Jump to content

Mejdeni, nostalgija i Gojira


azal

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ko bre priča o tome ko je veći fan? Stvarno ne razumiješ da sam tu hipotetičku klinku naveo da odslikam tu "široku masu" o kojoj ti pričaš? I da ti slikovito dokažem da jednostavno nije tačno to što kažeš.

Da li Metallica izbacuje Nothing Else Matter,Master,One iz setliste pitam ja tebe :)?

 

Maideni su izbacivali the number,trooper,fear of the dark,run to the hills poslednjih par godina po jednom iz liste.

 

Bend u punoj snazi posle History PART 1 turneje na kojoj je bilo brdo iznenadjenja,malo pirotehnike,tj skoro da je nije ni bilo,PROWLER,DRIFTER,WHERE EAGLES DARE,REMEMBER TOMMOROW ti svira ovako nesto,CEO MRTVI NOVI ALBUM....

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacuje. Osim Master (a ranije se dešavalo da i njega preskoče, ali ajde, pričamo o posljednjih desetak godina) i jedna i druga su bile izbacivane s liste (češće NEM). Master i One jesu zaista najstandardnije Metallica pjesme koje sviraju.

 

A i nije poenta u tih 2 ili 3 pjesme, već je poenta u tome što imaš (Maideni) katalog od cca 150 - 200 pjesama, a imaš spisak od npr. 14-15 sa kog UVIJEK sviraš 9-10. I tako decenijama.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacuje. Osim Master (a ranije se dešavalo da i njega preskoče, ali ajde, pričamo o posljednjih desetak godina) i jedna i druga su bile izbacivane s liste.

 

A i nije poenta u tih 2 ili 3 pjesme, već je poenta u tome što imaš (Maideni) katalog od cca 150 - 200 pjesama, a imaš spisak od npr. 14-15 sa kog UVIJEK sviraš 9-10. I tako decenijama.

Maideni prave takvu muziku da jednostavno ne smatraju da su sve pesme dobre za LIVE.Ne mozes ti izaci na stage i svirati SUN AND STEEL a ne svirati THE TROOPER recimo?Koja bi to zajebancija bila?Sun and steel je odlicna pesma za slusanje kod kuce dok slusas ceo album.Jednostavno nisu sve pesme za LIVE nastup i Harris pazljivo bira sta moze tu da prodje a sta ne.A vidis da su 2006 ceo nov album odsvirali?E za to tek treba imati muda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend u punoj snazi posle History PART 1 turneje na kojoj je bilo brdo iznenadjenja,malo pirotehnike,tj skoro da je nije ni bilo,PROWLER,DRIFTER,WHERE EAGLES DARE,REMEMBER TOMMOROW ti svira ovako nesto,CEO MRTVI NOVI ALBUM....

 

Za tu prvu History turneju se u potpunosti slažem i to mi je bilo najveće osvježenje ikad od njih i to je turneja za kojom najviše žalim što je nisam gledao.

 

Ova druga o kojoj pričaš je bila najsmornija turneja u istoriji rokenrola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu prvu History turneju se u potpunosti slažem i to mi je bilo najveće osvježenje ikad od njih i to je turneja za kojom najviše žalim što je nisam gledao.

 

Ova druga o kojoj pričaš je bila najsmornija turneja u istoriji rokenrola.

Eto,tom izjavom si objasnio sve o cemu smo polemisali.Maidene je boleo kurac,dosli i odradili ceo nov album LIVE i to je to.Nekom se svidi,nekom ne...u tome je cela poenta price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maideni prave takvu muziku da jednostavno ne smatraju da su sve pesme dobre za LIVE.Ne mozes ti izaci na stage i svirati SUN AND STEEL a ne svirati THE TROOPER recimo?Koja bi to zajebancija bila?Sun and steel je odlicna pesma za slusanje kod kuce dok slusas ceo album.Jednostavno nisu sve pesme za LIVE nastup i Harris pazljivo bira sta moze tu da prodje a sta ne.

 

i izgleda da samo 15-ak pjesama može da prođe. :) A zašto se ne svira NIKAD ništa drugo sa Somewhere In Time osim ona dva najlakša standarda, zašto ne još nešto sa Piece of Mind (svaka čast za Revelations skoro), Killers, Charlotte The Harlot, Infinite Drams, Purgatory..... ma more vrhunskih pjesama.

 

Zato što je lakše sve isto, prebaci na autopilot i udri. Zagriženim fanovima je i onako svejedno šta se svira sve dok su to Mejdeni na bini, casual fanovi su čuli Fear of the Dark i svima dobro.

 

Maidene je boleo kurac,dosli i odradili ceo nov album LIVE i to je to.Nekom se svidi,nekom ne...u tome je cela poenta price.

 

I to poštujem puno više od ustaljenog recepta. Bez obzira na to da li mi se dopalo.

Ali nažalost, taj postupak je bio samo mali izuzetak kad su oni u pitanju. Sve ostalo je pičenje po receptu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa osim Master of Puppets i One (a dešavalo se da se i one ne sviraju), ove ostale vrlo često i ne odsvira. Ili odsvira npr. jednu od njih. :)

Nikad se ne zna. U tome i jeste draž.

 

Nema tu drazi, posao kao i svaki drugi, unapred utanaceno sve od setliste do tajminga, pa i bis, za koji se tacno zna sta se svira(setlista se uvek zna).samo se menja redosled, nekad se neke cepaju za period namenjen bisu, a nekad u klasicnom repertoaru, za festivalske krace setove se krajcuje lista.

Tajna je u tome sto otprase uzivo to tako jebacki da te zabole sta su svirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(setlista se uvek zna)

 

Naravno da se zna (u smislu da je znaju oni prije nastupa), ali fanovi ne znaju. I uvijek se nađe bar nekoliko iznenađenja.

Npr. samo u posljednje vrijeme su svirali Carpe Diem Baby, Frayed Ends Of Sanity, Shortest Straw, I Disappear, Trapped under Ice, Escape, Dyers Eve, Orion, Leper Messiah, Disposable Heroes... i ko zna šta sve još.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja rekao da mi na Sajmu najbolji koncert,daleko od toga,nego najdrazi jer je prvi put bilo da ih gledam pa je neki poseban smek imao.

Najbolji koncert ne mogu da odaberem jer ih ima stvarno puno...

 

@Yvette

Awwww sreco moja,sad si matora pa si prerasla Maidene :)....Slatko je to kako komplex,okruzenje i traganje za sopstvenim identitetom preko muzike,moze da utice na neku osobu da "preraste" nesto sto veze nema sa uzrastom.

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nekako najdraži u Budimpešti 2000. godine, vjerovatno zbog Smithovog povratka, odličnog BNW albuma koji su promovisali i Sign of the Cross uživo :wub:

Auuuu to je vrh turneja bila,za Ed Hunter i Brave New World najvise zalim sto nisam bio u mogucnosti da vidim zbog godina :).Prepricavali su mi mnogi taj koncert,kazu da je bio odlican.Kisstadion ako se ne varam.Bas sam gledao datume sa te turneje,tu se moglo nabrati bas dosta komada u okolini :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Kisstadion, lijepo vrijeme i cijeli grad u Maiden histeriji, koja se nakon nekoliko godina ponovo zahuktavala sa fenomenalnim Brave New World i Smithovim i Dickinsonovim povratkom.

U to vrijeme je još bilo CD šopova na svakom koraku i sjećam se da je bilo nemoguće naći novi album bilo gdje u gradu, apsolutno sve je bilo rasprodato... U koji god šop sam ušao, u tom momentu je bilo još bar 2-3 čovjeka unutra koji traže novi album.

Na kraju sam ga kupio na stadionu, ali i tu im je nestalo, pa smo nas 50-ak čekali 15-ak minuta da se donese nova ogromna kutija sa novim albumom i onda je i ona pukla za 10 minuta. Nevjerovatno nešto.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Kisstadion, lijepo vrijeme i cijeli grad u Maiden histeriji, koja se nakon nekoliko godina ponovo zahuktavala sa fenomenalnim Brave New World i Smithovim i Dickinsonovim povratkom.

U to vrijeme je još bilo CD šopova na svakom koraku i sjećam se da je bilo nemoguće naći novi album bilo gdje u gradu, apsolutno sve je bilo rasprodato... U koji god šop sam ušao, u tom momentu je bilo još bar 2-3 čovjeka unutra koji traže novi album.

Na kraju sam ga kupio na stadionu, ali i tu im je nestalo, pa smo nas 50-ak čekali 15-ak minuta da se donese nova ogromna kutija sa novim albumom i onda je i ona pukla za 10 minuta. Nevjerovatno nešto.

Hahah to je zakon kad novi album kupujes kad je promocija te turneje,tako sam ja FInal Frontier uzeo u Cluju,neverovatan osecaj kad dodjes sa Maiden koncerta i pustis nov album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yvette

Awwww sreco moja,sad si matora pa si prerasla Maidene :)....Slatko je to kako komplex,okruzenje i traganje za sopstvenim identitetom preko muzike,moze da utice na neku osobu da "preraste" nesto sto veze nema sa uzrastom.

 

Ne vidim gde je rekla da je prerasla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...