Jump to content

2014.11.12. *Dom omladine, Beograd* Fates Warning, Headless, A|symmetry


azal

Recommended Posts

Isto, u osnovi mi je zvuk ovog benda heavy metal, a ja nesum nikad bio neki hevi metalac, vise volim prog na neku drugu foru, vise mi lezi Psychotic Waltz, taj neki zonfic al kapiram da cu banuti.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chess verovatno si čuo albume iz 80ih, poslušaj A Pleasant Shade Of Gray i Disconnected mislim da će ti se baš svideti, evoluirao je ovaj bend dosta kroz karijeru. Arch albumi i stvari koje su snimili od Parallels pa na ovamo su totalno različite priče.

 

Na primer:

 

http://youtu.be/h_4ZOWoKIfE

 

 

Zonder najbolji prog metal bubnjar, period.

Edited by Лука
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to, sad sam skontao u prici sa drugaricom da sam slusao pogresan album sa John Archom, ovaj Awaken The Guardian koji me je odbio od benda, dosta i zbog vokala. Pustila mi je neke pesme sa Ray Adlerom i mnogo su mi se vise dojmile, overicu sigurno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak ni neki Prelude To Ruin da opale?

 

Ja najčešće slušam Alder albume ali Awaken je jebi ga, iznad svega.

 

Bilo bi do jaja da dovuku neki retro merch, Perfect Symmetry sivu majicu ili tako nešto, uh.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao da, ova sa crvenim pica parče nebom, bombona je.

 

Što volim ove FW balade sa No Exit/Perfect Symmetry, FW overload sad. :haha:

 

http://youtu.be/X6Q9BwjVdWg

 

http://youtu.be/iIlj6qes6RQ

 

A dobro, kapiram da će da sviraju potvrđene hitove da ne preterujemo sad.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ti njih što forsiraju stvari sa FWX, čudi me da sviraju Wish, lepa pesma.

 

Still Remains za kraj jebanje keve.

 

Dobro ja bih voleo neki Anarchy Divine/Silent Cries ili Part of The Machine vrištanje ali kapiram od Raya nema valjde za to, jaka je lista sve jedno, ova APSOG sekcija je ubistvo.

 

Jedino što ne znam ni jednu stvar sa poslednjeg.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se nadam da ce da izbace neku novu iz lista. kao ovo je druga turneja po evropi, nije toliko svez album vise :)

 

Ma da, ubace neki Pale Fire fazon ili Prelude to Ruin da iscede iz Aldera. O Guardianu ne smem ni da mislim. :D

 

Au Luka ove pesme sto si okacio su mnoooogo vise moj fazon neko ATG... mislim taj album je muzicki skroz ok ali mi mnogo smeta vokal i odbija me do jaja jebiga.

 

Kad ne ceniš Archovo vokalno lomljenje i uvijanje. APSOG I Disconnected bre, a i sviraju to live baš, svakako poslušaj.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

archa ili mrzis ili volis najvise, nema izmedju.

 

ima piskav glas, ali je on meni pevac sa najboljim i najoriginalnijim melodijama u istoriji metala. kako frazira to sto peva, meni bas neverovatno dobar pevac.

 

tek sam na fakultetu uspeo njega i king diamonda da svarim, do tad sam mnogo preferirao ray-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da covek bas zna da peva ali meni ne lezi njegov glas, boja glasa, previse pisti, dok recimo sa king diamondom nemam problem, al on ima bas ogroman opseg, ne pisti stalno a i kad ono izvlaci one sumanute frekvencije meni to ne smeta, navikao sam da to ide uz njega i njegovu harizmu i pojavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...