Jump to content

Morbus Chron


Grobodan

Recommended Posts

Švedska momčad, zaključno sa debijem Sleepers in the Rift iz 2011 bili više-manje standardni Autopsy swedoliki worship, A Saunter Through the Shroud EP iz 2012 koji je naslednik Soulside Journey najavljuje promene i potragu za samosvojnijim izrazom koja kulminira na ovogodišnjem Sweven. Na njemu se Morbus Chron pridružuju Tribulationu i Necrovationu u misiji traženja novih i uzbudljivih izraza u oprobanoj formi, tagline-ovi za ovaj album su Voivod, Atheist i Cynic mada to meni najviše liči na mešavinu Spiritual Healing ere Death sa prog tendencijama, anyway odličan rad.

 

Izvolite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad si anonimus

 

lepi grobe moj,jes' vidio turneju,ATG,tosja maneken i oni,20 i kusur karta,70 mislim da je povratna vozom do beca

 

jedna lepa turnejica kao pravljena za mene i tebe,no hetero :wub:

 

Idi Lukic Tours-om,mislim da je oko 50 eura povratna. Bar je bilo tako za proslu godinu,svaki dan imaju buseve,imas i njihovu stranicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi Lukic Tours-om,mislim da je oko 50 eura povratna. Bar je bilo tako za proslu godinu,svaki dan imaju buseve,imas i njihovu stranicu.

 

busom do beca?mora da se salis

 

koje pretenciozno smeće ovaj bend

 

tryhards samo takvi

 

shift delete

 

belgijanci usli u brisel

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto prilicno dosadan album. ovaj novi cormorant je mnogo slicniji meni tribulationu sto se tice svirke, ideje, kolicine zabave.

 

jedino sto su vise black metal nego death metal. ali slican duh svirke.

 

evo ga da ne trazite

 

http://www.mediaboom...diver-2014.html

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

I stand corrected povodom albuma, mada je izraz sličan kao Tribulation kad se unese čovek detaljno shvati da je skroz druga furka. Dok je Formulas više black metal, psihodeličan i zao Sweven je meditativan i jako miran album, obratiti pažnju i na tematske tekstove btw, sva ova poređenja koja labeli bacaju idu u vodu, meni je ovo fantastičan naslednik kasnije Death faze ali isključivo po thoughtful feelingu, ima možda i malo čudnijih skandinavskih bendova tipa Afflicted i Carbonized, Čarli reče nije kvalitet - po meni je ovo kvalitet samo takav od albuma, klasik olredi!

 

 

ATG,tosja maneken i oni

 

 

fap-fap-fap-meme-smiley-emoticon.png

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

morbus kurton.ovo zabraniti zakonom.jadnici od muzićara.ovako svira i djenan lonćarević kad ga savataju horsovi.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

mene novi album i dalje vrhunski radi, prejebena svirka

 

i kako, Okrobe, može da ti bude pretenciozno i tryhard? čuje se da je skroz opušteno, uzeli likovi i isprangijali šta su hteli i kako su hteli, bez ikakvih izdrkavanja

 

uz Horrendous DM album godine, a kao što Grob reče, bez problema u vrh i generalne liste

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo njima fali malo izdrkavanja.

meni je problem sa ovim albumom to sto se zeli zvucati kreativno i treba da dodju do izrazaja raznorazne ideje i omazi voivodu, atheistu i sl. ali najbolji delovi u svakoj pesmi su mi opet oni konvencionalnije deatherski (pogotovo gde u tandemu rade relativno standardno bubnjanje i vokali, tu se vidi da bend ima zdravu energiju). naprosto mi je nekako polu-uspeo rad u kontekstu u kom se najvise pominje. mozda nekom to ostavlja utisak isforsiranosti, ali meni to jednostavno zvuci kao da bend jos nije dovoljno sazreo (iako je na dobrom putu i svakako je dobar album).

 

bas mi ima nekih sirotih voivodastih rifova od tri tona, na to uglavnom mislim. kapiram da je ljudima to gotivan laid-back fazon, pravi neku atmosferu i to ali meni stvarno nije bog zna sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa da mu jebem, ne valja kada se novi bendovi uhvate u neku standardnu OSDM priču, ne valja ni kada naprave nešto skroz drugačije

 

meni jesu među najboljim delovima ti tipično deatherski (npr. Aurora in the Offing), ali mi ceo fazon izuzetno prija, bukvalno DM uz koji možeš da meditiraš

 

treba imati i muda pa ispaliti nešto ovako danas, kada se najviše pažnje obraća na taj early 90's worship

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa da mu jebem, ne valja kada se novi bendovi uhvate u neku standardnu OSDM priču, ne valja ni kada naprave nešto skroz drugačije

 

ne kazem da ne valja, ali posto je pomenut vec ecdysis, taj album u poredjenju sa ovim falicnim (meni licno) je cist trijumf - u relativno skromnom kreativnom dosegu koji je bend zacrtao, a zato je to i pravi kandidat za best of liste. svezinu i ambiciju svakako vise cenim, ali stvar ipak mora biti prilicno uspesno realizovana da bi se moglo reci da je jedan album vrhunski.

 

jebiga, nije lako novim bendovima da stvore nesto stvarno znacajno zato sto su u konkurenciji sa svime sto je bilo pre njih, ali ne treba im gledati kroz prste.

u metalu postoji problem sto su mnoge forme toliko presvirane i dovedene do perfekcije pa kad neko proba nesto malo off ljudi nekad budu impresionirani kao da se radi o velikom hrabrom dostignucu, a u ekstremnom metalu opet svasta prolazi, dosta je elastican pravac i tesko je reci da nesto striktno ne valja. ali kad bi uzeo neki drugi zanr muzike, tipa soul i nekog lika koji se nedovoljno strucno zajebava sa raznim uticajuma i pravi pomalo idiotske melodije od tri tona, taj bi jedino mogao da prodje kao simpatican autsajder.

 

eto ispade surovo; mozete da smanjite ovaj dozivljaj za 90% da vidite kako se osecam oko albuma, ali to je neka sustina.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mene je ostavio takav utisak da... paaaaa, da se slažem sa svima na ovoj temi. :haha:

evo čitam jaretove pa čarlijeve komentare i maltene klimam glavom na sve.

ni ovde, ni tamo.

jeste opuštena svirka, jeste malko i eksperimentalna i old skul... i malko dosadna.

 

najviše me, pak, nervira vokal. čak bih rekao da po emociji i atmosferi ovde uopšte dm groktanju i vrištanju i nije mesto, instrumentalan album bi bio podnošljiviji za slušanje (meni), možda eventualno neko ihsahnovsko pojanje.

sreća pa glas i nije nešto posebno prisutan.

 

sve u svemu, mislim da je čarli negde najbliži suštini (ako ga nisam pogrešno razumeo): dašak svežine, lagani povetarac, sigurna zona, ali ne smrdi na ustajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Robert (pevac, pise svu muziku) i Edvin su poceli da se kreativno razilaze, pa posto su zajedno osnovali bend a i ortaci su, odlucili su da se ljudski rastanu. Robert je vec poceo da opise follow-up za Sweven, to je vec negde half way through, i po njegovim recima bice jos progresivnije od Sweven-a. Zato se ovaj Edvin i smorio, on je neki oldskuler izgleda. Tako da cemo ipak imati nekakav nastavak price...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...