Jump to content

Misheard lyrics


Grobodan

Recommended Posts

Ovaj post mi dade inspiraciju:

 

kad sam prvi put cuo na radiju kao klinac mislio sam bar dve godine da se pesma zove kilimanjaro :haha:

 

Pa da počnem ja sa svojim dečjim zabludama...

 

Kao mali sam bio dugo ubeđen da se Waspova Widowmaker zove Windowmaker.

 

Početak Weenove Halloween i dan danas pevam MASTURBATE! MASTURBATE! GRAB YOUR MASK AND DON'T BE LATE!

 

Lilajte vi dalje, setiću se, ima toga brdo još.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje neke mladalacke zablude kojih mogu da se sjetim:

 

U pjesmi "Sign of the Cross" od Maidena mislio sam da kaze "the name of the Lord", dok nisam shvatio da je pjesma inspirisana Imenom ruze i da kaze "the name of the rose".

 

Takodje, u jednom od stihova iz Moonchild kaze "I'll see you damned in endless night", a ja sam bukvalno mislio da kaze "I'll see you dead in Ingolstadt" :D :D Jebiga, slusalo se sa kaseta piratskih :)

 

Od KUD Idijota u pjesmi "Minijatura" kaze "Ljudi piju, plesu, i svako ima nekog svog", a ja sam mislio da kaze "U PIL-u, Clash-u, svako ima nekog svog" (pri cemu je PIL - Public Image Limited, bend Johnny Rottena) :D

 

btw, za ovaj fenomen pogresno shvacenih recenica i stihova cak i postoji naziv - "mondengreen".

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

roots bloody roots - vooooooooooz plavi vooooooooooooooooz

 

sve Hetfildove pesme sam pevao nekim izmišljenim rečima, čak ni kad sam počeo da čitam tekstove, nisam mogao da shvatim kako on to što piše kaže u deliću sekunde tako da zvuči potpuno drugačije

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije klasican misheard lyric, posto nisam to "cuo" prilikom prvih slusanja pesme, nego mi vremenom poceo mozak da kovertuje... na "Eagle Fly Free" (strofa posle prvog refrena) uvek zapevusim "Hey we think so supersonic and we make our vodka-tonic".

 

"Smells Like Teen Spirit" je imao najvise interpretacija, "Ladim jaja" i dan danas pevam (ako) kad cujem.

 

Ovako najbolji misheard koji sam cuo, pre jedno milion godina neko na formu napisao da neka riba "The Evil that men do" pevala "The Evil Batman do" :haha:

 

sve Hetfildove pesme sam pevao nekim izmišljenim rečima, čak ni kad sam počeo da čitam tekstove, nisam mogao da shvatim kako on to što piše kaže u deliću sekunde tako da zvuči potpuno drugačije

 

Mene sramota i da se prisecam svih Hetfield-misheard-ova. Push-off fire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morbid Angel - Blood on My Hands

 

"plague and madness spread through this world"

 

plague and madness = bread and mayonnaise

 

nije moja, ali je najjaci misheard lyrics ikad za Dream Theater - Metropolis Part 1

 

death is the first dance eternal = death is the first dancing turtle

 

i naravno "this world is spinning in sodomy" u Pull me Under.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Message in a bottle,tako je,to je najstarije. :haha:

 

Ima i onih zajebancija:

 

Informer-Nosio masnu kosu na bazen,jer on je bre kreten. (lokalna zajebancija za rap hit koji je bio aktuelan kad sam ja bio klinac,mora brzo da se izgovori)

Herbert's not a fashion,it's a real oi-Gledaj kako plesem,igra Mile oi.

Tvoje noge zlata vrede,lopta se lepi za njih-Tvoje noge dlakave,blato se lepi za njih. :haha:

Another one bites the dust-Radovan baca daske!

 

A od Maidena,Metalike i ostalo sto smo imali samo nasnimljene kasete osamdesetih,lupetalo se za sve pare s tekstovima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...