Jump to content

2014.04.25. *Božidarac, Beograd* Seven That Spells, Temple Of The Smoke, Jastreb


VoivodBG

Recommended Posts

Dobri su i 7TS kad vec Acid Mothers Temple nece da dodju.

Meni se ide na ovo da da vidim Albina (Der Blutharsch & picke materine) sa Jastrebom. Mislim da sada Albin svira klavijature u 7TS.

 

Da se ne lazemo, 7TS su uvek bili Acid Mothers Temple klon. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro pun Bozidracac sinoc,nisam mogao da verujem koliko je ljudi bilo...

Templari odlicni,mozda i najbolji nas band uzivo.

STS-pokidali!!Ovo im je ubedljivo najbolji nastup koji sam gledao,jezivo dobro su usvirani,bubnjar je neverovatna zver,ma svi su razbili...Niko neobicajno cutljiv,sto se pokazalo kao dobro;) Jedino sto je trajalo prekratko,ocekivao sam makar 15-20 minuta duzi nastup,al bi tada publika verovatno nacisto odlepila:)

sjajno bilo,valjda necemo cekati opet 2,3 godine za novi koncert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je vrh, temple standardna svirka njihova, mada su me nesto urokali, nije me nesto radilo to mnogo, previse tihih deonica gde se slabo sta desava u pesmama, samo moraju bolje da odrzavaju tempo i skladnije da bude. STS su OTKINULI!! Au covece koji lom, verovatno najbolja njihova svirka na kojoj sam bio, bili su ograniceni malo vremenom zbog satnice koja se mora postovati u bozidarcu al svejedno dovoljno svirke, plus onaj zavrsetak sa mikrofonijom i pojacalima, ekstaza. Bilo stvarno dosta ljudi, 400 sigurica, sto je stvarno super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spominje nastup Jastreba? Konkretno bili su mi monotoni, vise idu na tu sporu atmosferu i izgradnju rifa. I nekako mi je falio vizuelni deo u njihovom nastupu, osvetljenje ili kakvo platno na kojem bi isle psihodelicne slike.

 

Temple Of The Smoke, ah, stari poznanici. Kada odem na njihov koncert i platim kartu, znam da cu dobiti kvalitetan zvuk, atmosferu, i poigravanja sa postojecim pesmama. Na stranu par kikseva sto su se kljave slabo cule u par navrata, i sto je Zica imao probleme sa vokoderom u jednom momentu, dobru su setlistu uklopili za kratki tajming. Novi basista me odusevio, ima bradu i krupan je (ispunio sve afinitete da bude u bendu), i cedi onaj bas. Gestikulacije su mu bile simpaticne tokom nastupa. Pogotovo kada je pri kraju pogledao na sat, u stilu, ajde vise da zavrsimo sa ovim. :haha:

 

Seven That Spells, najbolje je ostalo za kraj. Od starta se znalo da nece biti zajebavanja. Niko je ceo nastup samo svirao i ljubazno se zahvalio svima na kraju koncerta i uslikao publiku.

Da se vratim na sam nastup, voznjica! STS su poznati sto mogu da vas nateraju da malo ogluvite, ali ovaj put nije bio slucaj, pesme su koherentnije i ne idu u te jam session kao sa predjasnjih izdanja. I velika razlika je bila sto je Jeremy (basista) pevao, pojao ili zavijao, sto je zasigurno osvezilo njihov repertoar. Prva pesma je imala rif koji je vukao na Istok, druga je pak zvucala kao nesto sto su Om napravili na svojem zadnjem albumu.

Bubnjar je ispao najveci lik, kad god je imao priliku za predah djuskao bi za bubnjevima. :bigblue:

 

I bilo je lepo videti za promenu skoro popunjen prostor Bozidarca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam znao da je stoner toliko isplatljiv posao u Srbiji, otkud onoliko ljudi jebote :haha:

A gde je juče bilo stonera, u dva rifa TotS-a?

 

Jastreb su mi prijali, sa sintisajzerom zvuče bolje nego ranije kao suva trojka. Kao i Voivod, očekivao sam neki vizuelni ugođaj uz njih. Ona jedna deonica je suv Oceanic trip, nauživah se.

Novi basista nema dovoljno karaktera u zvuku, samo potmulo brunda bez mnogo definicije, trebalo bi da porade na tome.

 

Temple of the Smoke me po prvi put nisu oduševili, zvučali su mi kao da se nisu dobro namestili na tuđoj opremi, gitare su probijale, klavijature zanemele na početku. A i bilo je prekratko.

 

Seven That Spells su uboli sve: nijednom nisu otišli u improvizaciju, odradili su sjajnu meru repetitivnih ritmova. Potočnjak nije ni zucnuo, što je doprinelo tom osećaju rituala - samo prelazak iz jedne u drugu stvar uz gradnju atmosfere i savršenu kulminaciju bez bisa. Gledao sam ih svaki put kada su bili u Beogradu i sada sam se najbolje proveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao samo STS jer nisam mogao ranije da dođem tako da sam propustio Temple i Jastreb, jebiga. STS su me priajtno iznenadili. Svo vreme su ga samo nabadali i vozili. Skroz fina svirka i dobra energija ali onaj božidarac definitivno nije prostor za takve svirke, nažalost.

 

P.S. Veliki plus što su u jednom trenutku semplovali throat singere. :D

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...