Jump to content

Horrendous


Јарослав

Recommended Posts

mda,kaze mi covjek koji se silovao 2 mjeseca da mu se svidi album.

 

prosto,pretjeruju sa saltanjem,u zelji da se istaknu,flood je da kazem oldskulnijih bendova koji imaju kvalitetna izdanja.sad treba da se distilise sve ovo,i kontam tamo kroz album dva moz' bude nesto od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde mi molim te nabroj, posto vidim da si u materiji, 5 boljih death metal albuma koji su izasli ove godine. Ali da bude 5, molim te.

 

zasto moram da preslusam 50 dosadnih death metal albuma da bi mogao da procenim da mi ovo dosadno zvuci? :haha:

 

meni se generalno prdi od svih retro metal bendova, najvise death metalaca. ti sto su se rodili 20 godina kasno pa zele da im albumi zvuce kao da su snimljeni 90ih.

 

ako zelim da slusam death metal iz 90ih, imam sta da slusam bez da mi ikad zatreba neki bend koji pokusava da kopiraj taj zvuk u 2014.

 

zasto bi koji kurac slusao entrails kad postoje entombed i dismember albumi? sta ce mi to u zivotu?

 

Dead Congregation naravno vuku stil iz 90ih, ali se bar ne trude da im album zvuci kao da je snimljen pre 20 godina. a i generalno riffovi i atmosfera su jezivi, dok mi ovaj Horrendous zvuci tunjav i bezciljan.

 

stvarno ne bih mogao da imenujem 5 death metal albuma iz ove godine koji su mi super, ali znam da mi je ovo bas dosadno.

 

ovo je najbolji death metal album pored DC koji sam cuo ove godine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bre,to sam skroz zaboravio

 

jeste da su kao jos jedan dissonant DM bend, nisu na nivou sa ulcerate recimo, ali imaju bas neke bolesne momente gde zvuce kao da su mentalno poremeceni. ponekad zvuce kao ulcerate/fantomas hibrid.

 

ja samo trazim nesto sto mi sveze zvuci i sto mi drzi paznju, to mi je jedini kriterijum kad biram sta cu da slusam. ili to ili cu da slusam albume iz detinjstva, boli me sad kurac da istrazujem svaki link sto je ivandeathmetal4life zakacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto ti kazes 'besciljan' je meni cesto pozitivna stvar, znaci kad bend ne pokusava da impresionira. i retro zvuk mi je ok ako je proistice iz istinskog idenja linijom manjeg otpora odnosno kurcobolje da se smisli nesto skroz originalno, a ako je namerno retro da bi bilo retro onda je katastrofa. u takvim relativno neorginalnim bendovima se moze naci odredjena suptilna genijalnost koja cesto nedostaje groundbreaking bendovima...nije bas cesto, ali eto neki bendovi kao horrendous ubodu.

nisam ni ja sad u fazonu da se drogiram tim albumom ali mi je drago da postoji nemam pojma :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Teitanblood niko ne spominje, fazon najjaci metal album ove godine.

 

sejtanblad mi je vise za bm,realno i dioklecijan,ocekivao sam da ce da me napljuvate sto sam ih stavio u dm.realno svi usisivaci imaju vise veze sa bm-om nego sa dm-om,danas kad se sagleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da na forumu imas ivanmetal4thalajfa i bogalja i ekipu koja forsira trendi dm,ostali smo svi sareni i slusamo sta god nam se kurcu digne.eklektican album,love/hate album,i odmah kao takav nemere bit' dignut na pijedestal i da se oko njega stvori konsenzus kao oko npr DC-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate šta, jebite me vi fanovi The chillsa ali meni taj album nije vrh, kompetentan i dobar jeste ali takvih albuma ima dosta (čak mi je Sweet blasphemies bolji). Zao je novi poseban i jedinstven, kupio me za sve pare.

 

I ne razumem ovaj Lazin komentar, Horrendous i MC ne pokušavaju da im albumi zvuče kao da su snimljeni pre 20 godina, jednostavno im neki napucan zvuk ne bi odgovarao. Više su mi retro pomenuti Dead congregation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...