Jump to content

True Detective (2014- )


Recommended Posts

 

Tripi atmosfera je mogla da uspe u prvoj sezoni jer je i sam lokalitet takav, močvare, okultno ubistvo, crteži, sve je pasovalo. Druga sezona bi bolje funkcionisala kao klasičan noir u industrijskom gradu, što u suštini i jeste, ali sa manje tripi scena, mislim da je to sasvim bespotrebno.

 

Ne verujem da će Pizzolato uspeti da se izvuče do kraja sezone, baš je traljavo odradio posao za sada, kao neki klinac scenarista koji ide na FDU i gledao da napakuje sve uticaje koje gotivi, naspram prve sezone...

 

 

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

odlično peglanje na kraju, ovo se čekalo :rockdevil: kapirao sam da će posle usporene prošle sad pasti neka akcija i taman su je tempirali, uzjebavaju se stvari polako

 

btw ona Vinsova milfača me mnogo nervira, ne znam zašto :haha:

 

 

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

' timestamp='1436871269' post='2843196']

Ova sezona je uzasna. :)

 

mislim da je ključna reč upravo to "sezona", ako porediš ovo sa prvom sezonom i očekuješ sličnu stvar nema od toga sreće.

 

ja na ovo 90% gledam kao na skroz drugu seriju, samo eto ima isti naziv i neke opšte crte, ali ne očekujem da se ponovi prva, prosto gledam ovo zasebno i kul je

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvoj sezoni je postojala neka radnja tj. radilo se na nekoj istrazi dok si paralelno imao da pratis zivotne price glavnih aktera. U drugoj sezoni je veci akcenat na njihove zivotne price, medjusobne odnose a ultra malo na samu istragu. Jako cesto zaboravim i na kom su zadatku. Vins Von mi je super glumac inace ali za ovu seriju ne. Svaku epizodu mogu da prepricam u tri reci- Vins trazi lovu.

Edited by [Nocturno]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je skroz ok, bas i ne volim da se olako gadjam izrazima kao sto su fantasticno i savrseno, ali mi je veliki plus sto se ne trude da bude kopija prve sezone, definitivno ne bih podneo Farrella da mi filozofira kao McConaughey sto je radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle 4 epizode mi je sve ovo neubedljivo. Uglavnom slozicu se sa Nocturnom, poslednje 2 epizode = Vins trazi lovu i jako lose glumi opasnog baju, kao, ''nikad nisam imao karijes i svi zubi su mi do jaja'' -> EZVEENEEE sad sam se usro. Ocekivao sam vise od njega al ravan je ko daska. I ona detektivka kao ima neki svoj trip, nesto joj kazes ona te otera u kurac, kao besna sam i sjebana -> EZVEENEEE. Sporo se bilduje radnja, nikako nekako da me prikaci i da me drzi, gomila nekih dosadnih dijaloga, meh.. Nisu mi ubedljivi u toj sjebanosti sto pokusavaju da odglume, onaj decko iz vojske vec 4 epizode ima kao neki svoj univerzum i bezi od svih. OK kapiram neka situacija iz vojske al vec je ono pola sezone a ne postoji nikakva naznaka demistifikovanja njegovog karaktera, on je jednostavno takav i kao eto tako je, valjda je kao za nas gledaoce dovoljno to sto je kao ex vojnik pa se podrazumeva da je sjeban. Sve ima dobru podlogu, i prica ima potencijal, i kao ceo taj industrijski vajb al likovi su mi prazni jednostavno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša epizoda. Drago mi je da je barem Kitch izašao iz ormara. I odglumio kakvu emociju.

Vince Vaughn baš nema sreće, teraju ga već tri epizode da glumata ozbiljnog gangstera, i sve je neuverljiviji.

Kraj epizode je bio zabavan, dobro je snimljena scena, surovo i sirovo, prepuno adrenalina.

Ali mi se nešto javlja da ću i sa ovom serijom da prekinem. Jednostavno nije dovoljno kvalitetna da bi se ispratila u celini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

zanimljiva epizoda, sviđa mi se flash forward i razvija se priča fino, deluje da će biti tek zanimljivo u narednim. čini mi se da se tokom ove epizode otkrilo više stvari nego za 3 prethodne, haha

 

btw ne kapiram kod svih to da vam je Vins odbojan jer "loše glumi opasnog lika", pa to je cela poenta njegove uloge - lik koji mora da izigrava gangstera a uopšte nije za to, nije mu to u prirodi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

dobra epizoda opet. onaj uvodni dijalog između Reja i Frenka mi je i najbolji deo epizode možda, dobra scena baš.

 

sad znamo zašto je Ani tako nadrkana devojka kroz život, seks scena bila okayish, ono, dosta predvidljivo, ja bih bukvalno napisao bolji zaplet za tu scenu ali okej je ispalo. Rej i Pol su mi ekipa za onakve tajne akcije kao Žika i Milan :haha:

 

pitanje br 1: ne mogu da provalim ko bi mogao da bude pandur kojeg je Meksikanka opisivala preko telefona

 

pitanje br. 2: ima još neko osećaj da su ono dvoje klinaca iz pljačke dijamanata upleteni u sve?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...