Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

Mene čudi zašto nijedan medij u vestima ne pominju Sremsku Mitrovicu.

Sudeći po komentarima, u Šapcu je i previše ljudi (ili nedovoljno dobro organizovano), dok Sremska Mitrovica vapi za ljudima.

U doba interneta mi je to nedopustivo. I ne razumem zašto se autobusi organizuju samo iz BG-a, a ne iz NS-a, Niša i drugih gradova.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mislio sam da je ortak izvuchen do sada, a on josh uvek cheka na tavanu.

 

Sa druge strane, keva moje zenske je otishla da pomaze u nekakvo Zitishte, iako mi je nejasno zbog chega je to vaznije od Shapca i Obrena...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudeći po komentarima, u Šapcu je i previše ljudi (ili nedovoljno dobro organizovano), dok Sremska Mitrovica vapi za ljudima.

organizacija na nivou. podsetilo me da sam citao kako kada oluja udari haiti i pogine hiljade ljudi, ista ta oluja udari kubu i pogime mozda par ljudi, samo zato sto je kuba organizovanija. u organizovanom sistemu zbog infrastrukture bi poplave bile minimalne, a zbog sluzbi za reakciju niko ne bi bio u opasnosti. o tome mozemo samo da sanjamo.

 

 

a na jutubu krenuo feketic 2

 

 

 

fekk.png

 

 

sherujte:

 

 

10348222_461045894031012_938353895854806494_n.jpg

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

gotovo sad sa carsafima, nit im rade telefoni nit imaju struje, a ni helikopteri ne lete nocu, samo camci i amfibije.Problem sto manji camci ne mogu sad mnogo, prejaka je struja u nekim delovima.

 

zadnja informacija 3000 ljudi je u skoli Jefimija u Obrenovcu, cekaju evakuaciju....jebem ti zivot

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ovde http://www.ustream.tv/channel/r1-avala neki tip rece da ne salju vise ljude, da nemaju dzakove i da ne znaju sta ce sa ljudima.

 

Sa RTS-a: Министар правде Никола Селаковић и преко 400 запослених и осуђеника из Забеле, КПЗ Ниш и ВПД Крушевац стигли у Шабац како би радили на пуњењу џакова за бедеме.

 

Bas da je doslo da i zatvorenike salju, nzm.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad nas stizu posledice zaposljavanja diletantske stoke na odgovornim mestima: organizacija je izgleda nikakva, pravi spasioci (respect do neba) su danas pre podne apelovali preko onog strima da se ne sire vesti preko medija jer se "neki samo sepure", a ne vidim nikakvu strategiju za naredne dane.

 

stihija, iznudjeni potezi, blokirani mediji i haos...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

listam po netu opet o kubi, sta ti je funkcionala drzava.

 

prvo sistem obrazovanja, imaju poseban predmet koji se bavi civilnom zastitom ( http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B0 ) na svim nivoima skolstva, cela populacija je stalno obucavana sta da radi prilikom raznih katastrofa

 

drugo- predvidjanje nepogoda i infrastruktura tipa brane, nasipi, pogoni za improvizaciju istih i slicno sve pod konac. kod njih je nacionalizovano sve pa ne mogu da pricam o drzavnoj izdradnji kuca i stanova koji su jaja obezbedjeni npr izmedju ostalog i mogucnoscu zapecacivanja protiv poplava radi smanjivanja stete, sto se i radi prilikom evakuacija, o tome ne mozemo ni da sanjamo kod nas.

 

i na kraju- pripreme, planovi, mehanizmi i protokoli za evakuaciju i reakciju. zna se ko gde ide kad je evakuacija, zna se da ide mobilizacija vojske, policije, vatrogasaca, rezervista, i raznih civilnih organizacija, isplanirana je efikasna koordinacija da se zna ko sta da radi, organizacija drzavnih autobusa, kamiona, camaca i slicno, skole, hale, opstinske i razne drzavne zgrade se pretvaraju u sklonista uz zdra , ekspresno obezbedjivanje osnovnih potrepstina, takodje organizovana prva pomoc i uopste zdravstvo, sve se rasporedi. pomenuh da je kod njih sve nacionalizovano, pa sva ova organizacija funkcionise prirodno, ali ovo bez problema moze da odradi bilo koja funkcionalna socijal-demokratija.

 

veliki broj puta se desavalo uragan okrzne haiti i dominikansku republiku- pogine hiljade ljudi (dodje malo i do floride, i tako pogine par desetina), bande haraju zahvacenim predelima kradu, pljackaju, ubijaju, siluju; na kubi uragan prodje po sred drzave napravi haos, oni evakuisu milion, dva ljudi bez problema (stotine hiljada zivotinja takodje), vecina kod rodjaka i prijatelja ali stotine hiljada u sklonistima, bez haosa ili drame oko manjka ovoga ili onoga, vojne patrole na napustenim mestima- ne bude nijedna smrt, nijedan zlocin, i posle svega naravno drzave sve rekonstruise, renovira i refundira sve u fulu.

 

jebena kuba, koja je dosta siromasnija zemlja od srbije. bem ti zivot, de ja zivim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ni meni nije jasno, sto nije moglo da se zna malo ranije da ce biti jake kise (mada mogla bih da se zakunem da mi je jos pre nedelju ipo cale rekao da su najavili) i da se ako nista ljudi na vreme smeste kod rodjaka i prijatelja koji zive u manje rizicnim delovima? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi su debili, poplave traju već tri dana, a oni našli sada da se guraju za tone vode

 

usrana motka, samo to može da nam pomogne

 

inače ćemo uvek živeti po principu "lako ćemo", sve dok se opet ne dogodi ovakvo sranje i u poslednjem trenutku shvatimo da ipak nećemo lako

 

mada i posle toga ima opet sve u krug da se vrti

 

samo usrana motka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ni meni nije jasno, sto nije moglo da se zna malo ranije da ce biti jake kise (mada mogla bih da se zakunem da mi je jos pre nedelju ipo cale rekao da su najavili) i da se ako nista ljudi na vreme smeste kod rodjaka i prijatelja koji zive u manje rizicnim delovima? :confused:

 

Pre mesec dana se govorilo o opasnostima od obilnih padavina i poplava u narednom preriodu i gle cuda, mi najgore prosli od svih.

 

Ova evakuacija u Obrenovcu je haos.da mi nemamo mehanizaciju, jedan i po helikopter koji moze samo po danu da leti...totalno smo nespremni.

Nama se stalno uzima od infostana za odrzavanje reka i obala, gde su isle te pare???Kad ovo prodje morace da se otvara pandorina kutija.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene čudi zašto nijedan medij u vestima ne pominju Sremsku Mitrovicu.

Sudeći po komentarima, u Šapcu je i previše ljudi (ili nedovoljno dobro organizovano), dok Sremska Mitrovica vapi za ljudima.

U doba interneta mi je to nedopustivo. I ne razumem zašto se autobusi organizuju samo iz BG-a, a ne iz NS-a, Niša i drugih gradova.

 

isli su juce i danas iz ns za sabac i danas za sremsku mitrovicu, dosta ljudi. u ns su masovno punjeni i dzakovi...ovde bar ima peska.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

jebena kuba, koja je dosta siromasnija zemlja od srbije. bem ti zivot, de ja zivim.

 

Cuba GDP (nominal) 2012 estimate - Total $71.017 billion[7] (65th) - Per capita $6,301 (91st)

 

Serbia GDP (nominal) 2013 estimate - Total $43.7 billion[3](79th) - Per capita $5,906 (excluding Kosovo)[3] (92nd)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugasite barem dve sijalice...

 

"

 

Natasa Biorac

Jedan koristan podatak: Instalisana snaga TENT-a je 1650 MW. U Srbiji prema popisu postoji 2.48 miliona domaćinstava. Od toga preko 200.000 već ne troši struju. Ako svako domaćinstvo ugasi dve sijalice od 60W, rasterećeno je 20% TENT-a a to može biti razlika između kolapsa i održanja. Nekad je dovoljno biti samo prosečan.

P.S. ne čuvamo elektro sistem da bi mogli ugodno da gledamo TV i surfujemo netom. Čuvamo ga jer će biti neophodan u danima koji tek dolaze ‪#‎poplave‬ ‪#‎poplava‬ ‪#‎pomoć‬"

 

punktovi za pomoc u hrani, odeci, obuci

 

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zmEmveqp3ZYM.ktPWy5opHtXA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...