Jump to content

Koje albume slušate u poslednje vreme?


ManiaC

Recommended Posts

Anthropolatri - В свете костров

Destruction - Infernal Overkill

Satanic Warmaster - Carelian Satanist Madness

Armagedda - Only True Believers - NISAM NESTO BIO SLUSO OVAJ ALBUM I BEND...ODLICNO ZVUCI

Sepultura - Morbid Visions

Amon Amarth - Versus the world

Silva Nigra - Cerny kult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Night Ranger - Dawn Patrol

Uriah Heep - Demons and Wizards

Helloween - Time Of The Oath

Harmony - Dreaming Awake

Evergrey - Recreation Day

Kansas - Point Of Know Return

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Nove/poslednje albume od: Pro-Pain, Paradise Lost, God Is An Astronaut, Prong, Madball, Cruel Hand, Stone Sour, Darkhaus i tako tih rokera.

 

Elem, nedavno naletim na metrock.ru na Soilent Green - Sewn Mouth Secrets (1998) i provalim kod žanra da piše sludge, death metal, grindcore :blink:

Ne znam što ali sam oduvek mislio da su neki Finci generalno Skandinavci i da sviraju neki heavy/power/gothic/progressive/kurac/palac metal.

Skinuh, poslušah i iznenadih se :haha: .

Posle svukao doskografiju sa rutrackera. :blek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda sa green carnation. ja sam imao slične nedoumice oko njihovog pravca s obzirom da ih nikad nisam slušao.

 

Vrlo, vrlo moguće. Jedan ortak se ložio na neke sa green u nazivu i vrlo je moguće da su to oni. Mislim da je čak i na vratima imao sliku naslovnjaka jednog od albuma.

+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji je Light of day Day of darkness ali on je jedna pesma od sat vremena, tezak je za pocetak.

Acoustic verses je genijalan ali on je akustican.

U sustini njima je svaki album prica za sebe kad razmisli covek, ja uvek idem redom, mozda ti je i ovde tako najpametnije, nemaju puno izdanja. Samo to je proggy doom goth rock, ne znam koliko ce ti leci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vo: znam, ali zvuči epski jer, namerno ili slučajno, zvuči kao da sadrži "incarnation".

 

@grob: probaću, otvoren sam ja za sve kombinacije. osim bleka, naravno.

po opisu bih rekao da liči na wildhoney-era tiamat ili mid-90s paradise lost. u tom slučaju ne bi trebalo da mi se ne svidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grob: probaću, otvoren sam ja za sve kombinacije. osim bleka, naravno.

po opisu bih rekao da liči na wildhoney-era tiamat ili mid-90s paradise lost. u tom slučaju ne bi trebalo da mi se ne svidi.

 

Pa iskreno i ne bas, mozda pre na Tiamat ali blize recimo Opethu ili Katatoniji mada nije ni to to, sasvim svoj bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, tek sad ćeš prvi put da otkriješ Green Carnation!

Nemaš pojma koliko ti zavidim, to je najbolji "mali" bend na svijetu! I meni jedan od 5 najdražih bendova uopšte.

 

Teško je sad riječima opisati kako zvuče i koliko su dobri i značajni, moraš ih čuti...

 

Da se ne bi pogubio u gomili (iako i nije baš gomila!) materijala, možda da prvo čuješ ova tri: Light Of Day, Day of Darkness; The Quiet Offspring i Acoustic Verses, pa tek onda i preostala dva.

 

I da, sve je dosta različito, ako ti se ne dopadne prvi album koji čuješ, pusti neki drugi, jer je svaki skroz različit i nosi svoju priču. I ne očekuj da će ti se sve dopasti na letimično slušanje, moraš im posvetiti pažnju.

 

Uživaj sad, imaš i u čemu!

 

Green Carnation>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Soilent Green

 

Green Carnation>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>SVE (osim Metallice, Paradise Lost i Emperora) :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...