Jump to content

Mejdeni, nostalgija i Gojira


azal

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest HEFEST

Poenta je da ljudi treba da prepoznaju bendove koji su istinski zaljubljenici u ono sto rade i da to ne rade iskljucivo zbog para i slave. Kada bend dovede onakve fegete da svira sa njima onda covek moze sa pravom da se zapita gde je integritet i dostojanstvo. Mene bi bilo sramota i ovako kao coveka bez nekog legasija(sem sto sam nepriznati gospodar razuma :D) da sviram sa takvima, a da ne pricam o takvom imenu kao sto je Iron Maiden i o tome da je to za njih velika ljaga u mojim ocima. Bole me kurac za to sto tako sada ljudi rade i sto je to in. Za mene je sramota da popusis kurac javno nekom fegetu ma sta bilo ko pricao. Tajno je vec druga stvar. :obrv:

  • Upvote 5
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji insistiraju na nepromenljivosti kvaliteta starih bendova, štaviše na konstantnom napretku koji se ne zaustavlja ni 30 godina nakon osnivanja, zvuče kao zaljubljenici u pojedine fudbalere, koji se bune kada klub proda napadača starog 34 godine jer je isti legenda kluba.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, izuzeci poput Pirla ili Skolsa uvek postoje

 

ali to negiranje da je neki bend otišao u kurac je besmisleno

prvo, to je prosto nešto na šta nemaš nikakav uticaj, niti ima bilo kakve veze sa tobom u smislu da kritike upućene bendu imaju direktan uticaj na neki tvoj položaj, ali su ljudi uvek spremni da te napadnu kad kažeš da su Mejdeni sranje ili da je Gejovor sranje

 

drugo, drkanje na svaku novu pesmu nekog benda je glupost

evo, nova pesma Slejera je očajna, Metalika je izbacila još goru

i zašto je problem to reći?

šta, car nije go?

 

istovremeno, postoje bendovi koji rade jako kvalitetne stvari

Ghost, Mastodon, Gojira itd. izbacuju vrhunske radove (sada su malo repetitivni, ali su i dalje kvalitetni)

još je smešnije to što upravo fanovi starih bendova pljuju te mlađe snage, iako stari bendovi na turneje vode te osporavane ljude

 

Anaal Nathrakh, Cattle Decapitation, Deathspell Omega itd. su sada ono što treba pratiti

  • Upvote 1
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, izuzeci poput Pirla ili Skolsa uvek postoje

 

ali to negiranje da je neki bend otišao u kurac je besmisleno

prvo, to je prosto nešto na šta nemaš nikakav uticaj, niti ima bilo kakve veze sa tobom u smislu da kritike upućene bendu imaju direktan uticaj na neki tvoj položaj, ali su ljudi uvek spremni da te napadnu kad kažeš da su Mejdeni sranje ili da je Gejovor sranje

 

drugo, drkanje na svaku novu pesmu nekog benda je glupost

evo, nova pesma Slejera je očajna, Metalika je izbacila još goru

i zašto je problem to reći?

šta, car nije go?

 

istovremeno, postoje bendovi koji rade jako kvalitetne stvari

Ghost, Mastodon, Gojira itd. izbacuju vrhunske radove (sada su malo repetitivni, ali su i dalje kvalitetni)

još je smešnije to što upravo fanovi starih bendova pljuju te mlađe snage, iako stari bendovi na turneje vode te osporavane ljude

 

Anaal Nathrakh, Cattle Decapitation, Deathspell Omega itd. su sada ono što treba pratiti

 

Znas sta je problem?Problem je sto ti svoje misljenje i ukus uzimas kao jedino pravo.Isto kao i pulover boj.Tebi je nova Slejer pesma sranje,Metalika jos vece.Meni nije.Meni su obe pesme do jaja.Po cemu si ti u pravu a ja nisam?To je ukus burazeru.

Ne izbacujes Menovor iz usta.Ja ih obozavam.I nije mi tesko reci da su im poslednja dva albuma sranje.Zato sto to jeste tako.Ono sto je jos bitnije iz mog ugla,meni nije tesko reci da je Motorizer od Motorheada prosek,da World painted blood od Slejera isto nije na nivou prethodnih albuma (realno,da nema fenomenalne Beauty through order,Playing with dolls i naslovnu bio bi ispodprosecan album),da je St.Anger smece (ali ti to naravno neces reci jer ti se svidja,toliko o objektivnosti).I sta tu nije jasno? Ovo nije realan pogled?Evo naprimer,meni je Wasp jedan od tri omiljena benda svih vremena.I ja prvi kazem da oni jebeno trebaju prestati da sviraju jer su kanta.Nisu 12 godina objavili uredan album,a uzivo su smece koje zajebava fanove.Penzija.I sta sada?Fora je u tome sto ja necu automatski osudjivati nesto na osnovu pulover bojevih "nisu moderni" standarda ili tvojih "nije masna produkcija" standarda.A to vi radite.meni nikada nije problem bio reci da je nesto lose ili slabo.A sto se tice lajv nastupa,realno sam ih se nagledao malo vise od tebe,i nijedan jedini bend,sem waspa,me nikada nije razocarao.Dodje neki tamo anonimus na temu od slejeru,pocne da sere kako se uzivo raspadaju,ostavi neki lik snimak sa tog koncerta,a oni pokidase ljudi.O tome ti pricam.

 

Oni koji insistiraju na nepromenljivosti kvaliteta starih bendova, štaviše na konstantnom napretku koji se ne zaustavlja ni 30 godina nakon osnivanja, zvuče kao zaljubljenici u pojedine fudbalere, koji se bune kada klub proda napadača starog 34 godine jer je isti legenda kluba.

 

To nije isto.Da,slazem se da ne treba forsirati igraca koji ima 39 godina iako se raspada,ali ga ne treba najuriti iz kluba kao sto su to uradili Real sa Raulom ili Juventus sa Del Pjerom.Vec ih dostojanstveno ispratiti,onako kako dolikuje legendama.

 

Black Sabbath ste zaboravili

 

Je l' volis Zeppelin, Purple, the Who, Uriah Heep?

 

Naravno da ne.Mogu ih slusati u nekom zadimljenom baru uz flasu Dzek Denijelsa i pljugu,ali kuci uz flasu Dzek Denijelsa i pljugu ne...tu cepaju samo Dragana i Semsa.

 

Poenta je da ljudi treba da prepoznaju bendove koji su istinski zaljubljenici u ono sto rade i da to ne rade iskljucivo zbog para i slave.

 

A jebe mi se i za to.Ako mi se muzika svidja slusacu,to je jedino bitno.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne.Mogu ih slusati u nekom zadimljenom baru uz flasu Dzek Denijelsa i pljugu,ali kuci uz flasu Dzek Denijelsa i pljugu ne...tu cepaju samo Dragana i Semsa.

 

Užas...

 

Kad si već zatvoren za vrste metala nastale posle '82-3, očekivao sam barem da poštuješ hard rock velikane.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas sta je problem?Problem je sto ti svoje misljenje i ukus uzimas kao jedino pravo.Isto kao i pulover boj.Tebi je nova Slejer pesma sranje,Metalika jos vece.Meni nije.Meni su obe pesme do jaja.Po cemu si ti u pravu a ja nisam?To je ukus burazeru.

 

Ne izbacujes Menovor iz usta.Ja ih obozavam.I nije mi tesko reci da su im poslednja dva albuma sranje.Zato sto to jeste tako.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je to?Ja sam napisao da je novi Menovor sranje,nisam rekao da su ljudi kojima se svidja i slusaju ga debili.

 

Kao sto naprimer ti govoris.Ili kao sto Laza kaze da je moj pogled na muziku nostalgican i da je to retardirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^do jaja max, mnogo sladak malenic.

 

A sta je to?Ja sam napisao da je novi Menovor sranje,nisam rekao da su ljudi kojima se svidja i slusaju ga debili.

 

Kao sto naprimer ti govoris.Ili kao sto Laza kaze da je moj pogled na muziku nostalgican i da je to retardirano.

 

buraz nije ukus problem. ti volis sta volis. ali problem je sto ti ne mozes da priznas da je neki bend kvalitetan ako se tebi to ne svidja. ne mozes da objektivno odgledas neki live snimak Gojire od pre godinu dana i da kazes da je to to. Da su oni masina, bend na vrhuncu, koji zvuci danas toliko ubedljivo koliko je Metallica zvucela na And Justice turneji. Taj momenat u karijeri gde bend zvuci bolje uzivo nego na snimku, oni su tu sad. A ti ces samo da kazes da je muzika djubre i da ne treba raspravljati dalje.

 

E to je tvoj problem.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mislis da ja imam problem sa tim,zato sto bendove koje ti volis ja smatram sranjem.Naprimer,Dream Theater je kvalitetan,a ne svidjaju mi se.Emperor je kvalitetan,a ne svidjaju mi se.Nile je kvalitetan,a ne svidjaju mi se.Immolation je kvalitetan,a ne svidjaju mi se.Nijedan od ovih bendova ne slusam,ne volim,ne leze mi ali ih smatram kvalitetom jer to realno i jesu.Hoces da nastavim? Ili se to ne racuna zato sto se ti ne lozis na te bendove?

 

Gojira meni nije kvalitet,Gojira je za mene smece.Nigde smisla.I cao.

  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Poenta je da dokazes kako je Gojira dobar bend jer sviraju bolje nego na albumu, a bend je sam po sebi govno i muzika je govno. Dzaba da sviraju i ko Muris Varajic to im nece pomoci kada je zikamu bikovsko govno.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi je Iron Mask vrhunski bend. oni su malmsteen clone bend koji nije ni za drugu ligu malmsteen clone bendova, vec za neku seosku.

 

 

Gde ti je Stop dugme? Marc Boals peva u soeskoj ligi clone bendova, smesno :haha:

Edited by Anno Mundi !
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

tebi je Iron Mask vrhunski bend. oni su malmsteen clone bend koji nije ni za drugu ligu malmsteen clone bendova, vec za neku seosku.

 

tako da tvoj ukus bas ne mogu ozbiljno da shvatim.

 

Iron Mask i takav kakav je bolji je od Gojire sto puta. Tvoj ukus je vredan svakog podsmeha, ali to sam jos davno video, uvideo i sa zaljenjem prihvatio. :da:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...