Jump to content

2014.07.01. *Pogon Jedinstvo, Zagreb* Neurosis, Consecration


VoivodBG

Recommended Posts

Distune vam predstavlja....

 

NEUROSIS (USA)

http://www.neurosis.com/

 

mjesto: Pogon Jedinstvo, Zagreb

dan i datum: utorak, 01.07.2014.

 

Neurosis

Poslije kraja – prije beskraja

 

Često pokušavamo opisati neopisivo i neuzmejrljivo: šok, gracioznost, novu ideju... i uvijek iznova griješimo naveliko, baš svaki put. Riječi su šture i siromašne da bi opisale iskustvo koje se teško može prenijeti komparativnim usporedbama i objašnjenima: mora je nesretan san, smrt je kad prestaje život i zemlja te zove, silovita promjena je ona kad više ništa nije isto i pogađa upravo zbog toga.

 

Evo vam brzog pojašnjenja: Neurosis je glazba, na isti način kao što je i Wagner i sve se svodi na to. Za primjer, zeleni planet kojeg zovemo dom istovremeno je i kolijevka i kasela svih naših želja, nada i ekspresija koji, prožimajući nas prisilno i bezpovratno, oblikuje naše putovanje od tamo do tu; to je jednosmjerna karta, jednosmjeran put.

 

Stoga se ostavite opisa poput ''duboko'', ''mračno'', ''destruktivno'', ''beznandno''; sve je to tu negdje ali opet nedovoljno i produkt je loše analize.

Pustite to na stranu i doživite iskustvo iz prvih redova. A sve je započelo još davno u San Franciscu, ma ne... zapravo u Oaklandu 1985., kada je krenula ova luda vožnja znana pod imenom Nurosis. Pod vodstvom Scotta Kellya, Davea Edwardsona i Jasona Roedara( 1989. im se pridružuje Steve Von Till, 1995. Noah Landis, a odnedavno i Josh Graham), Neurosis daje najbolje što umjetnost može pružiti: kreiranje osjetilnog svijeta za one koji osjećaju i kreiranje osjeta iz područja neiscrpnih i vječnih ideja i valova, u cjelosti, snažno, zvukom i vizualnošću. Suptilno stapanje i spajanje elemenata koji nisu isuviše različiti: gubitak, dobit i dobit kroz gubitak u kontinuitetu. Uz pomoć raznih suputnika poput Steve Albinia, Jarboea, uz mnoštvo solo i uzputnih projekata, ukjljučujući istomišljenike poput The Melvinsa, Sleepa, St. Vitusa, snimljeno je 27 čudnih albuma, izvedeno mnoštvo turneja diljem svijeta i poznatog i nepoznatog, pa zar se to može jednostavno opisati, a mnogi su probali sa – metal, ambijetalni hc – što je pogrešno i u konačnici gubitak vremena.

 

Još jednom napominjemo: Neurosis je glazba. I umjetnost. Umirujući testament najsjajnijih i najjasnijih trenutaka u našim životima. A ako vi to ne znate, to ne čini ovu izjavu manje istinitom.

Dok nas smrt ne rastavi.

 

uskoro više informacija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao je resetor al preskupi su, jbg... nema ko drugi, nazalost

 

al da bi od hrvatske dosli do atine moraju proci srbiju, znaci sveti oci ce biti u beogradu u nekom trenutku, jedino da ih kidnapujemo, nema druge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Optimistican si. Na Von Till-u bi doslo jos manje ljudi nego na sam koncert Neurosis-a. Steta samo sto je Black Tusk ispusio ovako, jer ce realno ljudi da odu pre na Neurosis, ako su u mogucnosti.

 

CORRECTIONS HOUSE ili ti ga Mike IX Williams (Eyehategod), Scott Kelly (Neurosis), Bruce Lamont (Yakuza) i Sanford Parker (Minsk) pojačavaju lineup!

 

u prevodu, pisaj po sirotinji.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci corrections house i u zagrebu? jebem ti sve

 

bice skupa karta, kaze neki grk u komentarima za koncert u atini da ce cena karte biti oko 30e, jel to realno? mislim to je dil za grke valjda, kapiram da je slicno i u zagrebu...

 

''Regarding concert in Greece, please be aware that the price of the ticket is extremely high (as of 38 euros).

Unemployment rates for age group 15-24 is 61% and for age group 25-34 is 38% while the average monthly income is about 470 euros. This means that in case I work somewhere, i need about 10 % of my salary to attend the concert.''

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Regarding concert in Greece, please be aware that the price of the ticket is extremely high (as of 38 euros).

Unemployment rates for age group 15-24 is 61% and for age group 25-34 is 38% while the average monthly income is about 470 euros. This means that in case I work somewhere, i need about 10 % of my salary to attend the concert.''

 

Tople vode

 

U Srbiji prosecnom coveku za svaki normalan koncert treba >10% plate

 

Kol'ko vidim, ovde dosta ljudi sece vene na Neurosis (kako mi mirise, verovatno cu i ja, samo kad se budem nakanio da preslusam :haha: ), tako da nema sta da se prica tu o cenama, neko da 40e za Maidene, ja sam npr. davao 150e za FNM, i puci cu ~350 za Emperor, itd.

 

Cim pricas o ceni, ne ide se tebi dovoljno na koncert :P

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da mi je da prvi put preslusavam nervozis,pa sve bi u zivotu dao

 

osnovna ekonomija,ponuda/potraznja,tesko da u evropi se potrazuje neki bend vise,realno mogli su da roknu i 60-70e kartu isto bi bilo,mene licno su castili 70tak e,i 100 bi snasao za koncert.

 

mislim da bi i odje uspio koncert kad bi bio neko dovoljno mudovit' i pri lovi da se ocepi unaprijed,lagano se puni neki manji prostor uz 30-40e kartu,ako prodas 250 karata to ti je 10k eura,sumnjam da su trazili toliko,moja procjena je oko 5-6 hiljada,a stvarno krstena promocija nije 10 hiljada vec i ako 'iljadu keka,i to sve da se plati pinku,b92 i ekipi da vrte dzingl.

 

ili bi isao drugom rutom,fest i intima,100 karata (ili koliko vec komotno fest prima) po brajko 60 e,platis bend i uzivas.to bi se rasprodalo u roku tri dana najvise,jos bi se tamo neki voivodi tukli u sremskoj da je kupe

 

i da,kad smo vec kod voivoda,mozes samo da prihvatis da mi popusis kurac,niko te bre ne jebe 2 posto ni mi,ni taj zadnji olos hipsterski sa kojim spamujes forum,zato ruku pod ruku sa tamo nekim lukama i slicnim i mrs u tri pizde materine

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blagoje, imponuje mi sto pratis moj rad. :wub:

Isperi si usta sapunom, iscurelo ti previse mulja i prljavstine u kratkom roku, pa se dovedi malo u red.

 

Apropo organizacije koncerata, izostavio si ata karnet, placanje osiguranja bendu, njihovim tehnicarima, vozacu itd. isto tako treba sve te ljude nahraniti, jos ako imaju neke specijalne prohteve itd.

Da je to lak posao, svako bi ga radio. Najveca zackoljica koja nas hvata je to sto i nismo u Evropskoj Uniji, jer vecina menadzera zenta od nepoznatog i ne zele da se nesto ne daj boze desi njihovom izvoru novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izostavio sam i koliko ti roknu provizije na uplatu u banci pa sta?to se podrazumijeva kad kazes koliko bend kosta.jos veca zackoljica od toga je sto se do sad sigurno proculo da su kod nas organizatori neozbiljni,ne daju pare unaprijed vec idu na pola/pola varijantu i dosta puta bendovi ispuse.to ima mnogo vise veze nego sto nismo u evropskoj uniji,nije beograd toliko nepoznat grad,pola bendova odje i dodje da bi vidjeli grad i povukli koju lajnu tolerancije po splavova.

 

naravno da nije lak posao,niko to nije rekao,cak kazem da treba neko narocito mudovit da pukne pare unaprijed a zna se kolko je odje situacija losa,rizici su preveliki a zarade fakticki nema i ako se radi radi se iz ljubavi ne zbog zarade.ali dok ne bude bar dva takva organizatora situacija se nece promijeniti a mislim da je svima u interesu da se stanje popravi.nervozis je jedan od rijetkih bendova ciji bi koncert uslovno receno uspio,ali eto dzabe kad kostaju 20 keka evra :haha:

 

a mozes da me banujes i za stalno,bas me boli kurac i za tebe i za forum dje ti treniras stogocu,niko te ne jebe ni 2 posto pa si nasao da dizes rejting banovanjem,idi pricaj sa familijom,kolegama ili ko vec mora da te trpi.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

....al da bi od hrvatske dosli do atine moraju proci srbiju, znaci sveti oci ce biti u beogradu u nekom trenutku, jedino da ih kidnapujemo, nema druge

  • July 1st - Jedinstvo-Pogon, Zagreb, Croatia
  • July 2nd – Astra, Berlin, Germany
  • July 3rd - Fuzz Live Music Club, Athens Greece

Edited by Barad_dur

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...