Jump to content

Vakcinacija - od Pastera i Dženera do New Age shit-a


Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

http://www.theguardian.com/us-news/2015/jan/14/measles-outbreak-spreads-unvaccinated-woman-disneyland

 

The CDC calls measles the “most deadly of all childhood rash/fever illnesses”. Measles is a virus that lives in the nose and throat of those infected, and causes fever, rash, red eyes and coughing. Though there is a vaccine that is commonly given, an anti-vaccination movement has gained traction in the US despite widespread scientific criticism and debunking of the movement’s claims.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi nemam neki info sa terena, osim ovoga gore sto napisah.

Morbili su priustni u vidu pojedinacnih slucajeva i to uglavnom kod romske dece.

Secam se vezbi iz neurologije gde sam imala priliku da vidim jako tesku komplikaciju morbila kod adultnog roma a zove se subakutni sklerozirajuci panencefalitis... zajebana stvar poprilicno.

 

Na Rome si do sada nekako racunao da oni ne vode racuna o vakcinaciji pa i ako dodje do infekcije to ostaje u njihovom krugu kretanja, jer je do 2010 imunizacija dece bila visoka. Od tada pocinje postepeni pad imunizacije kod ostale dece, koja direktno ili indirektno (skola/prevoz) dolaze u kontakt sa zarazenima i javljanje pojedinacnih slucajeva, da bi ove godine to bilo 72 ljudi. i to sve u urbanim sredinama...

Mi smo vakcinisani i taj imunitet je dobar i dugotrajan, tako da ako i dodje do infekcije to ce biti blazi oblik.

Morbili se manifestuju pojavom enantema na nepcu (najraniji znak) a potom sledi ospa koja izlazi sa naletom skoka temperature, uglavnom se prelezi ali dosta teze nego ovcije boginje, sa mogucim komplikacijama kao sto je upala mozga i dr.neuroloski poremecaji.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, ja sam ih prelezala. Ali koliko se secam i to daje dugotrajan imunitet. Nego me brine Dečak, mmr tek ide sa godinu dana a znam da slabo prelaze At u mleko.

Mogu li biti nosioc virusa kao imunizovana?

A muz kanda ne zna i nema koga da pita da li je prelezao/primio vakcinu.

 

 

Edit: ne daj dete ciganima, mačko

Edited by Machka Naopachka
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako a posto je ziva vakcina... tj sadrzi tragove jajeta... daje se tek kada se deca naviknu na jaja posle prve godine...

 

Posto si mama, kontam da znas kako ces slatkog bebana da prilagodis jajima mislim da su preporuke da se sa godinu dana pocne prvo sa zumancetom polako a potom se uvede belance jer je albumin iz belanaca jak alergogen... kontam da to imas negde da procitas I isproveravas ipak sam ovo ucila pre par godina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donekle je moderno a ide u sklopu sa kojekakvim new age stvarima. Ali tretman zena i dece u nasem zdrvstvenom sistemu ni malo ne pomaze. Tako da donekle razumem zene koje ne vakcinisu - nakon trudnoce i porodjaja i post partuma, pa i ne izgubile poverenje u lekare. Dovoljno je malo da nesto procitas o opasnosti a ne razumes potpuno, i javlja se otpor.

 

Bedak je sto se onda stavi etiketa na sve, i dobro i lose.

 

Da, znam to za jaja... Jos je maleni za jaja, polagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

one thing I think about every time I hear discussion of vaccination is how I've never met a single person who was 10 or older in 1952, who is even slightly anti-vaccine, because they all remember the terror of the polio epidemics in the early 1950's. They all knew people who died, or people who walked into hospitals and then spent the rest of their lives in iron lungs, and they all remember how the introduction of polio vaccines managed to turn 60K cases/year into ten cases/year in two years. It's people who don't remember a world full of crippled people in wheelchairs who think they can do just fine without vaccines. So in that sense, I think the anti-vax hysteria is almost entirely a stupidity of younger people.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...