Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ovaj tekst napisan dosta slepo i jednostrano. Posle svih skandala sa vakcinama pricati kako nema mesta ni za crvic sumnje. Ja mislim da je Ciceron jos rekao da onaj koji ne sumnja mora biti budala.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA sumnjam u sve pa i u antivakcinacijski pokret. Ne znam gde si video da im ja verujem.

 

Znajuci sta sve rade Ameri i za sta su sposobni ja sam apsolutno siguran da eksperimenti na ljudima putem vakcina sigurno postoje. Ne kazem da je to ova ili ona vakcina niti da je to na globalnom nivou, ali npr. odvoje jednu zemlju da onda beleze u svescicu kako napreduje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nece brisati link, po meni je ovo kul emisija jer gledaju obe strane prica (iako se sprdaju na racun jedne, ali s pravom)

http://www.youtube.com/watch?v=RLcOz4EKrxg

Ono sto mi se svidja najvise, u vezi emisije, je sto ne govore samo da je nesto pogresno vec kazu 'okej recimo da je tacno' i time dotuku :haha:

Sve dok su argumenti protiv u nivou prica o HAARP-u treba da ih tretiraju kao debile, ne zanima me.

 

Isto kao i sa kreacionizmom. Okej, pretpostavimo da tu ima necega, ali posto nije nauka onda ljubazno odje*ite iz skola i drzite se crkve.

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i evolucija je teorija koju nisu dokazali. Megaevolucija je samo maglovita teorija, a cak ni mikroevoluciju nisu skroz dokucili. Ne bi trebali pricati ni o tome kao da je dokazano, a nije.

 

Tako i teorija velikog praska je ipak samo teorija koja ne objasnjava sta se zbivalo pre toga ili npr. odakle bilo sta u prostoru, pa i sam prostor, da bi moglo doci do nekog praska. Oklen te stene, minerali i ostalo sto sada cini planete? Sve je to nekako nastalo tj. MORALO biti stvoreno. To pitanje niko ne postavlja na pravi nacin kao ja sada ovde. Nauka je jos uvek veoma na smesnom nivou razvijenosti. Za par hiljada godina cemo moci da pricamo o nauci kao o necemu sto je stvarno celovita prica i moci sa sigurnoscu neke stvari da znamo. Za sada jos uvek vazi ono da mi i ne znamo koliko ne znamo.

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto nesto nije dokazano nije razlog da svakakav bullshit bude validna alternativa. Pogotovo ako pripada u crkvi a ne u skoli.

Ne znam sto svi volite da svrsavate na zamisao da svaki predavac govori o tome bez naznake 'TEORIJA evolucije'.

 

Ili recima Dare O'Briain 'Well, science knows it doesn't know everything, otherwise it would stop' :haha:

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po meni i teorija da je sve nastalo slucajno nekim praskom u kosmosu koji jos nije ni postojao je bullshit. Cak sta vise smislenije mi deluje da je neki Gandalf ili Alanon tamo negde mrdnuo stapicem i napravio sve nego da je sve nastalo samo od sebe. Ali to sam samo ja. :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pazi slazem se sa tobom, ali tu imas onaj momenat "krsenja ljudskih prava", tipa neces da reanimiras nekoga koji je potpisao "informisani pristanak" da ne zeli da bude reanimiran. Tako da, jedino edukacijom moze da se dodje do nekih rezultata, samo sto me bedaci koliko je ljudima lakse da okrive vakcine od genetike i pesticida i svih ostalih sranja koja mogu da izazovu jos u najranijem uzrastu promenu na nervnom sistemu ploda i indukuju stanje kao sto je autizam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurnost ili sloboda,nema sredine.sa slobodom na ovom polju jasno je kao dan da se nemere izbjec' pandemija svega i svaceg.i sama znas kojom brzinom virusi evoluiraju,cak se usudjujem reci da se ovo nuzno zlo treba uraditi sto prije i raskrstiti sa tim.pa ako kroz nekoliko decenija bude opet situacija da se moze malo popustiti i dati ljudima sloboda (uz edukaciju,i to mnogo jacu nego sad) onda pokusati opet.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pazi slazem se sa tobom, ali tu imas onaj momenat "krsenja ljudskih prava", tipa neces da reanimiras nekoga koji je potpisao "informisani pristanak" da ne zeli da bude reanimiran. Tako da, jedino edukacijom moze da se dodje do nekih rezultata, samo sto me bedaci koliko je ljudima lakse da okrive vakcine od genetike i pesticida i svih ostalih sranja koja mogu da izazovu jos u najranijem uzrastu promenu na nervnom sistemu ploda i indukuju stanje kao sto je autizam....

 

Nemoj tako, genetika nije sranje ;)

 

sad ozbiljno, ne samo to vec niko ne spominje vezu izmedju autizma i nedostatka dojenja, koja je ustanovljena... ja bih to prosirila na davanje adaptiranog mleka mada nisam nasla istrazivanja na tu temu (gle cuda, ipak ke to unosan posao).

 

Za to je kod nas dobrim delom krivo zdravstvo. Kad baby friendly bolnica krsi svih deset koraka koje ta sertifikacija podrazumeva, a u tempu nasmejane promoterke reklamiraju adaptirano mleko, sta je reci.

 

Al ovo je tema za sebe nego eto malo food for thought.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako, genetika nije sranje ;)

 

sad ozbiljno, ne samo to vec niko ne spominje vezu izmedju autizma i nedostatka dojenja, koja je ustanovljena... ja bih to prosirila na davanje adaptiranog mleka mada nisam nasla istrazivanja na tu temu (gle cuda, ipak ke to unosan posao).

 

Za to je kod nas dobrim delom krivo zdravstvo. Kad baby friendly bolnica krsi svih deset koraka koje ta sertifikacija podrazumeva, a u tempu nasmejane promoterke reklamiraju adaptirano mleko, sta je reci.

 

Al ovo je tema za sebe nego eto malo food for thought.

 

Zasto ne otvoris temu na tu pricu? Meni je poprilicno interesantna cela prica a propo ljudske ishrane cak sam radila i neko istrazivanje na tu temu, gde smo redukcijom telesne težine i uvodjenja adekvatne ishrane kod mladih zena uspeli da uspostavimo i par trudnoca ;) Ja imam nekako zadrsku kada otvaram medicinske teme, jer se uvek tripujem da necu biti dovoljno jasna i sl, zato moram da ohrabrim clanove da oni otvaraju lako cu ja posle da se ubacim :haha:

 

Elem nije genetika sranje, ali ako traumaris zigot pa embrion u najranijim fazama trudnoce (prva tri mseca) kada se desava formiranje organa, onda si zapecatio na neki nacin sudbinu ploda, jer si mu faktorima van njegove sredine (epigentski faktori- EPIGENETIKA je btw fenomenalna prica) uticala na samu genetiku ploda.

Konkretno prva misao koja mi je pala na pamet kada sam pisala gornju recenicu je da se u svetu sve vise koriste hemikalije od kojih vise ne mozes da pobegnes jer ih ima u hrani, vodi, vazduhu i svi ti faktori menjaju nasu genetiku (rast kancera u populaciji) a kamoli na uticaj vulnerabilnog ploda koji tek treba da se formira.

 

Opet to za nas baby-friendly sistem... porodilste je najtraumaticnije iskustvo meni bilo tokom studija... Dojenje je fenomenalno i treba biti stimulisano, pre svega zbog svih benefita na zdravlje bebe. Opet to iziskuje edukaciju trudnica i porodilja za koji nas sistem nema novca. primer: drugarica dok je bila trudna trebala je da idu na vezbe disanja, oni su joj zakazali da dodje tipa mesec dana nakon sto joj je termin za porodjaj, pao cemu mi pricamo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi slazem se sa tobom, ali tu imas onaj momenat "krsenja ljudskih prava"

Niko ne tretira karantin kao krsenje ljudskih prava, s obzirom da od preskakanja vakcine moze biti stete po druge ljude, mislim da poredjenje s ostalim krsenjima prava nije na mestu :D U smislu bio bi public outrage ali ima argumenata kojima bi moglo da se opravda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melinda, ne otvaram temu jer dojim tromesecnu bebu ;)

 

Recicu samo da nije pitanje para... dohrana je unosan business a u porodilistu ih valjda mrzi da sprovode ono sto im je duznost i da rade svoj posao a i moze im se da malo maltretiraju zene u fragilnom stanju.

 

Zezala sam se za genetiku , posto sam na doktorskim na modulu genetika... ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Machka: Cestitke i uzivaj, kontam te skroz ;) Za dohranu si u pravu i uglavnom su tu neki dogovori sa farmaceutskim kucama u smislu vi to plasirajte da "bi trebalo" a mi cemo vama nesto drugo da ucinimo :haha:

Sta da ti kazem, ti si moj heroj doktorske i beba... care! ;)

 

 

@MissionVao: hahahha tako nekako, opet to ti je jedna igra bez granica, ubaci jos advokate u celu pricu i dobijes picvajz. Citala sam skoro o zeni koja je odbijala vakcinaciju deteta, popila neke kazne od strane drzave preko deteta, tipa dete je moralo da se ispise iz skole... Ona je unajmila advokata sa zilion nekih argumenata a propo krsenja ljudskih prava da mi je bilo smesno i da pamtim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omacila se! Čestitam, da ste živi i zdravi! :bigblue:

 

Dobro je pa nisam pre godinu-dve mnogo slušao o autizmu i adaptiranom mleku, živ bih se izparanoisao, moj mali je sisao samo 2 i po meseca, mama zakačila neki virus i stalo joj mleko. :/

 

Ne mož' da se poredi s majčinim sa koje god strane da posmatraš, al' šta da se radi, pregurasmo taj deo, nego šta vi mislite o davanju kravljeg mleka deci? Sve više u poslednje vreme nalećem na nepovoljne podatke o kravljem, ne uzimam baš ozbiljno svakakve informacije u fazonu teorije zavere, ali mi se takođe povraća i od stava "ma 'ajde bre, šta izmišljate, kako su nas naše majke pa nam ništa ne fali...''

Razmišljali smo i da na'vatamo neku babu/dedu po pijacama pa da uzimamo kozje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd samo da sesaberem pa cu napisati nesto o ishrani kod dece i odraslih ;)

 

Dimone ima studija koje kazu da npr rano uvodjenje kravljeg mleka kod dece ucestvuje u razvoju diabetesa mellitusa tip 1, okrivljujuci ga i za druge autoimune bolesti. Novijim istrazivanjima to je pobijeno.

Kozije mleko jeste dobro ali uz dodatak kravljem jer kozije nema folata u sebi. Pa su ustanovili da kod planinske dece koja su rasla samo na kozijem mleku dolazi do pojave funikularne mijeloze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...