Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ovde vidim dominira pro-vakcino struja, po principu evo vam ruka, noga, guz i samo me rokajte. Ja u tom kolu neću da zaigram.

 

Da me ne shvatite pogrešno, primio sam sve vakcine i čuda do sada, i nikada od toga nisam pravio priču niti mi je to ikad bila tema za razgovor. Al usponom korporacija tipa Novartis i one seljanije za ptičijiim gripim ( i milionskim porudžbinama od Novartisa) počeo sam da razmišsljam. Kako ja mogu biti siguran da je svaki sastojak u vakcini za čoveka dobar. Mnogo viđeniji farmaceuti se po ovim stvarima, oprezno izražavaju, jer niko ne može da garantuje da sa nekoliko godina nećete nabaciti neku mutaciju, boleštinu, da ne pričam sad raznorazne gadosti.

Ja o autizmu uopšte ne pričam, već pre svega o malignim ćelijama i raznoraznim nepovoljnim promena u organizmu koje mogu da se dese tek nakon nekoliko godina a posledica su usrane vakcine. To ih naravno čini gotovo nemogućim za otrkivanje, jer čim nešto ne izavaziva promenu odma, onda nije loše. Šta ćemo sa dugoročim efektima?

 

Danas je sve biznis, a sa zdravljem se nije šaliti. Sko govorimo čisto preventivno, pre bih maksimalno korigiovao ishranu i sredio fizičke aktivnosti nego primio neku novu vakcinu Dr. Mengele-a.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snajder

To ti je cista spekulacija bazirana na reklo bi se antiglobalistickom svetonazoru a ne na cinjenicama, dakle nije razumna, utemeljena sumnja. To je u stvari ono sto ja zovem teorija zavere bez teorije. Mislis da si pametniji od onih koji pride ispletu bajku jer ti samo kao sumnjas ali u stvari nisi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji krivicno delo nadrilekarstva ali u praksi kao da ne postoji. Sjebana kultura. Kad se svi mazu nekim znasmnogotodobro melemima ne shvata sr ozbiljno to delo, tolerise se u sustini. Mozes do sutra da prijavljujes nece se nista desiti, znas i sam da krivicnu prijavu ko dobije moze dupe njome da obrise, krivicna prijava does not equal krivicni postupak.

 

Naravno, ali jednostavno nisam znao da li je to uopste pravno regulisano. A jos me vise zanima da li su lekari i zdravstvene ustanove duzni da to prijave, na stranu da li ce od te prijave nesto biti, zato i pitah Melindu.

 

Ovde vidim dominira pro-vakcino struja, po principu evo vam ruka, noga, guz i samo me rokajte. Ja u tom kolu neću da zaigram.

 

Da me ne shvatite pogrešno, primio sam sve vakcine i čuda do sada, i nikada od toga nisam pravio priču niti mi je to ikad bila tema za razgovor. Al usponom korporacija tipa Novartis i one seljanije za ptičijiim gripim ( i milionskim porudžbinama od Novartisa) počeo sam da razmišsljam. Kako ja mogu biti siguran da je svaki sastojak u vakcini za čoveka dobar. Mnogo viđeniji farmaceuti se po ovim stvarima, oprezno izražavaju, jer niko ne može da garantuje da sa nekoliko godina nećete nabaciti neku mutaciju, boleštinu, da ne pričam sad raznorazne gadosti.

Ja o autizmu uopšte ne pričam, već pre svega o malignim ćelijama i raznoraznim nepovoljnim promena u organizmu koje mogu da se dese tek nakon nekoliko godina a posledica su usrane vakcine. To ih naravno čini gotovo nemogućim za otrkivanje, jer čim nešto ne izavaziva promenu odma, onda nije loše. Šta ćemo sa dugoročim efektima?

 

Danas je sve biznis, a sa zdravljem se nije šaliti. Sko govorimo čisto preventivno, pre bih maksimalno korigiovao ishranu i sredio fizičke aktivnosti nego primio neku novu vakcinu Dr. Mengele-a.

 

Ok, apsolutno ima logike u ovome o cemu pricas. I dobar je primer onaj slucaj svinjskog gripa, covek se nakon toga mora zapitati. Ali, ovde se prica o vakcinaciji dece, dakle o necemu kroz sta smo svi prosli i kroz sta su prosle i neke generacije pre nas. Stoji, nije vise kao pre, ali u svakom slucaju cu pre vakcinisati dete nego biti Jelena Karelusa i ostaviti dete izlozeno riziku. I ako vec moram nekome verovati, pre cu verovati doktorima nego nadrilekarima i kim kardasijan.

A ova poslednja recenica je poprilicno naivna...svi misle da ce biti zdravi ako samo koriguju ishranu i trce po parku...pa kurca baba vecerala, glupost. Da je to tako lako, svi bi to radili i doziveli duboku starost. A sa strane da stavimo da je to totalno neprimenjivo na decu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi lekari mogu da prijave, ali je pacijent taj koji je odgovoran za svoje zdravlje, a kod nas pravni sistem nije uredjen bas najbolje, tj svako nadleznost prebacuje na nekog drugog.

 

Opet taj covek nije direktno narusio zdravlje jer daje biljne preparate koji ne rade nista, ili postoje odredjeni efekti koji su minimalni. Na taj nacin on samo pacijentu uzima vreme, pa se oni kasnije javljaju lekaru, kada je za mnoge stvari kasno. Opet tu je kriv pacijent i njegova odluka a ne konkretno Todor.

 

Generalni stav je da nasem telu se svakoga dana stvore celije koje imaju onkogeni potencijal, zahvaljujuci imunietu te celije bivaju eliminisane. Ne preuvelicivam btw.

Kad god dodje do ostecenja celije, zatim kada dodje do zapaljenja,pogotvu ako se radi o hronicnim zapaljenskim reakcijama (a gojaznost je npr hronicno zapaljensko stanje, zato su ti pacijenti podlozni kancerima) imunitet ne stigne da pobije sve celije koje su izmenjene i neka od njih razvija onkogeni potencijal,pocinje da se razmnozava i tako nastaje rak.

 

Zdrava ishrana i fiz.aktivnost imaju tu ulogu da smanje stopu zapaljenja, sto ne znaci da osoba nece dobiti rak.

 

Dalje, farm.komp jesu korporativno zlo i sekta, ali su neophodno zlo koje sve gleda kroz cost-benefit naocare. Njima se ne isplati da se neko razboli od njihovog proizvoda, jer su te tuzbe jako skupe. Zato im se ne isplati da izbace lek, vakcinu koja je losa, jer ce im to nulirati zaradu.

 

Tako da taj anti vakcinski bullshit nema argumenata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi lekari mogu da prijave, ali je pacijent taj koji je odgovoran za svoje zdravlje, a kod nas pravni sistem nije uredjen bas najbolje, tj svako nadleznost prebacuje na nekog drugog.

 

Opet taj covek nije direktno narusio zdravlje jer daje biljne preparate koji ne rade nista, ili postoje odredjeni efekti koji su minimalni. Na taj nacin on samo pacijentu uzima vreme, pa se oni kasnije javljaju lekaru, kada je za mnoge stvari kasno. Opet tu je kriv pacijent i njegova odluka a ne konkretno Todor.

 

Aha, ok. Dakle imaju mogucnost prijave.

Ovo ostalo je logicno jebiga, to rekoh i ja gore u postu.

 

Zdrava ishrana i fiz.aktivnost imaju tu ulogu da smanje stopu zapaljenja, sto ne znaci da osoba nece dobiti rak.

 

Poenta.

 

Dalje, farm.komp jesu korporativno zlo i sekta, ali su neophodno zlo koje sve gleda kroz cost-benefit naocare. Njima se ne isplati da se neko razboli od njihovog proizvoda, jer su te tuzbe jako skupe. Zato im se ne isplati da izbace lek, vakcinu koja je losa, jer ce im to nulirati zaradu.

 

Tako da taj anti vakcinski bullshit nema argumenata....

 

Saglasan 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalje, farm.komp jesu korporativno zlo i sekta, ali su neophodno zlo koje sve gleda kroz cost-benefit naocare. Njima se ne isplati da se neko razboli od njihovog proizvoda, jer su te tuzbe jako skupe. Zato im se ne isplati da izbace lek, vakcinu koja je losa, jer ce im to nulirati zaradu.

 

Majko moja. Ne mogu više da procenim ko mi čini veće zlo i ko se više pretvara da leči, oni bez diplome ili oni sa diplomom.

 

Pazi logike, njima se ne isplati. Pa oni su maksimalno ograđeni od svih nuspojava koje mogu da nastanu. Niko i podvlačim niko od nadležnih, bio to lekar ili neko gore, ne želi da potpiše da prihvata odgovornost za potencijalnu pojavu autizma ili bilo čega drugog. Znači kada problem nastane, kriv je neko drugi. I to je jedna od glavnih tačaka optužnice. Farmakomafija je jednostavno nedodirljiva. Kada se desi da dete koje je totalno zdravo primi vakcinu, i u roku od par dana oboli od autizma oni peru ruke i pričaju kako vakcina nije uzrok, nego ko zna šta drugo. Šio mi ga Đura.

 

 

Drugo, ti kao i ja nemaš pojma šta je zapravo u tim vakcinama i kako to zaista utiče na čoveka dugoročno. Oni su ti rekli šta je unutra i ti to uzimaš zdravo za gotovo. Unutra mogu da budu i nano roboti ( ovo odavno nije samo sf ) ili ko zna kakvo otrovno smeće. Kada unutar te vakcine bude isključivo ono što treba da spreči konkretnu bolest i kada roditelj bude lično mogao da proveri šta je unutra mikroskopom, onda možemo da pričamo o vakcinaciji. Ovo sada je samo procena rizika gde svaki roditelj ima pravo da odluči gde je rizik veći, da primi vakcinu i ima problem odma ili ne primi vakcinu i ima problem kasnije. Plaćanje kazni za odbijanje je smešno i klasičan dupelizački potez vladajućih. Ovi što se vakcinišu ne bi trebalo da se brinu zato što su zaštićeni. Ako nisu, to bi značilo da ja vakcinacijom treba da rizikujem svoj život i zdravlje za problem koji ću možda da imam i koji ću možda tako da rešim. Alo bre?!

 

 

Treće, u medijima se pominju neki eksperimenti, dokazi i sl. Lažiranja na sve strane i ne zna se ko koga više spinuje. Ali tu postoji jedan fazon. Možda ne znam trenutnu igru, ali znam igrače i znam kako se ispoljava pshihopatija. Svake godine se ljudi plaše nekim smrtonosnim virusima i sranjima. Te neki gripovi te ebole. Šatro epidemije. Ekipa uleti u selo i pobije par hiljada ljudi a oni mi pričaju o eboli koja je ubila jednu stotinu. Bolestan čovek na samrtnoj postelji a oni mu napakuju najnoviju vrstu gripa i šire paniku kako je umro od toga.

Nije mi potrebna domaća narcisoidna retardirana kurava da mi priča kako je vakcina loša, kao što mi nije potreban strani govnar koji je sa istom ekipom napravio građanski rat u Ukr da priča da je dobra, pošto mi je jasno koliko je sati.

 

 

Konačno, zdravlje je nažalost postalo biznis. Nije poenta da te izleče nego da te leče i isisavaju novac polako. Kada to nije dovoljno napraviće te bolesnim, nema frke. Da li se propaganda širi svesno ili nesvesno nije uopšte bitno.

 

 

 

Hajde da vidim koliki ti je ego i da li smeš da ostaviš post u celini pošto si moderator.

  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve lepo rekao covek. Nema potrebe doduse da vredja doticnu gospodju ali svaka mu je na mestu. Nemoguce je verovati farmaceutskim kompanijama danas. Kao sto je nemoguce verovati bilo kojoj vladi prakticno. A ovi dvoje rade u sprezi. nema tu nikakve teorije zavere ni zavere. Profit se to zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije svakoj vladi u svetu cilj da obogalji i pobije svoj narod (tudj da). Al prakticno (rekoh i malopre prakticno, ima izuzetaka) sve vlade zabole patak za svoj narod. Narodu kako bude a ovi u vladi uzivaju i jednom kad udju u te strukture narod ih nikad vise ne moze izbaciti. Samo ovi iz vlade mogu da ih izbace a to se ne radi isto kao sto kralj nikad ne ubija kralja. Vladu vise nigde u svetu ne bira narod. Vlade su postale poseban fenomen, drzava u drzavi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to svi znamo, ali to nije predmet price. Ti si rekao da vlada to namerno radi zbog profita, da vakcinise ljude i cini ih bolesnima. Dakle, to radi svima, a ne pojedincima. Jer sva deca primaju vakcinu, dakle sva deca ce u buducnosti biti bogalji. A ja te pitam gde je interes vlade bilo koje zemlje da nacini apsolutno sve pripadnike svoga naroda bogaljima?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ti ostavi post sa svog pravog naloga, a ne sa fejk profila. Ako smes.

 

Kakav fejk, misliš da nemam pametnija posla nego da postujem sa više profila? Ovaj je jedan, anoniman, a Jovan sam isto koliko si i ti Lemi, na to imam pravo.

 

 

Nema potrebe doduse da vredja doticnu gospodju

 

Ma jok, nju lično ne. Jedino sujetu mogu da joj povredim. Za neke idiote nemam milosti, a tu se ubraja domaća samozvana diva tj da ti priložim referencu pošto znam da nisi odavde

http://www.politika....-protiv.sr.html

 

A ja te pitam gde je interes vlade bilo koje zemlje da nacini apsolutno sve pripadnike svoga naroda bogaljima?

 

Nije poenta da svako bude bogalj, nego da se svakome smanji vek trajanja. Neko zakači autizam, mnogo više njih zakači rak itd. Pazi kad je juče, prekjuče bilo u novinama da predviđaju da će svaka druga osoba oboleti od kancera. Van svake pameti. Smanjiš životni vek, zato što ljudima opadaju motoričke i kognitivne sposobnosti godinama. Uništiš obrazovanje i naučiš ih da rade jednu stvar da bi ih lako zamenio, a da ne bi imali dovoljno pameti da se bune. Još kad im ugradiš čip pod kožu, banja, samo ih isključiš i to trajno ako se nešto pobune.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Drago mi je kad vidim neistomisljenike na temi, jerbo uvek treba diskutovati i sagledati temu iz vise uglova :bigblue:

 

Jovan888 vrati se na prvu stranicu iscitaj je i ulazimo u dalju diskusiju, koja je zaista dobrodosla ;)

 

Problem sa tvojim postovima je sto iz njih vriste teorije zavera a mene iste ne interesuju, pricam o prakticnosti i stvari sa terena.

 

Sujete nemam, tako da raspali sa argumentima, ovo je samo internet gde nemam potrebe da se dokazujem, jer je suludo :haha:

 

Jos par stvari:

To da se ne zna sta je u vakcinama, gresis jer se zna, uz svaku vakcinu ide papir koji dobijes kao i onaj za lek kada kupis u apoteci tzv. "uputstvo" da ga srocim na srpski.

Vec su bile niz studija ovde predstavljene na ranijim stranicama (ako imas vremena procitaj ih) koje su radile komparaciju da li MMr izaziva autizam ili ne, i vec decenija ima kako su iste dokazale da MMR ne izaziva autizam.

Narvano da svaka vakcina moze da izazove neku nezeljenu reakciju sto je jaaaako retko, ali se desava jer nemamo svi isti odgovor imuniteta na vakcinu. Zato ce kod nekih zastita trajati duze, kod nekih krace, a kod nekih vakcina se nece ni "primiti".

 

A propo teorije zavere da ce te nekim nano cesticama kontrolisati putem vakcina tu silno gresis skupa je to igracka... jer nam sledi doba "personalizovane medicine" tzv. personalized medicine. Sustina je da ce svakoj osobi biti data terapija na osnovu njenog genetskog zapisa koji ce biti čipovan. Tako da kada dodje pacijent (u kakvom god da je stanju) čip se skenira a terapija odredjuje na osnovu odredjenih gen.zapisa uz kompletnu istoriju bolesti koja dolazi sa tim čipom. Bilo pre dve godine na nekom kongresu farmakogenomicara... opet tu su isto naglasili da je to previse skupa prica, i da ce tu opciju imati samo bogati.

 

Zivimo u svetu gde je zdrav radnik potreban, samim tim, su potrebne i vakcine i lekovi itd. Mnogo dajete sebi na znacaju ako mislite da se svet vrti oko vas i da nekoga zabole sta mislite da je dobro za vas. Postoje ljudi koji to vec odlucuju, cak i ako mislis da imas slobodu izbora to je imaginarno jer ti je izbor vec napravljen na osnovu datiih podataka koje si uzeo zdravo za gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne hvala. Vodio sam takve razgovore i ustanovio da samo gubim vreme. Samo budala udara glavom o zid. ;)

 

Post stoji gore, pa ko hoće neka prihvati, ko neće ne mora. Poenta je da lekari nisu spremni da stave glavu na panj za te dokaze o kojima pričaš, ali se organizuje hajka na one koji neće da stave glave svoje dece.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo, ti kao i ja nemaš pojma šta je zapravo u tim vakcinama i kako to zaista utiče na čoveka dugoročno. Oni su ti rekli šta je unutra i ti to uzimaš zdravo za gotovo. Unutra mogu da budu i nano roboti ( ovo odavno nije samo sf ) ili ko zna kakvo otrovno smeće. Kada unutar te vakcine bude isključivo ono što treba da spreči konkretnu bolest i kada roditelj bude lično mogao da proveri šta je unutra mikroskopom, onda možemo da pričamo o vakcinaciji. Ovo sada je samo procena rizika gde svaki roditelj ima pravo da odluči gde je rizik veći, da primi vakcinu i ima problem odma ili ne primi vakcinu i ima problem kasnije. Plaćanje kazni za odbijanje je smešno i klasičan dupelizački potez vladajućih. Ovi što se vakcinišu ne bi trebalo da se brinu zato što su zaštićeni. Ako nisu, to bi značilo da ja vakcinacijom treba da rizikujem svoj život i zdravlje za problem koji ću možda da imam i koji ću možda tako da rešim. Alo bre?!

 

Ali ti gubis iz vida poentu-vakcina je prevencija a ne antiotrov.Ne moze da zastiti 100% kao sto ni kurton nije 100% zastita..moze da spreci odredjene faktore a neke i da iskoreni, al nije sveto slovo.A ti ako imas genetske predispozicije na neku bolest, anomaliju i sl mozes da se jebes, primio, ne primio.Kao sto postoje osobe na koje odredjeni lek nema dejstvo, tako postoji i dete na koje neki lek nece imati dejstvo, u ovom slucaju vakcina.Nijedan lek ne moze da spasi svih 100 ljudi, ali ako spasi 70 pa je uspeh.

Isto tako englezi nece spreciti da im se radjaju degenerici, posto su takva retardirana nacija koja se jebavala u krugu familije vekovima, time sto uvode genetsku modifikaciju-tri roditelja, ali ce suzbiti broj slucajeva

Kad te boli glava jel proveravas hemijski sastav i saljes uzorak leka u batut pa cekas rezultate, il trcis do kujne da sunes vodu u casu pa da zgutas?

 

Al da mi plejboj zecica,od koje je pocela cela medijska hajka na vakcine prvo u Amerikama, kenja o stetnosti jer joj je dete obolelo od autizma je smesno(pritom dolazi iz ugledne rednecke prikolica familije, keva ugledna striptizeta, cale pitaj boga ko je, imala "decka" koji je s njenim dedom vrsnjakom ucestvovao u velikom ratu, zivela u haremu, snimala soft erotske filmice, orgijala s pola Amerike, cekirala sve venericne bolesti od a do z.....ko bi rekao da ce dete u takvom okruzenju i sa takvim pedigreom, da fasuje nesto :obrv: )

 

ja se slazem, kazne su retardirane, neka roditelj bira, ali onda mora da postoji podela, vakcinisani na jednu stranu,sa benefitima zdravstvene zastite, obdanista i skolovanja u drzavnim ili privatnim ustanovama, ovi nevakcinisani, na drugu stranu, posebne ustanove, posebno lecenje.A kad se odredjene iskorenjene ili suzbijene bolesti vrate, onda kazna i karantin, bez zalbi.Jer i vakcinisano dete mozde da bude prenosnik, pa da najebe nevakcinisano i onda rasiri po obdanistu. pa onda jednog dana vicevi o gubavcu da postanu realnost.

 

A hajka protiv onih koji su protiv vakcinacije je iskljucivo jer su glavni protivnici uglavnom sve neki samozvani nadrikurci, samoproklamovani strucnjaci, diskutabilni doktori, plejboj zecice, Karleuse, polupismeni...a kad im dete fasuje nesto, autizam ili neku paralizu, kugu i difterije picke materine, onda su najbucniji i ceo svet im je kriv, jer su svoju odgovornost i nebrigu o detetu preneli na neku tamo vakcinu i zavere.

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali se organizuje hajka na one koji neće da stave glave svoje dece.

 

Ima satiricni tekst kao skrojen za tebe. thespudd.com/anti-vaccine-parents-refuse-to-let-child-wear-safety-harness-at-disneyland/

 

Tvoje dete inace nije tvoja imovina, ne znam da li si svestan toga. To sto si ti blentav ne znaci da neko drugi treba da ispasta. Deca su isto kao odrasli subjekti u nasem pravnom poretku i imaju ustavom zagarantovan tretman u okviru njega. Ako ces se boriti protiv sistema bori se istinom odnosno argumentima - hocu i ja da znam, a ne "ja verujem u nesto svoje i necu da me dirate (i *moje* dete isto jelte)". To je bolest mozga koja je dosla sa zapada. Mislim na taj detinjasti odnos pre svega. Nas narod nije bio tako glup pre.

Edited by Čarli
  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to svi znamo, ali to nije predmet price. Ti si rekao da vlada to namerno radi zbog profita, da vakcinise ljude i cini ih bolesnima. Dakle, to radi svima, a ne pojedincima. Jer sva deca primaju vakcinu, dakle sva deca ce u buducnosti biti bogalji. A ja te pitam gde je interes vlade bilo koje zemlje da nacini apsolutno sve pripadnike svoga naroda bogaljima?

 

Prvo, nisi me shvatio, ne pricam samo o vakcinama. Pricam o farmaceustkoj industriji u globalu. Pogotovu ovoj zapadnoj mega industriji sa globalnim i vleikim brendovima, ne ovima sto prave genericke droge sto je posebna prica. Trenutno se baca drvlje i kamenje na ovaj transpacificki dogovor koji hoce da potpisu masa nekih zemalja iz pacifickg bazena a koji je kriminalan u nacelu. iiiiizmedju ostalog, velike farmaceutske kuce hoce potpuno da zabrane prodaju jeftinih generickih lekova svim zemljama potpisnicama tog ugovora. Hoce da izbace potpuno konkurenciju ciji su lekovi i preparati isto tako delotvorni (ili nedelotvorni, kopija su originala u svakom slucaju) ali visestruko jeftiniji. Ako je cilj vladama i farmaceutskoj industriji da brinu o svom zivlju zasto onda tako more? Jeste, ove velike kuce razviju lek, patentiraju ga i ili prodaju licencu (pored toga sto prodaju svoj brand name drug)i zarade i tu kintu. Patent istekne posle 14 godina i onda mogu svi da proizvode taj proizvod ali daleko jeftinije. I da lece narod. ove zabole da lece narod, samo ih profit zanima. Gde je tu vlada/drzava? Pa svi su potplaceni. Samo se to na 'civilizovanom' zapadu ne zove mito vec lobiranje. Savatas ekipu iz Kongresa recimo, obaspes ih kojekakvim poklonima i parama (postoje kao legalna pravila igre ali ima i puno prljave rabote ispod zita kao da samo lobiranje nije prljava rabota, legalizovano podmicivanje) i ovi onda glasaju u Kongresu kako tebi odgovara. to vazi za sve industrije i uopste sve u zivotu u Americi. Mlecna industrija Kalifornije ne zeli da mlecna industrija Viskonsina (a obe imaju opaku mlecnu industriju) prodaje svoje proizvode u Kaliforniji. Kako je vrlo tesko potpuno spreciti tako nesto sto se kosi sa idejom slobodnog trzista i konkurencije koju kapitalizam podrazumeva, oni onda smisljaju razne smicalice. Moze da se prodaje mlecni proizvod iz Viskonsina ali samo u odredjenim radnjama , odredjenim zip kodovima/lokalitetima i uz extra takse. Tako da su nihovi proizvodi automatski skuplji i manje dostupni raji i problem resen (mada bi im idealno potpuno zabranili uvoz i hteli da imaju monopol jel).

 

Dalje, opste je poznata stvar da je do pre par decenija bilo kakav lek bio u research i trial varijanti minimum 10 godina. Puno para to kosta i mora da se na dosta ljudi testira da bi FDA to legalizovao i pustio u prodaju. FDA je vladina institucija. Danas, kazu, lek se tipicno nadje u prodaji za 2-3 godine. Research je par godina a trials su samo 12 meseci ili manje. Skandal. Kapiramo naravno da smo svi pamtniji i imamo mocnije kompjutere koji number crunch-uju hemijske formule suludom brzinom ali trial mora d abude bar 3-4 godine minimum. Medjutim ovi lobiraju u Kongresu da Kongres odobri zakon po kome FDA onda moze (ne snoseci nikakvu odgovornost) da odobri bilo sta bilo kome, samo plati pa klati. Ide u drzavnu kasu i privatne dzepove investitora. Obaska sto su Kongresmeni u semi sa investitorima ili su i sami nekako povezani sa tim kompanijama, ovi ih metnu u board of directos ili im 'poklone' akcije od kompanije (sve su to mega korporacije trejdovane na berzi). I brate para kaplje dozivotno.

 

Zasto je to problem? Zato sto ne funkcionise, ne bi bio problem da funkcionise. ne znam kako u Juzi, ali u Amerigi ti sklop tv reklama ide ovako otprilike: najvise se reklamiraju (ne nekim specificnim redom) kola, osiguranje i lekovi. pa tek onda verovatno pice i klopa. Pa onda sve ostalo. Znaci bombardovan si reklamama za lekove.

 

Pazi sad ovamo. U apsultno svakoj reklami moras da das kontraindikacije za lek. Upozorenje. kao sto je na samom pakovanju. I za stagod da imaju lek, svaki lek ima po minimum 5-6 mogucih kontraindikacija a to su najcesce, nesvestica, povecan krvni pritisak, kancerogeno , izaziva nesanicu, slepilo ili srcane boljke. Na kraju kazu may cause death. Alooooooooo brrrrrrrrre. Pa kakav je to lek koji leci bilo kakav trivijalni ili ne tako trivijalno oboljenje ali izaziva 5 drugih potencijalno ili smrt. Dalje, to nije kao da izaziva kontraindikacije kod 0.1 odsto pacijenata pa daj da spasimo onih 99.9 a ako neko gekne boze moj, pise mu lepo na pakovanju da moze da pandrkne. Neee burazeru, procenat je jeziv. 10-15 pa i vise odsto u nekim slucajevima (retkim) do 40%. Ko bre to odobrava mamicu vam. Ovi cim vide da je jedno 40% ljudi kao bolje, 45% nije uopaste a onih 10-155 njima je jos gore, oni odma traze odobrenje od FDA.

 

I za kraj, ne ide farmama u prilog da ti ozdravis. Pa jebote, onda ti prodam lek jedared, ti ozdravis i ode meni musterija. I tako mi odose sve musterije. Sve sam vas izlecio. I sjebo sebe i svoje akcionare. Ne brate, ja moram konstantno da te odrzavam bolesnog, da ti ne bude puno bolje ali ni puno gore. nema sanse da hocu da te izlecim jednom za svagda, hocu da mi placas svakog meseca dozu alo bre. I vlada sve to gleda i dopusta, stavise kako objasnih gore, tale se na razne nacine. Naravno da i u vladi i u narodu postoji ekipa koja talasa i hoce sve to da promeni ali ajd se ti akaj protiv Kongresa i farmi koji imaju milijarde dolara i ogromnu podrsku u vasingtonu iza zavese.

 

Tolko zasad, ziv bio.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima satiricni tekst kao skrojen za tebe. thespudd.com/anti-vaccine-parents-refuse-to-let-child-wear-safety-harness-at-disneyland/

 

Tvoje dete inace nije tvoja imovina, ne znam da li si svestan toga. To sto si ti blentav ne znaci da neko drugi treba da ispasta. Deca su isto kao odrasli subjekti u nasem pravnom poretku i imaju ustavom zagarantovan tretman u okviru njega. Ako ces se boriti protiv sistema bori se istinom odnosno argumentima - hocu i ja da znam, a ne "ja verujem u nesto svoje i necu da me dirate (i *moje* dete isto jelte)". To je bolest mozga koja je dosla sa zapada. Mislim na taj detinjasti odnos pre svega. Nas narod nije bio tako glup pre.

 

Svaka ti cast. Mnogo mi je drago kad vidim da neko ima ovakav stav. Jezivo je koliko se deca svode na imovinu roditelja i koliko se njihove osobine licnosti i emocije sputavaju. Sorry za offtopic.

 

Sto se tice stava, ko je vakcinisan zasticen je pa sta se brine za nevakcinisane. Sta cemo sa imunokompromitovanim osobama? Sa trudnicama koje nisu prelezale rubelu? Sa decom koja nisu jos primila vakcinu?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu bas dugo ne postuje, ali kada postuje to radi iscrpno :pivopije:

 

Kao sto rekoh prva tvrdim da su farm.industrije korporativno zlo, ali neophodno.

 

Dersu imas li primer koji su to lekovi koji se ispituju samo par godina?

Sa mog aspekta znam da se svaki novi lek ispituje u velikim RCT (randomized clinical trials) koje minimum traju 5 godina, pri cemu neke studije traju i decenijama. Te male studije koje navodis pretpostavljam da navode lekove koji su vec u opticaju, znaci nisu novi samo u nesto izmenjenoj formi.

Da, na obavestenju za lek pisace ti cak i nesto sto se nece desiti, da ako se slucajno i desi (nevezano za lek) far.kuca ne placa tuzbu i tome sl. vec se u startu ogradjuju.

 

Dobar primer su hemioterapeutici (lekovi za rak) i antiretrovisni lekovi (lekovi za hiv).

Obe vrste su toksicne do te mere da mogu da izazovu smrt pacijenta, jer pored bolesnih celija ubijaju i zdrave. Opet zahvaljujuci ovim lekovima zivoti mnogih ljudi su produzeni.

Ne mozes da zamislis taj stres, kada pokusavas da cinculiras doze lekova pacijentu i kada u glavi imas sve sta moze da se desi, opet tebi je cilj i nadas se da ce on biti dobro.

Dalje, da far.kucama odgovara da ima bolesnih ljudi, eno Afrika se koprca u HIV-u, pa bi tu prodaja lekova bila idealna (kako za rak tako i za hiv), ali sve je to skupo kako jednima da proizvedu tako drugima da kupe. Isto vazi i za nasu zemlju, gde ne placas hemioth.ali mozda se desi da se capne dok se odobri tender i kupe ti otrovni lekovi, bez kojih se ne moze.

 

Amerika je sistem za sebe, ona je svoje stanovnistvo unistila nezdravom hranom i americkim snom, gde se ubijas od 2-3 posla, da kupis kola, kucu, ugojis se losom klopom, a gde god da krenes trebaju ti kola, a kako tesko uspeva da ostvaris taj san tu su antidepresivi (koji su najprodavaniji lekovi u Americi). A propo onih reklama koje pominjes ;)

 

Docicemo svi u godine kada su nam lekovi neophodni, tada te ove stvari nece tangirati vec neke druge kako da sto kvalitetnije prozivis ostatak zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, Dersu ti je delimično odgovorio. Za ostalo, ne vidim poentu, vrteli bi se u krug.

 

 

Tvoje dete inace nije tvoja imovina, ne znam da li si svestan toga.

 

Savršeno, samo ne znam koliko si ti svestan da nije ni tvoja ni državna niti ičija. Kada se već pozivaš na ustav, on se ovime krši kao što se krši i međunarodna konvencija o ljudskim pravima. Ali kada ovima nije teško da protivustavno naplaćuju tv pretplatu i protivustavno traže od policije da legitimiše ljude na osnovu zahteva zaposlenog privatne firme, onda nije ni problem da nastave se njegovim kršenjem i dovode zdravlje građana u pitanje. Proveri kod kojih zemalja je obavezna vakcina a kod kojih nije.

 

Zakonski, niko nema pravo da leči zdrave ljude. Naročito ne aluminijumom i živom. Zajebite sa tom -ratujem radi mira- filozofijom i naručenim istraživanjima i dokazima.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni nije.Govorio je o farmaceutskoj industriji, gde se svi u globalu slazemo da su govna, ali nije i svaki lek govno.

On govori s aspekta Amerike, ciji je sistem potpuno razlicit od Evrope, i lekova sa tv reklame.A Amerika je cudo, gde i beba sa 6 meseci moze da dobije dozvolu za nosenje oruzja.To su vecinom frlj-mrlj lekici, koje pokusavaju da probiju na trziste, alternative pravom zvanicnom leku koji npr dobijas uz recepte i koje ti tvoj lekar prepise i koje moze kupiti svako.I onda za retarda koji vidi reklamu,i nadje se odmah da mu bas treba, zguta i eventualno crkne , mora da pise, kad takav ne gleda sastav tog leka niti pogleda da nije slucajno nesto na sta je alergican ili sto mu ne odgovara.Nego daj naruci, zgutaj....krrrrrrrkghhhaaaaa...Tj uzima ga neadekvatno, na svoju odgovornost ali je u slobodnoj prodaji, pa ko voli nek izvoli.I na pakovanju igracke sa sitnim delovima pise nije za mladje od toliko i toliko jer gutanje moze izazvati smrt.Zasto? Jer dete u igri moze slucajno da proguta.

Uz sve to imas lekove kao npr brufen ili neki antibiotik, ko god ga pravio i nazvao, on ima isti sastav i isto dejstvo, ali svaka farmaceutska kuca ga pravi i krsti drugacije.Ali je Dzonu lakse da vidi manekenku koju vise ne "ne boli" stomak uz Drkosept Plus®, umesto da ode kod lekara, pod uslovom da tamo ima zdravstveno i da vidi da mu nije mozda nesto drugo uzrok bola u stomaku.

Ovo za upozorenja "may cause death", to nisam video ni na jednom evropskom leku niti vidim kod nas u Srbiji, u slobodnoj prodaji.I nas bombarduju lekovima na reklamama, ali su to vecinom sranja na biljnoj bazi koja ne vrede kurcu(silne kapi za nos sa kitovom izdrkotinom koje u sekundi otpusava i sl), ili opste poznati lekovi, masti i kreme, ali to je sve.Dakle ipak postoji nekakav red sta se sme reklamirati i kako, a sta ne sme.

Ali je nadjeno idealno, kulturica resenje-"neobavezno, ali..", koje se kod nas svodi na kaznu ako neces.

 

I niko jos nije dao odgovor zasto su najglasniji samo oni sa margine koji se u medicinu razumeju ko marica u krivi, i to su materiju apsolvirali uz fejsbuk, internet savetnike, opru, springera, zutu stampu, jutjub i sl, a ne svetski strucnjak iz oblasti medicine, neki imunolog dr mr fr, Dr Proper, priznati lekar i sl.Ja sam do sada samo neke budale slusao da zagovaraju uz price "slucajeva"- "dete mi je super, primilo vakcinu, cap autistivno odma'. " i na konstantnoj gebels mantri koja se ponavlja godinama.Naravno da to vremenom izazove paniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ujak je radio po africi u varijanti "lekari bez granica" i malo po Indiji

i sad zivi i radi u Bocvani

on je u fazonu da svako ko misli da ne treba da se vakcinise, da se ne vakcinise i da ode na sightseeing tour po indiji, za pocetak, pa ako prezivi, po africi

 

jer sve te bolesti koje su "tamo negde" vrlo lako moze da se desi da budu ovde i sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...