Jump to content

POPLAVE, SRBIJA 2014


kuruz

Recommended Posts

Cuba GDP (nominal) 2012 estimate - Total $71.017 billion[7] (65th) - Per capita $6,301 (91st)

 

Serbia GDP (nominal) 2013 estimate - Total $43.7 billion[3](79th) - Per capita $5,906 (excluding Kosovo)[3] (92nd)

bem li ga, meni palo na pamet prosechne plate, a i nema veze sta, oni 91, mi 92, a imaju neuporedivo bolji sistem...

 

Par saveta:

 

"DONIRAJTE PAMETNO!!!

GARDEROBA: Prioritet su čist donji veš i čarape!!! Sve ostalo se uvek brzo skupi, ovoga uvek fali. Nije sramota dati nošene čarape, bitno je da su čiste i suve.

BEBE: Bebe ne smeju da gladuju! Ko ima novca da kupi nešto, neka kupuje bebi kašice, formulu, mleko u prahu, pelene i ostale higijenske proizvode.

HRANA: Ono što može da stoji! Konzervirano, u tetrapaku, flaširano, dugotrajno, sa dužim rokom upotrebe, da može da se konzumira bez termičke obrade! Ne trošite novac na grickalice, razmišljajte o količinama!

HIGIJENA: Vlažne maramice, gel za suvo pranje ruku, asepsol, toalet papiri, pelene za odrasle, ulošci i tamponi!!! U ovim uslovima u kolektivnim centrima nema mogućnosti da se ljudi kupaju, treba biti praktičan."

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se desava, ko pomaze i gde

Slike sa lica mesta

 

 

Ako treba neki info, pitajte, u bastilji sam na dezurstvu svaki dan 18-00

 

 

za sad http://novibeograd.r...ozen-od-poplava

 

Broj Radio amatera je 064 191 11 00. Zovite ako imate da im javite za evakuaciju osoba koje su u kritičnom stanju.

 

 

 

10291749_529566970488295_4766605864242235158_n.png

 

Beogradjani, nastavljamo dalje!

Prikupljanje pomoći, gde i šta je potrebno:

Robnoj kući "Nama", u Knez Mihailovoj 5, od 10 do 16 sati, potrebna je odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana.

 

Fakultetu DIF na Banovom brdu potrebni su rasklopivi kreveti, dušeci, i bilo šta za spavanje.

Prvoj beogradskoj gimnaziji u Cara Dušana 61, od 10 sati, potrebna je odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana...

Trećoj beogradskoj gimnaziji, u Njegoševoj 15, od 14 sati, potrebna je odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, kao i fabrički upakovana hrana.

Sportskom centru Šumice, u Ustaničkoj 125/1, potrebna je odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, kao i fabrički upakovana hrana.

Mikser hausu, u Karađorđevoj 46, subota od 10 sati, potrebna je hrana, voda, odeća i obuća.

Omladinskoj organizaciji "Ujedinjena Srbija", u Omladinskih brigada 7, do 19 sati, potreban je veći broj volontera.

Centru za integraciju mladih u Krfskoj 7a, potrebna je odeća i obuća za mlade do 19 godina starosti.

Građevinskom fakultetu u Bulevaru Kralja Aleksandra 73, od 12 sati, potrebna je odeća, ćebad i konzervirana hrana.

Prirodno matematičkom fakultetu u Beogradu, u ulici Studentski trg 12, -16, od 10 do 17 sati, potrebna je odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu i fabrički upakovana hrana.

Prihvatilištu za odrasle u Kumodraškoj 226a potrebni su odeća i sredstva za higijenu.

Organizaciji u Bulevar Oslobođenja 219 potrebna je odeća, obuća i hrana i dečija odeća.

Filološkoj gimnaziji na Zelenom vencu, nedelja od 10 do 12 sati, potrebna su sredstva za higijenu, upakovana hrana, pelene i odeća. Kapric bar u ulici Cara Lazara, potrebna je voda, ćebad i konzervirana hrana.

Kafiću Drvo Javorovo u Kneginje Zorke 3, subota od 9 do 2 ujutro, potrebne su odeća i konzervirana hrana.

Osnovnoj školi "Jovan Ristić", subota od 10 do 15 sati, potrebni su odeća, hrana, voda i ćebad. U zgradu "Inter komerca", u Omladinskih brigada 31, potrebno je dopremiti konzerviranu hranu i flaširanu vodu.

U zgradu opštine Savski venac, subota od 11 do 18 sati, potrebno je doneti hranu, vodu i ćebad.

U zgradu opštine Vračar, od 0 do 24 sata, potrebno je doneti hranu, odeću i vodu.

U zadrugu "Oktobar", u Strahinjića bana 33, subota od 16 do 24 sati, potrebna je konzervirana hrana, flaširana voda, odeća, ćebad, sredstva za higijenu, pelene, kabanice i gumene čizme.

U 14. beogradsku gimnaziju, u Hadži Prodanovoj, subota od 9 do 17 sati, potrebno je dostaviti hranu, vodu, odeću, ćebad, jakne i bilo šta što bi moglo da pomogne evakuisanim ljudima, deci i bebama.

U Klub studenata tehnike, u Bulevaru kralja Aleksandra 73, subota od 12 do 17 sati, potrebno je dostaviti toplu garderobu, prsluke, gumene čizme, ćebad, flaširanu vodu, hranu u konzervama ili onu koja se ne kvari, opremu za bebe, prvenstveno pelene...

U zgradu Opštine Rakovica, u ulici Miška Kranjca 12, potrebno je dostaviti toplu odeću, konzerviranu hranu, posteljinu i sve što je moguće, a što bi koristilo ugroženima u poplavama.

Hrana, odeća i sredstva za higijenu neophodni su za ugrožene koji su smešteni u Omladinskih brigada 7, kod Crkve Svetog Dimitrija, svaki dan od 10 do 19 sati.

Novi prihvatni centar otvara se u hali Pionir, koju volonteri trenutno pripremaju za prijem evakuisanih.

 

Министарство спољних послова, МУП, Министарство одбране и Војска Србије, Министарство здравља, Градски Секретаријат за здравство, ЕПС упутили апел за помоћ угроженом становништву од поплава.

 

Београд, где однети помоћ угроженима

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divni ljudi, bas lepo od njih

 

Kod mene u komsiluku su bas svi dobro organizovani, odneto je gomila hrane i stvari za bebe i decu

 

da ponovim :)

 

Ako treba neki info, pitajte, u bastilji sam na dezurstvu svaki dan 18-00

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://info.poplave.rs/spisak-evakuisanih/

 

popunjava se lista evakuisanih, pa kome je potrebna informacija o nekome, mozda ovde nadje svoje za koje ne zna da su spaseni, ukoliko su evidentirani.

 

informacija za sve na Banjici

 

POTREBAN ASEPSOL, MASKE I RUKAVICE ZA SPORTSKI CENTAR BANJICA!!! POJAVILA SE SUGA!

ODNSDITE TAMO ILI U KANCELARIJU ZA MLADE. BALKANSKA 18 LOKAL 99.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да скренем мало причу од евакуације.

 

Мало локалних срања.

Слике са Тамнаве Запад данас усликане.:

10298447_842156642479925_12341280311983034_o.jpg

 

Вода која се спушта из језера у оно говно одакле ваде угаљ:

10365372_842156632479926_8477287348152811161_o.jpg

 

Иста та вода пресекла/одронила пут ка Лајковцу ( ако се не варам )

 

10295175_842156625813260_3322501962757063382_o.jpg

 

 

1551732_1443626995869002_46450844_n.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na Savamali nas ima puno, priča se da će se ići na Ušće

treba nam žena da kuvaju neki suljpa :mrgreen:

 

 

danas sam nosio hranu u studentski dom Karaburma, a primaju i u Pioniru i na Bogoslovskom fakultetu u tom kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko reče pre sat vremena da ce se verovatno ići tamo, ali smo ostali ovde

 

Kapiram da tamo već ima ljudi

 

 

Obišao sam danas i Halu sportova, tamo smo pravili lanac za istovar, ali je bilo previše ljudi, pa smo otišli

ogromne količine hrane, vode i garderobe, 12 šlepera je došlo, bezbroj ljudi

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да скренем мало причу од евакуације.

 

Мало локалних срања.

Слике са Тамнаве Запад данас усликане

 

http://www.telegraf....biji-foto-video

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

poplave info ( http://poplave.rs/ ) :

 

https://www.facebook...eInfo?ref=br_rs

 

 

i stranica poplave:

 

https://www.facebook...65286?ref=br_rs

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

na Savamali nas ima puno, priča se da će se ići na Ušće

treba nam žena da kuvaju neki suljpa :mrgreen:

 

 

danas sam nosio hranu u studentski dom Karaburma, a primaju i u Pioniru i na Bogoslovskom fakultetu u tom kraju

 

Ja nosio u Bogoslovski jedno 4 para pantalona, nekoliko dukseva i majica + ostale potrepshtine. Problem je bio u nabavci vode, jer su domci sve razgrabili, a sa chesme uredno moze da se pije, tako da sam samo 3 flajke odneo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo prodjoh brankovim, ima dosta ljudi, vidim red dzakova visine 3-4 dzaka, stigla dva kamiona upravo

 

To za Dunav jedu govna. Naravno, i njemu se dize nivo, ali u odnosu na Savu beznacajno. Izlila se sava preko brane i popucali nasipi u bosni, ali i dalje ss ceka veliki udar na bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

49952856.jpg

 

Isli ste da punite dzakove za nasipe, dali ste pomoc u hrani, lekovima, odeci, nalazite smestaj ljudima i zivotinjama.

STA JOS MOZETE DA URADITE DA POMOGNETE?

PLATITE vas porez pre vremena, platite infostan na vreme, platite telefon, platite struju, platite tv pretplatu, ne svercujte se u prevozu - kupite kartu, ako imate posao, idite na posao i radite ga najbolje sto mozete, jer u vanrednim situacijama, tako cete najbolje dodati novac u budzet.

Placanjem dazbina i poreza, pomoci cete da neko ko je bio redovan platisa ponovo dobije svoju struju, da se popravi infrastruktura, da sve sluzbe za vanredne situacija mogu bolje da funkcionisu.

 

Drzava nisu politicari, sada, vise nego ikad, drzava su ljudi, i drzavne sluzbe sluze tim ljudima. Pomozite im.

 

Kako rece jedan od mojih bot-statusa, postoji krug pakla u kom sam revnostan gradjanin.

U to ime, upravo platih porez za ostatak godine.

Ziveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nemaju para da plate normalno poreze, vuku dugovanja iz meseca u mesec, a ti bi da placaju unapred.

 

kapitalistima i politicarima konfiskacija para i smanjenje prihoda, do nivoa prosecnih primanja, i od toga da se finansira kako reakcija na poplave tako i rekonstukcija svega posle.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes ti glup ili sta?

 

ko ima neka plati, ko nema, taj valjda ne placa ni inace.

a ima dosta i onih koji imaju, ali teraju inat i nece da plate. najvise se na njih odnosi.

 

koliko njih nije platilo kartu u poslednjih metar dana "iz principa", ali im je bilo veceras super da ti isti busevi dodju po njih da ih razvoze. recimo.

 

Verujem da se mnogi nece sloziti sa mojim nacinom rezonovanja, oko tog dela sa placanjem i ostalo

ali to je moje misljenje i smatram da i na taj nacin moze da se pomogne u ovoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...