Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

...Nije idiot, naravno da će da se konsultuje sa stručnjacima prvo. Respekt i za volju da ubaci takav film da bi pružio i drugoj strani mogućnost da se oglasi, i respekt za povlačenje filma kad je utvrdio da je lakrdija. Naravno, gađao je da festival dobije publicitet preko vruće teme, ali je skontao da ne moraju baš da mu se smeju ljudi na kraju :D

 

 

99% tripovanja oko vakcina dolazi od ljudi koji su potpuni laici za prirodne nauke, posebno biologiju i srodne njoj, i to ako u tih 1% stručnjaka uključimo doktoricu Slađanu Velkov i slične nestručne stručnjake koji rade u kojekakvim bioenergetskim klinikama koje te brane od raka smanjivanjem kiselosti itd..

 

I onda da bi mogli da neguju ta nenormalna ubeđenja, nastupaju teorije zavere npr. kako studentima na fakultetima bioloških i medicinskih nauka prvo ispiraju mozak, pa ih onda primaju u mafiju/sektu kad počnu da rade, što se naročito lepo prima kod ljudi u nacionalističkom tripu (kojih sam primetio da ima mnogo više među društvenjacima :bigblue: ), da se pojača pričom kako ceo zapadni svet radi da nas uništi itd...

 

 

Tragično je kako neko može da se peca na kojekakve budalaštine, da reaguje pozitivno na teorije zavere, a da ignoriše činjenice.

Čitao sam pre neki dan na nekom moronskom blogu kako lik priča da je skvalen jedna od otrovnih supstanci iz vakcina, a to je supstanca koja prirodno nastaje u životinjama i prekursor je u sintezi steroida (a steroidi inače nisu samo ono što se šprica u mišić :zuba:).

 

Skvalen između ostalog talože i ajkule da bi lakše plivale (lakši je od vode), a ima ga i u prirodnoj vaginalnoj lubrikaciji :wub:

(možda je od njega Dickinson dobio rak glasnih žica :o)

 

 

Ako je neko stvarno zainteresovan za materiju, zarad sebe i svoje dece, i nacije ili čega god, neka krene polako, malo biologije, malo hemije pa kad mu tu postane udobno, zađe u pokoju poddisciplinu, može dosta toga da se fino skapira, za npr. za 6 meseci - godinu dana čituckanja u slobodno vreme umesto beletristike, koliko radi opšte kulture i smanjenja šanse da te neko farba, nije to nikakvo 'tajno znanje' rezervisano samo za doktore iz sekte i sl.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

olabavi sa ironijom i sarkazmom. neko voli da čuje i vidi sve, u ovom slučaju, obe strane.

e sad, kako je moguće da bilo šta bude zabranjeno u 21 veku? i sami znamo kakve smo sve bolesne filmove gledali.

tribeca festival prikazuje razne filmove, mnoge teme su uvredljive za određenu grupu ljudi (homoseksualnost vs. crkva).

ovo što de niro kaže

“Grace and I have a child with autism and we believe it is critical that all of the issues surrounding the causes of autism be openly discussed and examined. In the 15 years since the Tribeca Film Festival was founded, I have never asked for a film to be screened or gotten involved in the programming. However this is very personal to me and my family and I want there to be a discussion, which is why we will be screening VAXXED. I am not personally endorsing the film, nor am I anti-vaccination; I am only providing the opportunity for a conversation around the issue.”

je ok. treba slobodno razgovarati. samo ne uz ovoliki hajp.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olabavio sam sa ironijom i sarkazmom maksimalno, moguće je da si ti osetila sarkazam u nekim delovima mog posta gde ga nema. Zato sam se uostalom i raspisao, jer iz onog gore ''šteta'' može da se dobije utisak da samo neosnovano kenjam, što je pogubno za ljude podložne teorijama zavere, jer ovde nije poenta o navijanju za klubove i pripadnosti nekakvim taborima, nego o činjenicama.

 

Što se tiče slušanja obe strane, ponovila si isto što sam rekao u prvom pasusu. (U istom pasusu sam i pohvalio De Nirov stav koji se vidi i u tome što si ti citirala.)

 

Samo što treba obe strane da se potkrepe naučnim činjenicama da bi bile vredne slušanja.

U skladu sa tim - pre možemo da pričamo o novim vakcinama, kao onoj za svinjski grip npr, da dovodimo u pitanje koliko je ona neophodna i testirana, da li je ubrzano njeno plasiranje na tržište recimo zbog finansijskih malverzacija, koje su očigledne, kupljena je ogromna zaliha vakcine od koje je potrošeno nešto minimalno, da li je neko stavio od toga pare u džep, a i uništavanje neiskorišćenih vakcina košta itd.

Ali već teže o MMR vakcini koja se koristi 40-50 godina i za koju postoji dovoljno veliki uzorak da se statistički izraze neželjeni efekti, i dovoljno istraživanja da se objasne mehanizmi po kojima do njih dolazi...

 

 

I ako je De Niro povukao film sa svog festivala, to ga ne čini zabranjenim (u 21. veku).

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što treba obe strane da se potkrepe naučnim činjenicama da bi bile vredne slušanja.

 

mnoge teorije i jesu potekle od obrazovanih lekara :)

 

meni su ovde dve sukobljene strane lekari i roditelji. verujem da roditelji najbolje poznaju svoje dete i prate nakon čega je nastupila neka promena. pa koliko roditelja ne dobije odgovor od svog lekara (nauke u stvari) i okrene se drugoj strani u nadi da će izlečiti dete?

 

mislim da je kod nas u zemlji propast torlaka, a i generalno to što uvozimo smeće proizvode, glavni uzrok nepoverenja.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem da roditelji najbolje poznaju svoje dete i prate nakon čega je nastupila neka promena

 

Bullshit. Ljudi su generalno skloni da skaču pred rudu, reaguju impulsivno, vide problem gde ga nema, donose ishitrene, neracionalne i nelogične zaključke, a novopečeni roditelji su to isto samo na steroidima.

 

Sve te babske izmišljotine ukorenjene kod nas u društvu kod odgajanja dece više odmažu nego što pomažu, iz sopstvenog iskustva govorim.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su ovde dve sukobljene strane lekari i roditelji. verujem da roditelji najbolje poznaju svoje dete i prate nakon čega je nastupila neka promena. pa koliko roditelja ne dobije odgovor od svog lekara (nauke u stvari) i okrene se drugoj strani u nadi da će izlečiti dete?

 

Vidim da si ti upravo prihvatila to o čemu pričam, podele na tabore i navijanje za ekipe...

I među lekarima ima roditelja, ja više lekara znam sa decom nego bez dece. Znam puno lekara, i ne znam nijednog koji nije vakcinisao dete.

 

 

verujem da roditelji najbolje poznaju svoje dete i prate nakon čega je nastupila neka promena.

 

Autizam se ne vidi kod novorođenog deteta, autizam se primećuje kada dete u svom razvoju ne ispunjava neke okvire koji su određeni za taj uzrast, a to može da se primeti sa dovoljnom tačnošću sa pune 3-4 godine, pa i kasnije.

 

To je i zato što se dosta varijacija u razvoju dece toleriše, deca koja kasno progovore, koja manje komuniciraju sa drugima, itd itd, svako dete je drugačije pa se to prati ali se ostavi određena rezerva da se dete samo malo sporije razvija od proseka u određenim oblastima.

 

I eto, baš taj period do 3-4 godine je i period kada se primi najviše vakcina. Naravno da onda za skoro svaku primećenu promenu možeš da kažeš da se desila posle vakcine, naročito kod deteta kome se ponašanje menja iz dana u dan, i naročito ako je dete imalo reakciju na vakcinu, pa da i to povuče roditelja. I naročito ako si pročitao na internetu svašta i paranoisao.

 

To što se nešto desilo posle vakcine, ne znači nužno da je posledica vakcine. Opet nastupa ono, što manje znaš o materiji, to ćeš lakše da pomisliš tako nešto.

Izvolte na prvu stranu teme

 

 

pa koliko roditelja ne dobije odgovor od svog lekara (nauke u stvari) i okrene se drugoj strani u nadi da će izlečiti dete?

 

Ili dobiju odgovor, samo ne onaj koji žele da čuju? Niko ne želi da čuje da mu je dete autistično ili da ima neku tešku neizlečivu bolest, uvek radije sluša onog ko kaže da može da mu pomogne i da napravi čudo...

To kad roditelji žive u poricanju i traže okolo krivicu u drugima nije ništa drugo nego kukavičko bežanje od stvarnosti, i opasno je upravo za to dete.

 

 

Pošto je ovaj antivakcinacijski pokret u porastu, imaćemo uskoro i statistiku kolika je frekvenca autizma kod nevakcinisane dece, a kolika kod vakcinisane, pa ćemo da naučimo na teži način, ako trenutni statistički podaci nisu dovoljno jasni.

A pratićemo i bolesti protiv kojih su te vakcine koje su već počele polako da se vraćaju, a treba pogledati i podatke iz vremena pre nego što su vakcine za njih pronađene.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

olabavi sa ironijom i sarkazmom. neko voli da čuje i vidi sve, u ovom slučaju, obe strane.

e sad, kako je moguće da bilo šta bude zabranjeno u 21 veku? i sami znamo kakve smo sve bolesne filmove gledali.

tribeca festival prikazuje razne filmove, mnoge teme su uvredljive za određenu grupu ljudi (homoseksualnost vs. crkva).

ovo što de niro kaže

“Grace and I have a child with autism and we believe it is critical that all of the issues surrounding the causes of autism be openly discussed and examined. In the 15 years since the Tribeca Film Festival was founded, I have never asked for a film to be screened or gotten involved in the programming. However this is very personal to me and my family and I want there to be a discussion, which is why we will be screening VAXXED. I am not personally endorsing the film, nor am I anti-vaccination; I am only providing the opportunity for a conversation around the issue.”

je ok. treba slobodno razgovarati. samo ne uz ovoliki hajp.

 

zamisli da si ti koordinator filmskog festivala i u program se nekako uglavi film cija je poruka (u celini ili delom) poricanje holokausta - da li bi rekla "neko voli da čuje i vidi sve, film treba biti prikazan da bi smo slobodno razgovarali"?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za medicinare.

 

Ima li smisla da mi se sestra vakcinise protiv gripa?

 

Stvar je u tome sto je grip ne zaobilazi makar pat puta godisnje (samo u periodu od oktobra prosle godine pa sada do marta je imala cetiri gripa).

Jos kao detetu joj se desavalo da se grip iskomplikuje, pa je zavrsavala sa upalom pluca, upalom uha, grla itd). U sustini, grip i pratece komplikacije je oduvek prate.

 

Sada radi i naravno da poslodavac nije lud da joj svaki cast dozvoljava bolovanje.

 

Nasla sam na nekom sajtu podatak da vakcina stiti pet godina od gripa. Pretpostavljam da je i bezbedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam medicinar ali sam primao sezonsku vakcinu protiv influenze zadnje dve godine za redom prvi put u životu, bila je besplatna u firmi. Ova je bila sezonska, dakle svake godine negde u novembru se prima. Inače sam imao jednom u 2-3 godine slučaj visoke temperature gde moram da primam inekcije za spuštanje, ali eto ove zadnje dve godine nisam, samo slabije prehlade, moguće da je slučajnost, ne mogu znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neke treba pustiti da crknu od chemtrailsa :D

 

Nije valjda da ti nisu dali slusalice? Kod nas na MRI dobiju se slusalice :haha:

 

Radio sam ja MRI i nisu mi dali čepiće, mogu li da ih tužim za potencijalno oštećenje sluha?

 

Evo taman mi je isteklo studentsko zdravstveno osiguranje pošto sam nabio 26 godina u guzicu pa sad za neki mesec kad mi Soul Wandering završi zdravstveno osiguranje za umetnike, prijaviću se negde da dobijem potvrdu da živim od muzike, i onda da ih tužim što oće bez 'leba da me ostave. Odličan plan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

meni su ovde dve sukobljene strane lekari i roditelji. verujem da roditelji najbolje poznaju svoje dete i prate nakon čega je nastupila neka promena. pa koliko roditelja ne dobije odgovor od svog lekara (nauke u stvari) i okrene se drugoj strani u nadi da će izlečiti dete?

 

mislim da je kod nas u zemlji propast torlaka, a i generalno to što uvozimo smeće proizvode, glavni uzrok nepoverenja.

 

Kao roditelj da kazem da je strah koji imas za svoje dete nesto sto nikad u zivotu nisi osetila. Roditelji uopste ne reaguju racionalno.

 

Posle mmr obicno dobiju temperaturu. I sad ta temperaturica je maltretiranje, pogotovo kad su jako mali. Roditelji to vide i dozive. A ne vide bolesti protiv kojih su vakcinisali dete (thanks to vaccines ali ko jos to kapira...) i ne prozive to maltretiranje niti kontaju sta je taj kolektivni imunitet i za cije babe zdravlje da vakcinisu. Pa jos malo procitaju neke paranoicne gluposti. A vec su nadrkani na ceo zdravstveni sistem i nista me veruju doktorima (jer realno ima puno debila i sistem je sranje i roditelji se dosta nagnjave a pogotoovo zene s nasim porodilistima). I eto, nema potrebe da se udubljuju dalje to njih ne interesuje vide to sto vide i zakljucuju na osnovu toga.

 

Da se razumemo, ovo sto prica Demon je lepo ali nije posao roditelja da po godine godinu izucava malo fiziologiju. Edukacija treba da ide od lekara, a ne zastrasivanje i kaznjavanje. Ubedjena sam u to.

 

Hej, ali ja sam all about positive discipline :haha: vreme ce pokazati.

 

Mogla bih i ja tu vakcinu protiv gripa. Ovo moje dete je najgori kliconosa.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edukacija treba da ide od lekara, a ne zastrasivanje i kaznjavanje. Ubedjena sam u to.

 

Upravo. U tome je Melinda svetli primer.

Ja se samo nadam da ovi naši ludaci obave detaljne preglede deteta pre vakcinacije. Jednostavno ne verujem lekaru koji mi ne posveti dovoljno vremena. I uvek pitam za neku alternativnu metodu, na šta ne dobijem odgovor (od tog svog lekara opšte prakse), ali u principu nema ništa protiv :bigblue: Za vakcine generalno jesam (da ne budem pogrešno shvaćena), ali ne ove novokomponovane. Informisaću se detaljnije ili ću već saznati spontano kad mi bude bilo potrebno. Zasmetao mi je negativan stav prema svim tim roditeljima. Računam da nisu svi blesavi i neobrazovani, aman.

 

Mi u porodici ne primamo vakcine protiv gripa, već radimo na jačanju imuniteta. Jedino je mama dobija zbog specifičnog zdravstvenog stanja. Uglavnom, ja hvatam krivine kad god su lekovi u pitanju, tipa, ako me boli glava, znači da sam dehidrirala i piću vode, ne hvatam se odmah za tabletu.

 

@čarli

što da ne, pogledala sam dosta takvih filmova. divota jedna :haha:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da pitam ovde - u januaru sam primio antitetanus, trebalo je da odem ponovo 28. februara ali sam zaboravio

po planu treba da primim opet 28. avgusta ove godine, pa 28. avgusta sledeće

 

da li vredi da odem sad da primim to ili sam poremetio sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Upravo. U tome je Melinda svetli primer.

Ja se samo nadam da ovi naši ludaci obave detaljne preglede deteta pre vakcinacije. Jednostavno ne verujem lekaru koji mi ne posveti dovoljno vremena. I uvek pitam za neku alternativnu metodu, na šta ne dobijem odgovor (od tog svog lekara opšte prakse), ali u principu nema ništa protiv :bigblue: Za vakcine generalno jesam (da ne budem pogrešno shvaćena), ali ne ove novokomponovane. Informisaću se detaljnije ili ću već saznati spontano kad mi bude bilo potrebno. Zasmetao mi je negativan stav prema svim tim roditeljima. Računam da nisu svi blesavi i neobrazovani, aman.

 

I meni smeta taj stav. Posebno zato sto smatram da je veci deo krivice na zdravstvrenim radnicima i sistemu (tj drzavi nasoj prelijepoj).

 

E ali onda se setim uzasa koje mi je muz citao kada je kratko bio uclanjen u facebook grupu "nevakcijisana deca su zdravija" ili tako neki naziv. Onda se i ja malo razbesnim jer deca zasluzuju bolje.

 

Ali, da, razumem taj strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...