Jump to content

Nightbringer / Akhlys


Miilos

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Znam da su ga isti ljudi (tačnije čovek) radili, kao i Nightbringer i Bestia arcana, ali samo naizgled liče. Akhlys mi mnogo atmosferičniji, više se tu Naas zajebava sa tim svojim okultnim tripovima i pušenjem neistraženih droga, a kao što i rekoh gore apokaliptičan je, nosi neku vanzemaljsku težinu i otvara duboke ponore, Aoratos mi klasično riljanje, mnogo "ovozemaljskije" i više straightforward. Makar je takvo moje mišljenje i utisak dok sam ih slušao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 minutes ago, Haos sam ja said:

Znam da su ga isti ljudi (tačnije čovek) radili, kao i Nightbringer i Bestia arcana, ali samo naizgled liče. Akhlys mi mnogo atmosferičniji, više se tu Naas zajebava sa tim svojim okultnim tripovima i pušenjem neistraženih droga, a kao što i rekoh gore apokaliptičan je, nosi neku vanzemaljsku težinu i otvara duboke ponore, Aoratos mi klasično riljanje, mnogo "ovozemaljskije" i više straightforward. Makar je takvo moje mišljenje i utisak dok sam ih slušao.


Ne, nego si ga preko kurca slus'o :haha:

Edited by Phallusifer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Phallusifer said:


Ne, nego si ga preko kurca slus'o :haha:

Tako nekako. Njima i jeste najveća mana to što svi zvuče manje-više isto, inače je baš dobra muzika.

 

1 hour ago, Haos sam ja said:

više se tu Naas zajebava sa tim svojim okultnim tripovima i pušenjem neistraženih droga, a kao što i rekoh gore apokaliptičan je, nosi neku vanzemaljsku težinu i otvara duboke ponore

Ovo više važi za prvi Bestia Arcana i taj album se najviše izdvaja od ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoratos sam skinuo pre neki dan, reko' aj da čujem ponovo, pošto sam ga šiftdilitovao posle dva slušanja kad je izašao
i opet ništa, ni blizu Akhlysa
čak sam zaboravio da je potpuno ista ekipa u pitanju, mislio sam da su samo jedan ili dvojica u oba benda

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
On 5/5/2017 at 8:42 PM, Kumodraski Vo said:

Load veoma dobar?

A st. anger?

E i meni je..

Mada sam smanjio dozivljaj u poslednje vreme, cak mi St. Anger slabiji nego pre, ne znam koji mi kurac??

Ugl poslušao sam Bestia Arcana, sve neka kozmetika dark ambient sa gitarama prakticno, nidje rifa. Jel i Nightbringer ovakav pa da se ne bakcem?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Gledao ih u Parizu uzivo pre par nedelja. Zvuk je tehnicki bio savrsen, ali dve stvari su definitivno falile za optimalno iskustvo: (i) treca gitara bez koje Akhlys zvuk ne moze sustinski da se izvuce uzivo i (ii) neka magla/dim ili nesto za atmosferu. Bend je jako statican (posebno Naas) i kada su pod punim svetlom reflektora (kao na ovom snimku gore) prosto fali ta jeziva atmosfera koja karakterise albume, sa ovim maskama vise deluju kao BDSM okup nego kao black metal bend. Druga polovina koncerta mi bila bolja nego prva, tako da je ukupni utisak bio OK, ali steta potencijala jer je bend ozbiljno profesionalan i usviran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Nightbringer / Akhlys

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...