Jump to content

Atlantean Kodex


Grobodan

Recommended Posts

Novi švapski bogovi heavy metala koji definitivno zaslužuju temu više od bar 80% UG gluposti iz naftalina ovuda, diskografiju imate na arhivama pa gledajte a ja samo da kažem da je apsoluni vrhunac prošlogodišnji The White Goddess - bez preterivanja jedan od najbolji epik heavy albuma u poslednjih 10 godina, perfektan miks epske Bathory i stare Manowar faze. Ni ostali radovi nimalo nisu za bacanje ali ovaj je suvereni broj jedan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E super, konacno jedan autentican rip sa diska, rekao bih. :pivopije: Kvalitet snimka je otprilike isti kao na onoj verziji koja se pojavila prosle jeseni, samo sto na ovoj tvojoj "Sol Invictus" nije zakinut na pocetku za sekundu i po :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Moj utisak posle preslusanog samo Pnakotic Demosa je bas bezvezan, a ocenjen sa fazon 100% na arhivama...

 

Dosao sam da opljujem, video da je EP pa posle procitao da ima "Demos" u imenu pa smeksah, a i poslusacu albume samo zato sto je Laza kupio majicu!

 

Redno bi bilo i da mi Grobov seal of approval znaci, al' jebiga kad ga kalja Najtvishima, Amaranteima i Goustovima.

 

Vokal mi je posebno los na ovom Pnakoticnim demosima.

 

Evo pustio sam album, nije mnogo drugaciji utisak od EPja. Bas jedan onako mlaki i predvidivi bend. Ta mlakost jos teze padne buduci da pokusavaju da budu epic.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pustio sam album, nije mnogo drugaciji utisak od EPja. Bas jedan onako mlaki i predvidivi bend. Ta mlakost jos teze padne buduci da pokusavaju da budu epic.

 

ne kapiras ti ocigledno epic heavy, ti tu izgleda trazis neki doom intenzitet. ovo se bazira na atmosferi i prizivanju odredjenih scena, moras se uzivis, ne znam kako da ti objasnim, mozda nisi dovoljan nerd. uzmi tekstove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se uziveo svakako, ali mora da me ponese da bih se uziveo. Svakako pomaze da budem u dobrom raspolozenju za to, ali npr. kad pustim npr. Kivenkantaju od Moonsorrow, mogu da budem u kakvom oces raspolozenju i muzika me sama povuce da se uzivim. (Ne ocekujem takvu atmosferu od ovog benda, samo sam naveo primer, a da ima neki epicness)

 

Vokal mi je malko klimav, rifovi mi nisu dovoljno golemi, nije mi epic jednostavno. Probacu neki put opet, vidim da se vama svidja, al' sta ga znam, nesto mi je sumnjivo tu :D

 

A to da l' kapiram epic heavy kao podzanr ili ne, aj daj mi najbolji i najreprezentativniji epic heavy album koji ti padne na pamet, pa da vidimo. Ne vidim sta tu ima da se ne kapira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce da ispadne da imam predrasudu prema tome, ali meni je generalno "epic" etiketa pretenciozna i nepotrebna, sviraj jebeni heavy metal, pa ako ga napravis epski, slusalac ce to da oseti, epic nije podzanr, nego suzenje na jedan isti feeling sve vreme, i normalno da onda ne moz to da se odrzi na odgovarajucem nivou.

Vazda ta epic etiketa su neki bendovi, spor rif, spor bubanj, vokal u transu luduje, a sve u svemu kurcic. I dodje jedan Gamma Ray i odsvira Abyss of the Void i demonstrira kako heavy metal zvuci epski.

 

Can you feel it, see it, hear it today? If you can't then it doesn't matter anyway :D

 

 

@Grob:

Aj jos nesto :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da mesas to sa folk tripovima, zato sto je to mnogo vise strejtforvard, lagane narodske melodije, pirka vetric ono finski turizam

 

epik hevi je ozbiljna muzika

 

Ja naglasio da ne ocekujem istu atmosferu i isti zvuk od ovog benda i podzanra, nego da mi je Moonsorrow samo primer benda koji uspesno na pomenutom albumu pravi epic osecaj, a ti me odma zaskocio kao da sam rekao da u folk metalima moze epic a ovde ne moze. -.-

I jos pominjes lagane folk melodije, nesto sto najvise mrzim u metalu, i 95% folk metala ne podnosim, malo ima bendova koji to umeju da upotrebe kako treba, kod Moonsorrow uopste nije poenta u tome.

 

Moonsorrow je takodje ozbiljna muzika, omalovazatoru nijedan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

epic nije podzanr, nego suzenje na jedan isti feeling sve vreme, i normalno da onda ne moz to da se odrzi na odgovarajucem nivou.

 

upravo to semenko, znaci ta epik nota bez koje dobar hevi metal album ne postoji (ne postoji u bas svakoj pesmi doduse), to je building blok epik hevija - uzmes taj momenat, taj neki bridz, taj outro, transcedentalan momenat u truloj baladi o nekoj dronfulji i onda uzdignes to na novi nivo, znaci moras biti naslusan malo pravog hevija da bi skapirao

 

znaci kad krenu ove pesme sto grob i ja kacimo odmah spustam roletne da me komsije slucajno ne vide sta radim po sobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam ja uredno potrebnu lektiru heavy metala, ovo sa vasih linkova nisam slusao, al' sad cemo da probamo.

Ne verujem da moram da budem naslusan tog zanra da bi mi se Atlantean Kodex dopao, ako je dobro, sto mi se ne bi dopalo bez epic heavy iskustva? Svakako je Kodex prijemciviji za uho nego ovi kultovi iz 80ih xD

 

Je l' ovo neka skrivena kamera, koji je ovo kurac? Pustio Omen i Manilla Road, ne zna se koji je vokal smesniji, u stvari zna se, ovaj iz Manilla Road-a, zvuk gitare nikad grdji, ovo zvuci zamalo pa oni Spinal Tap konceptualni radovi.

 

Takodje odbijam da poverujem da je ovo sve sto podzanr nudi, zajebite vi ove kultove i pionire zanra, trazio sam reprezentativno, da me ugazi na prvu loptu epicness, dajte nemojte ja vama da kacim hevi metal pesme koje su mi epic pa da vidite sta trazim.

 

Mozda su ovi pioniri zanra epic kad te uvuce nesto sto na prvu loptu zvuci epski, ali je potrebniji malo bolji zvuk gitara i mocniji vokali, meni ovo sto ste mi pustili nije bas toliko epic, sta me briga o kojim zmajevima i patuljcima pevaju :D

Jebeni Ritchie Blackmore je postizao epskiji i masniji zvuk od ovoga xD

 

Aj da vidimo sad, ulazem poslednje nade u Adramelech, to jos nisam pustio.

 

Vices ozbiljna muzika, a zvuk gitare zoom 505, sad ja treba da se sazalim na to sto nisu imali pare da zvuce bolje, da mi oni daju pola epicnessa a da ja zamislim drugu polovinu :D

 

E, ovaj Adramelech mi se vec svidja iako je i njima tanacka gitara. I vokal je malo lepsi. Al' ova cheesy himnicnost... A da, vi volite i Manowar :|

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...