Jump to content

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ubiše sinoć u Pešti, savršeni zvuk i izvedba, možda malo kratko trajalo, tipa malo preko sata, možda sat i po. tipa, 12 pesama.

Ne mogu se samo oteti utisku da Joel na sceni izgleda kao kombinacija Topalka/Bobana piromana, što pokreti, što oblačenje. 😄 I da, čini mi se da je konstantno bacao pogled dole, na tekstove, primetili su i drugi, mada nisam mogao da vidim odakle čita... 🙂

Ovaj neki rad

f32ad9704f14f3198a20dc6d4fcf4179.1000x10

 

Opasno zvuče, baš sam uživao. 3 auta iz Kikinde išla 😄

Edited by Chicken Little 420
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dobar je novi album, meni se više sviđa nego prethodni, bolje pesme, pamtljivije. U principu štrikaju po svojoj oprobanoj formuli - groovie rif na početku (dosta im zvuče rifovi jedni na druge ali su nekako zarazni) i onda uleti Joel sa vokalnom melanholijom, a i ostali se prebace u pratnju vokala. Imaju nešto što je užasno catchy i privlačno i generalno su bend koji hvata na prvu loptu, poznate trikove i fine refrene, nema previše toga za istraživanje ako te ne upecaju ovom zaraznom, al konvencionalnom melanholijom i melodijama koje su na sličnu foru. Jbga, mene uspevaju da izvaćare na tu tugaljivost, šta ću. Kome se nisu sviđali do sad, neće se to promeniti ni ovim albumom. Možda ima malo više soliranja na gitari nego ranije, al sve su to one klasik Gilmourovske fore. Suma sumarum, najbolji njihov album posle Lykaia-e .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Drugar koji je Opeth fan koliko i ja me je uputio na ove momke, i zaista je znao da ću umeti ponešto da proberem za sebe ovde. Iako je Opeth uticaj malo očigledniji na ranijim radovima (pogotovo na drugom albumu), sviđa mi se i identitet koji su uspeli da izgrade za sebe na poslednja dva izdanja. Novi album mi se možda i najviše dopada, naročito Deceiver. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Zadesio sam se u Budimpesti u subotu, pa sam pogledao i ovo. Bend inace nikada nisam slusao, osim sto sam pustao ono sto postujete ovde.

Prvu grupu sam preskocio, Lizzard je bio prosek, a Soen je verovatno najgori koncert koji sam pogledao ove godine.

I to ne zbog toga sto su uzivo losi. Nisu, sviraju fino, pevac peva dobro (mada mu glas nema tu snagu uzivo).

Meni je njihova muzika jednostavno odvratna i predvidiva - neko drljanje na gitarama cisto da se dovuku da skoro pa narodnjackog refrena.

Masa oko mene se odlicno provodila - matorci, curice i bajkeri ocigledno uzivaju u ovakvom zvuku.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...