Sign in to follow this  
Descender

Soen

59 posts in this topic

Tek sad sam uspio kako treba da odslušam novi album.

Meni vrlo dobar do odličan.

Prijatan, poletan, ukusno upakovan, fokusiran na pjesme i emociju, a ne na neku nasilnu epohalnost i inovativnost ili nedajbože tehnikaliju radi same sebe... Trenutno mi je bolji od prethodnog (takođe vrlo dobrog) albuma.

Takođe preporučujem svima.

Spot za Opal:

Delim misljenje uvazenog auditorijuma u vezi ranog Soena, prva dva albuma, a narocito Cognitive su totalni Tool rip off. Ipak, deluje da su na Lykaia pronasli svoj zvuk i ovo im je daleko najbolji album do sada, pesme su odlicne, veoma catchy a opet svasta se tu desava. Produkcija je organska, topla, ozbiljan zaokret u odnosu na dosadasnju diskografiju. Prakticno nema slabe pesme ovde, mada je lirika ponegde meh. Atmosferom dosta vuku na Katatoniu. Jako lep album i bedak sto su otkazali nastup na BA, radovao sam se njima.

• Upvote 1

Novi album će se zvati Lotus i izlazi u februaru 2019. Bilo je i personalnih promena, Marcusa Jidella je na gitari zamenio izvesni Cody Ford, Kanađanin.

Ta druga je bas dobra, totalni Opeth vibe, super mi je legla. Prva mi nije nesto spec legla, plus spot mi je bio wtf momenat jos strasniji, not my cup of tea. Ali ova druga, i spot i muzika, skroz fino uklopljeno.