Jump to content

VoivodBG

Recommended Posts

“Norveška šuma” je bend iz Novog Sada, osnovan jeseni 2013. godine. Bend čine: Slavoljub Blagojević - vokal, gitara; Ivan Kostadinović - bas gitara, prateći vokali; Miloš Stojanović - bubnjevi i perkusije. Članovi benda saradjivali su zajedno u nekoliko različitih postava, te je bend logičan nastavak te saradnje, sa željom da se okuša u domenu autorskog stvaralaštva.

 

http://norveskasuma.bandcamp.com/track/mi-stranci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Japanski post rock? Ne?

Naravno da ne. Jos jedan bend dobrog imena koji se slepa na isto.

Mozda mi ocekivanja ne bi bila velika da nisu na keca asocijacija na bitlse i murakamija lol, ovako razocarenje.

 

Mada, potencijal postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zen, i ja sam se isprva uhvatio za ime benda. Mada ova stvar je solidna za nase pop standardne, nema abstraktan i beznacajan tekst, melodija je catchy. U maju ce objaviti jos pesama, dotle ce se i koncertno aktivirati.

 

@Vuk, pa kako mogu da ih imaju kada su iz Novog Sada. Ravnica je to, buraz, ravnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Norveška Šuma - Haruki Murakami je najnovije čudo u svetskoj književnosti. Piše neposrednim stilom koji čitalac lako prihvata i gradi veoma ubedljive slike koristeći hrabra poređena. Murakamijeva dela su puna bola i zbrkanih ljudskih odnosa. Čitalac pije sa uživanjem njegove knjige, jer su protkane humorom i tanano izgrađenim likovima. U romanima se nalaze tragovi Hesea (Hermann Hesse), Kafke (Franz Kafka), Selindžera (J. D. Salinger), Karvera (Raymond Carver), Irvinga (John Irving), Ficdžeralda (F.S. Fitzgerald), pa i Dostojevskog (Фёдор Михайлович Достоевский).Grupa Norveška Šuma je dobila ime po ovom književnom dijelu a link koji je postavljen dijelom podsijeća na stvar Ex YU Rock grupe Ekatarina Velika - Ovo je Zemlja Za Nas ..Pjesma je odlična , bar za mene ...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...