Jump to content

True Detective (2014- )


Recommended Posts

da prenesem nešto što sam piskarao na drugom mestu

 

nači u prvoj sezoni baštovan je bio

1. član bogataške porodice
2. malo degenerisan psihički
3. a i fizički u ožiljcima
4. obećavao curicama pink sobice i ko zna šta (čak je nazvan "velikim zavodnikom")

u trećoj sezoni imamo ispreturanu situaciju
1. Hojtovu ćerku - žutu kraljicu
2. "malo" poremećenu
3. pomoćnika crnca s ožiljkom
4. roze soba, princeze i zezanje s ubacivanjem veze s prvom sezonom

+ na kraju muž je baštovan koji radi bukvalno isti poso kao Erol Čildres iz prve sezone

Ključne razlike
1. Bogati su ovde jadni, Hojt propo, alkos, mučenik, nije teo, žali zbog svega, i on je žrtva, nije čak ni imo političke veze i korupcionaške afere kao negativci iz ranijih sezona
2. Nije mu ni ćerka tela nešto loše al desilo se, nenamerno, iz najboljih pobuda a samo je htela malo sreće i ljubavi fazon
3. nije ni najavljivani strašni lik u ožiljcima uopšte strašan + je tamo neki crnac
4. pedofilske manijakalnosti i ostalo iz prve sezone najednom prevedeno u bukvalnu infantilnu roze sobu, bez loših namera vinovnika, prosto nisu imali sreće, čitava familija časna i poštena ali baksuzna :mrgreen:
5. baštovan divan tata, divan suprug, sve super, živeli sretno do kraja života :mrgreen:


nači Picolato se nešto sprda i to naširoko i nadaleko u ovoj obrnutoj prvoj sezoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 years later...
  • 3 weeks later...

ok mi je, ja volim ovaj kao skandinavski noir fazon pa mi je zanimljiv bio izbor tog pravca za sezonu. dosta kratko, očekivao sam da se još razvija, baš me je zateklo da je već bio kraj posle 6. epizode :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losa je serija. Generalno likovi su slabi, i ponovo idu sa tom usiljenoscu da prikazu njihove problem. Ujedno se misterija i slucaj zagube, i ponovo kao u drugoj sezoni rade greske u koracima gde se iznenada pojavlju likovi koji vode do razresenja. A kraj je bas smejurija teska, da je narativ bio utegnutiji i da je na jasniji nacin htela da bude ispricana poruka ovo bi bilo daleko bolje. I ujedno nisu trebali da povezuju sa prvom sezonom na bilo koji nacin, lenjo je, i ova reziserka je u stilu radimo nesto novo, pa problem je sto nema nicega novog u seriji, sve je reciklirano iz daleko boljih materijala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...