Jump to content

Horrendous


Јарослав

Recommended Posts

Oni ako nastave da rade jos 15ak godina, pa doguraju do neke pristojne diskografije, a zadrze ovaj nivo kreativnosti i kvaliteta - ne gine im mesto u nekoj death metal enciklopediji, ako ikada bude napisana. Mislim na Blood Incantation, a ne na Burial Invocation, mada kapiram da se isto odnosi i na ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam slusao nista od tih pobrojanih sem Blood Incantation zadnjeg koji je smaranje manje vise, ne kontam cemu ceo taj hajp oko tih novijih blago disonantnih death doom bendova, kad je sebe Incantaion to cepao i nije zvucalo nista posebno drukcije..

 

I te kako je u krizi po mom misljenju, pogotovo death metal koji je doterao cara do duvara odavno jos..

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvih albuma kao njegovih mogu ja da snimim po jedan mesečno.

 

Pa mislim da on to i radi sa svojih zilion bendova, projekata..

 

Što se tiče ovih vaših potpisivanja, mogao bih se složiti da Horrendous zvuči bolje od tih bendova, malo teže od Deicide-a (mada je iluzorno i porediti, gotovo dva različita sveta), dok Monstrositiju ipak ne mogu ni da prismrde..

 

Slušao sam Blood Incantation, dosta im je dobar prvenac, originalan, prepoznatljiv, ali ume da se otegne, pa mi do polovine album malo dosadi, ali podrška i nadam se da će nastaviti sa solidnim izdanjima. A kriza naravno da postoji, to što izadje 5-6 odličnih albuma u (gotovo) isto toliko godina i pregršt prosečnih ili pak totalno tupavih albuma, ne može se nikako drugačije ni nazvati. U najboljim danima po ovaj pravac (prva polovina 90ih) bila je milijarda kakvih-takvih albuma, ali takodje i pregršt albuma koji će definisati i ostaviti neizbrisiv trag po ovaj metal podžanr. Tolika količina vrhunskih DM ostvarenja se više nikada neće ponoviti, niti bih to i očekivao, čak smatram da je prava sreća da se uopše i pojavi neko novo ime na sceni, a da je iole vredno pažnje. Eto vrtim ovaj Horrendous i stvarno ima na njihovim albumima dosta zanimljvih momenata i lepe svirke, ali to ne znači da mi je bend bolji od klasičnih oldskulera, pa čak i onih retro tipa Skeletal Remains, Rude.. To je sličan trip kao kad konzumiraš neku egzotičnu hranu neko vreme, pa kad se vratiš na meso i krompiriće, nikad ti sladji ukus nie bio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...