Jump to content

Prog Rock - noviteti


Berliner

Recommended Posts

U nedostatku novog Spock's Beard izdanja od 2018. godine, Ted Leonard, Dave Meros, Jimmy Keegan i John Boegehold izdaju pod imenom Pattern-Seeking Animals već treći album. Fin prog sa totalno blesavim bojama na klavijaturi, Leonardov vokal po običaju na nivou, dobre melodije. Give it a shot. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/14/2022 at 10:24 AM, azal said:

meni bas i ne. She Goes i Lay It Down to mi verovatno omiljene pesme. Razmisljam da odem na progpower europe u oktobru. sviraju oni i Vulkan istog dana. 

Da, zapravo mi je najslabiji deo albuma središnji deo, popravlja se pred kraj, od She Goes pa nadalje, u pravu si. Onaj rif u Lay it down pred kraj me iz nekog razloga podseća na noviji Pain of Salvation. Čudo jedno kako mi je efektna You Were a Drum u kontekstu albuma, iako bih takve pesme hejtovao da ih izbace neki rendom pop izvođači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za mene možda i album godine. Prvi njihov album posle kultnog debija iz 2005e koji je spojio space/psychedelic rock i screamo, poznat true glavama sa post hardcore teme. Ide ovde jer imam utisak da bi najviše mogao da se svidi ljudima odavde s obzirom da su prog uticaje pojačali u odnosu na screamo koga ima samo u tragovima. Sve što volim u muzici, avanturističke kompozicije pune energije i ludosti, a nekako sve ovozemaljsko, punkerski pristup progu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
On 5/28/2022 at 8:53 PM, Haos sam ja said:

Za mene možda i album godine. Prvi njihov album posle kultnog debija iz 2005e koji je spojio space/psychedelic rock i screamo, poznat true glavama sa post hardcore teme. Ide ovde jer imam utisak da bi najviše mogao da se svidi ljudima odavde s obzirom da su prog uticaje pojačali u odnosu na screamo koga ima samo u tragovima. Sve što volim u muzici, avanturističke kompozicije pune energije i ludosti, a nekako sve ovozemaljsko, punkerski pristup progu.

 

Nisam znao da je izalo, ekstra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Preslusah danas na miru Seven Impale album... ludilo od mjuze. 

Bend se drzi svog prepoznatljivog zvuka, ergo kada pustis album znas da su oni prosto takav aranzman je karakteristican za njih... slusajuci ih kao da citam knjigu bukvalno takav dozivljaj imam, slike se nizu jedna za drugom i samo listas... Pesma hunter mi se izdvaja za sada

Steta sto ovaj bend ne dobija paznju koju zasluzuje, za pocetak valjalo bi otvoriti posebnu temu definitvino.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...