoj seriji... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučujem ovu knjigu ljudima koji gotive seriju. Ja čitao zimus, nema neke direktne veze samo me je podsetio True Detective na taj neki mood u knjizi.

 

Mrak i nasilje.

 

 

ako zelis mood ove sezone, treba samo james ellroya da citas posto je bas kopiranje njegovog fazona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

dosta praznog hoda u ovoj epizodi... najvise smara to sto nema nikakve hemije medju glumcima

 

i sto niko nije dovoljno dopadljiv. vins ubedljivo najgori

 

stagod da su smislili imam utisak da je bolje da su od druge sezone napravili film od dva i po, tri sata, nego ovako razvukli na osam sati

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fin omaž Twin Peaks-u na početku epizode.

Slabo mi je objašnjenje za preživljavanje Collinovog lika, tačno se videlo da ga je ovaj razneo i da je krv prštala na sve strane.

 

Buddha, ima malo hemije između Antigone i Brke. Taylor Kitch isprazan, kontam u suštini da će ispasti gej, ali čekam da napravi kakvu reakciju, da vidim da li je ljudsko biće, da ispizdi, isplače se ili izvrišti na nekog.

 

I jel se to meni čini ili Pizzolato proziva bivšeg kolegu sa ovim meta momentom, kada ispituju režisera, a on kaže da pije i da se ne seća ničega?

 

Vince Vaughn mi je za sada svetla tačka. Koleba se da odglumi tough guy, iako sam već odavno navikao da glumi glupandere po komedijama.

 

Previše se trudi serija da bude komplikovana, mnoštvo likova i slučajeva koji će ih sve ponovo spojiti ne čine to inteligentnom serijom, ako od sledeće epizode nešto ne učine sa radnjom prestaću da je pratim i da traćim svoje vreme...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ajde tvin piks, to je manje vise ocigledno... ali smara to sto stavljaju cesto i reference na malholand drajv, sto zbog los andjelesa i kalifornije, sto zbog kao neke zajebane brundajuce muzike koja bi trebalo da napravi atmosferu, a nista se ne desi. malholand>>>>>>>>>>>>>>>

 

draz prve sezone je bila i to sto joj nisu trebale reference na druge serije i rezisere. lavkraft, yellow king i literarne okej, ali ovo je vec ono... whats the point. po meni se serija trudi da bude misticna a nema to nesto lepljivo sto joj treba. prva je krenula sporo, u drugoj se popravila situacija, sad je ponovo opalo prilicno. mozda se nesto suludo desi u sledece dve ali cisto sumnjam. steta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...