Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

A postoji i osnovana sumnja da zapad (citaj Ameri) ne samo da number crunchuju i rade clinical trials u zemlji vecma da experimentisu bas tamo u Africi po nekim budzacima na civilnom stanovnistvu gde pri tome to civilno stanovnistvo ili nevoljno ucestvuje u tome ili i ne zna da ucestvuje. Za sada su 'dokazi' cirkumstencijalni ali su zapanjujuci. Otprilike, zna se da Ameri imaju kojekakve vojne baze po Afrikama cije je postojanje tj razlog za postojanje vrlo Slim Shady. Niko ne zna cime se bave. Ne stite nikoga, nema naftnih polja ili rudnika, ne pomiruju narod, ne sprecavaju genocid, nista. To su stavise privremene baze, uglavnom montazno/satorskog tipa. I vidjau ocevici tamo neke transporte helikopterima sa likovima u punoj antihemijskoj i bioloskoj spremi, skafanderi i sve to. I istovaruju utovaruju nekakve kanistere sa necim ali hrana za Afrikanere sigurno nije, jer sto bi to poslovao u skafanderu. Onda se spakuju i odu odatle i posle par meseci po nepisanom pravilu u tom rejonu, 20-tak kvadratnih milja recimo, u nekoj zabiti, narod pocne da se razboljeva od nekih suludih bolesti. Ukljucujuci ebole i tome slicno.

 

Dersu imas li primer koji su to lekovi koji se ispituju samo par godina?

 

Moguce da mogu da iskopam negde ali ovo pricam nacelno jer je ta debata postojala i jos uvek postoji u Americi. Farme se nisu branile od optuzbe tako sto su rekle hej pa ne radimo mi to tako, to su decenije istrazivanja. Farme su se branile tako sto su rekle pa imamo sad bolju tehnologiju, velika je konkurencija, puno se para ulaze, sve to mora mnogo brze na trziste ako hocemo uspeh a najvise su vikali kako eto ubrzase taj proices zbog nas. Pacijenata. Kao zao im je nas, pa da ne umiremo i ne bolujemo od kojecega kad eto oni to mogu caskom da 'izlece'.

 

Znaci to je neko opste mesto, da li postoji lista lekova sa individualnim podacima za svaki trial, pa verovatno da, ima je FDA ako niko drugi. Al ja nemam.

 

@sale

 

Ja i pricam o prescription drugs, ne over the counter drugs. Znaci pricam o ovima sto se dobijaju samo na recept od cika doktora. Ove sto su u slobodnoj prodaji nisu neki lekovi za nekakve bolesti, to je vise za tegobe. Proliv, glavobolja, menstruacija, razni cold and flu sirupi, sezonski problemi, alergije i tako to. Naravno da i oni imaju svoje reklame kao sto si ustanovio. Svi imaju reklame. Ali kod ovih preko recepta prica ide ovako. Neko je ozbiljno bolestan od neke naskedne bolesti ili genetskog poremecaja ili lose ishrane, unosenje otrova i sve to jel. Odes kod cika doktora on to dijagnozira i prepise ti lek. On zna da takav lek proizvode bar dva megabrenda i jos jedan ili dva genericka brenda (ti su mnogo jeftiniji). Cika doktor ima deal sa jednom brend nejm farmom i ako ja nemam pojma sta je sta a imam osiguranje uredno koje ce da plati taj skuplji lek uredno, on mi prepise to i odo ja on my merry way kuci. Kao lecim se, fine. E al onda vidim tu reklamu gde oni kazu, nas lek za tu tvoju bolestinu je bolji od tog koji sad uzimas, pokazuju najnovija ispitivanja. Uzmi nas. Onda ja mogu da odem kod cika doktora i zahtevam da mi prepise taj drugi sto ce on nevoljno i uciniti, ali ode mu kinta od farme. Svi ti podaci, kome je sta prepisano i prodato idu preko osiguranja, posle se odrade izvestaji, mesecni, quarterly, godisnji i vidi se koliko toga je on prepisao sto ce reci prodao, i nafradi ga farma na neki nacin. Salje ga na letovanje 2 nedelje na Antigvu, posalje mu novi auto ili mu jednostavno ispise i cek. Alo bre.

 

Jedino ako nemas osiguranje ili imas neko bangavo cheap osiguranje, i ne mozes d apiustis te skupe lekove a osiguranje tvoje ih ne placa, cika doktor ti prepise genericku varijantu. Lopovluk burazeru, mislim ovo sto pricam pa to ceo svet zna, svaki Amer to zna.

 

Ono sto mene muci, jer sam priglup kad je medEcina u pitanju, kako to da ako se ja vakcinisem a ti ne, kako to sad mene afektira? Pa vakcinisao sam se. kako cu sad ja da se zarazim vakcinisan od nekog ko nije vakcinisan. Samo se zaraze valjda ti nevakcinisani izmedju sebe a mi vakcinisani kuliramo (btw, ja jesam za vakcinaciju nacelno al me hebe taj obavezni sastav sto kazu ovi u klizanju na ledu). Al ako je obavezno svima onda ok. Kapiram da mogu da guglam al neka mi neko to sazvace ukratko, taj deo mi nije jasan.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome je zackoljica, afektirace najvise nevakcinisanog.a kao sto u linku dole kaze, neko se ne moze vakcinisati iz zdravstvenih razloga.A naravno moze da strefi i vakcinisanog, ako mu je imuni sistem iz nekog razloga razjeban

 

 

Kad smo kod nevakcinisanih.

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2015&mm=02&nav_id=955869

 

Hendler kaže da su neki roditelji zabrinuti da će njihova deca dobiti autizam od vakcine. Ali ta strahovanja zasnovana su na odavno diskreditovanoj studiji

 

A mozete proguglati i gospojicu zecicu Dzeni Mekarti od koje je pocela celokupna halabuka.Dobra cka svojevremeno, ali cim je prestala da se skida i krenula da sere o necemu sto je iznad intelektualnog nivoa poziranja sa rukom na sisi i medjunozju, nanela je vise stete godinama kasnije.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je ta. Anti-vaccination activist kazu. Ludilo. Koga bre bole patak sta onda ima da kaze, svasta. U svakom slucaju, u Americi postoje valjda samo jos dve vakcine koje koriste tiromesol (baziran na zivi) jedna protiv tetanusa i druga mislim protiv tuberkuloze i decit navodno. tako da ne znam cemu sva ta halabuka. Zamenili su to vec poodavno antisepticima baziranim na aluminijumu. Znaci sve pod kontrolom.

 

Sto je najbolje, svaka drzava nmoze da izglasa zakon po kom hoce da koristi vakcine koje su pakovane u indivudualnim dozama i problem resen. Ne treba antiseptika. Samo ce da kosta sve to malo vise zbog produkcije, ali i nije neki problem uopste.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima takav oziljak bilo gde u svetu ako je vakcinisan protiv velikih boginja. NIje to zbog kvaliteta vakcine vec zbog tehnike administracije. Koristi se specijalna igla koja ostavlja oziljke plus sto se rana zagnoji.

 

smallpox-vaccination-pic-globalsecurity-org.jpg

 

Gnojavu ranu necu kacim, binguj sam :)

 

"The established technique is to dip the needle in the vaccine, and then puncture a person's upper arm fifteen times in a small circular area."

 

Ouch.

 

Uzgred, ne postoje domace vakcine. To je veliki biznis i zajebana rabota i vakcine prave tradicionalno samo Britanci, Ameri, Francuzi i Rusi. Poslednjih par decenija usle su u igru jedna Norveska i Indijska firma (Indusi prave brojcano najvise vakcina u svetu poslednjih godina jer mnoge bolesti i dan danas nisu iskorenjene). I ima jedna sa Kipra. Ukupno oko 14 firmi. Pola su britansko-americke. Svi ostali kupuju od ovih vakcine pa tako i mi, nase su u SFRJ periodu verovatno bile ruske al djavo bi ga znao.

 

Indijska firma je prodavala najvise vakcina 2010. sad vidim da su ih Frantjezi pretekli 2012. ulozili su 350 miliona evra u novu fabriku. Fina kinta.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vakcinisan pa nisam imao ni otok, a da ne pricam o nekim oziljcima. Crvenilo od par dana velicine 3 milimetra i posle toga nista dok je mojoj sestri to gnojilo godinu dana i ostao oziljak velicine otiska prsta.

 

Vecina ljudi ne veruje kada im kazem da nemam oziljak od vakcine. To se kao podrazumeva da mora da se ima. :haha: Imam drugi oziljak na ruci, ali taj je sto sam sa dve godine prosuo punu dzezvu kafe tek skinutu sa ringle. Oziljak bio preko pola tela samo sto je zbog raznih melema on kasnije spao samo na jedan kruzic precnika 0.8-.09 cm pa sada svi misle da je to od vakcine. :da::da::da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ramenu je BSG vakcina protiv tuberkuloze, a ako nemas oziljak vrlo verovatno se nije primila - koliko ja znam a melinda nek uleti.

 

Meni nije iz prve nastala ta lokalna reakcija pa kad su videli na kontroli dali mi jos jednu dozu i sad propisno imam oziljak.

Sinu gnojilo dugo jedno 3 meseca sigurno i svi pedijatri su proveravali ima li reakciju.

 

Doduse, vidis,ja se secam te vakcinacije bilo u osnovnoj skoli a ovo kod Ogija je iz porodilista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se ne vidi to

A šta i da se nije primila, ne mere tuberkuloza Hefiju i meni ništa

 

Kakva crna tuberkuloza.

 

Macko nas suprotno tome. Onaj ko dobije oziljak i kome gnoji to ima manji postotak primljenosti vakcine. Nama su i odredjivali koeficijent toga dan posle primanja. Ja sam imao maksimalni naravno i zato nikakvi problemi. Sto su ocene bile nize to su i te gnojave rane bile uzasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vakcinisao samo zato da dignem moral onima koji se plase vakcine i igle. Da se ja nisam vakcinisao jos uvek bi savatavali one moje drugarice iz odeljenja(osnovna skola) koje su vristale i zapomagale.

 

Naravno bio vukovac i djak generacije.

 

Na ramenu je BSG vakcina protiv tuberkuloze

 

Ovo zaboravih da prokomentarisem. U rame se vakcina uopste i ne prima ako se primi prvi put kada daju u triceps ili podlakticu(ne secam se tacno). Tek ako se ne primi vakcina onda se daje u rame jer tada kao mora da se primi pa makar gnojilo i pretvaralo se u grozomoran prizor. Nikada nisam vakcinu u rame primio.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve o vakcinaciji po zakonu u detalje...

Kada se vakcina injektira u rame po rodjenju nije nuzno da ce oziljak ostati. Onda se tamo negde u osnovnoj skoli radi tuberkulinska proba i ako je ona pozitivna revakcinacija nije potrebna, ako ona nije pozitivna onda se deca revakcinisu, koliko me secanje sluzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je kompleks proradio zato sto sam pljuvao onog fegeta Wilsona i njegovu fegetsku muziku, ali daj razdvoj stvari i budi profesionalac kakvim se ovde predstavljas, a ne tako kao neka lujka da se ponasas. U vezi sa ocenama nikakvo objasnjenje od strane tebe kao strucnjaka. Da li je moguce da niste upoznati sa tim?? Da li je moguce da vi za nesto niste culi? Svakako politika ovde na forumu je da ako neko za nesto nije cuo do tada onda mora da to ne postoji i onaj koji to pominje mora da laze. Naravno ako ima maksimalnu ocenu i ako cak i ne zna sa sigurnoscu sta je to onda mora sigurno da je narcisoidan iako cak i ne zna koja mu je vrlina u pitanju. Jebem vas u mozak sasavi. Izgleda da ovi izduvni gasovi u Beogradu zakrece ljudima mozak.

Edited by HEFEST
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocena za PPD test koji se radi na podlaktici: imas nekoliko kategorija a svaka reakcija preko 5mm je pozitivna kod imunokompromitovanih, preko 10mm sa faktorima rizika, a preko 15mm kod osba kod kojih nema rizika za TBC.

Opet ovaj test je diskutabilan jer daje lazno pozitivne rezultate, pa je samo orijentacija.

 

Tvoje ponasanje govori o tome kakav si ti covek, ne govori nista o meni ;)

Tako da mozemo da diskutujemo o vakcinama na nacin koji je dosledan osobama koji su presle 30.godinu i sebe smatraju ozbiljnim ali sa prostacima ne pricam, vec ih ignorisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govori, govori i o tebi naravno. Ja sam samo sa takvima kao sto si ti prost(za koliko godina na forumu bio sam prost samo 3 ili cetiri puta i to kada sam izazvan licemerjem i gluposcu. Da sam ja kojim slucajem imao nisku ocenu sve bi bilo u redu. A nneeeeee!!!!! Kada Hefest ima dobru ocenu onda tu nesto ne valja i ti se kao nasla pametna da nesto kenjas. Meni stvarno nikako ne moze biti jasno koji je tvoj problem. Pricam o vakcinaciji na temi o vakcinaciji i opet sam grbav, a ti si neka kultura. Kada vidis koliko je tvoj postupak nizak onda ces biti neko vredan respekta. Godine nemaju veze ni sa cim sem sa necijim laprdanjem.

 

P.S.

Na putu govno ne mozes da ignorises nego moras da preskocis.

  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vakcinisao samo zato da dignem moral onima koji se plase vakcine i igle.

 

Ja se tačno sjećam vakcinacije u prvom osnovne ,sve nas doveli u neku prostoriju u prizemlju ( nisam posle tu kročio godinama) postrojili nas ,vlada opšta prpa ,i pita doktorka "Ko će prvi? Ima li dobrovoljca?" .Ja prvi, bez reči sednem na stolicu i podvrnem rukav ,primim vakcinu sa nekim Varg-Vikernes-čuje-presudu osmehom na licu (mada su se i meni malko tresle gaće ,ali morao sam da sačuvam imidž jakog momka). Sva ostala deca u sebi šaptala " Kakav Hefest od dečka! Pa ovo i nije tolko strašno?"

Posle smo svi oboleli od autizma.

  • Upvote 19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bilo i samnom. Samo se tada nisam zvao Hefest, a ne zovem se ni sada. :mhihi: Bio sam jako bolesljiv u mladosti i primio sam na hiljade injekcija tako da mi ta jedna vakcina bila kao kada sredovecna zena zguta brufen. Stvar svakodnevnice. Ali jedna devojcica pala u nesvest dok su jos dve bukvalno umirale vristajuci. Tako od prilike zamisljam scene odvodjenja logorasa u gasnu komoru.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...