Jump to content

Recommended Posts

Londonski prog metal bend postoji od 2007 godine, ali tek 2010 izdaje svoj prvenac pod nazivom

Potom 2011 izdaje fenomenalni

, album preko koga sam inace otkrila ove momke, i na kome se oseca vec zrelost kako zvuka tako i ideja i koncepta u kom su muzicari krenuli. Da bi taj zvuk recimo sazreo sa albumom The Mountain u 2013 godini i na kome se vidi dalje razlaganje i ispitivanje prog dimenzija i na osnovu koga dobijamo i hint za EP Restoration u ovoj 2014 goini.

 

Ovo je krtak osvrt na bend, jer ne volim ni sama da citam kako se zovu, odakle su clanovi itd to imate na drugim sajtovima :haha:

 

Bend koji zavredjuje paznju apsolutno samim tim i samostalnu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Skoro mesec dana niko ne komentariše album?

 

Ja od skoro slušam Haken, i mada mi je još uvek problematično da iznosim opširnije utiske, mogu da izdvojim Aquarius kao ubedljivi favorit, iako se i albumu The Mountain često vraćam. Međutim, nisam izabrao sjajno vreme da postanem fan - uopšte se nisam upecao na Affinity. Melodije me ne pokreću previše, a ne primam se preterano ni na "dubstep" uticaje. Izdvojio bih Initiate zbog moćnog refrena i riffa, i Earthrise zato što ima trijumfalni finiš (i strofe na koje bi braća Shulman bila ponosna). The Architect je dobra, epic kao epic, ali ne baš u rangu nekih starijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je od pocetka ista prica sa bendom.

 

vrh sve, moderni neki neo-prog kako treba, ne bi tu nista menjao, ali pevac mi je bas weak link.

 

nije uopste los, daleko od toga, ali nije ni odlican. nekako je tako safe, negde izmedju, nit smrdi nit mirise.

 

kapiram da bi mi bili jedan od omiljenih novijih bendova kad bi imali ubicu pevaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni ovaj bend nikako da legne kako treba, jebem li ga ... Nadam se da ce bar uzivo da pokidaju pa da me razuvere, obicno tako neki bendovi me kupe uzivo a ne na snimku. Ako to ne bude slucaj, onda sam dzaba krecio, ostace mi Leprous n DT wanna be celi zivot :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Evo mog snimka od sinoc ...

 

Elem, odlican bend uzivo, nema mane bukvalno, svaki instrument se cuo savrseno, gitare i klavijature su se cule ko na jebenom studijskom snimku, znaci sve je bilo zivo, neverovatno ... Novi album bruka dobro zvuci uzivo, cuje se da su bas sazreli sto se tice pisanja, sve sto je usnimljeno se culo uzivo, do najsitnijeg detalja i sve to ima tako dobar flow, neverovatno. Duplo bolje zvuce uzivo od Leprous, nisam mogao da verujem da je to moguce, ali eto :) Jedino nemaju nikakvo kretanje na sceni, nista energije sto se toga tice, kontam da bi mogli malo da porade na tome, prilicno su zakucani tu gde treba da budu i ne mrdaju. Pevac malo nesto izvodi, sto je ok, ali gitaristi i klavijaturista ni da mrdnu. Basistu nisam ni video maltene ...

 

Publika brdo klindzurije i djent strebera, al ajde, nisam ni ocekivao drugacije da bude, to im je ciljna grupa. Jedino sto mi je zasmetalo je to sto ovaj bend ne mozes da slusas duze od 40 minuta, jer pocnes da se smaras ... Poslednju pesmu, Crystalized sam jedva odslusao, nikako da se zavrsi. Btw, ona pesma The Endless Knot, ona sa dubstepom, koliko dobro zvuci uzivo, neverovatno. Uopste nisam skontao pesmu na snimku, ali uzivo, kupila me skroz. Ubijanje

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U da, na Architects sam se polomio :D Bila je posle Cockroach King-a, pesmu pre nje (Pareidolia) sam se pomerio pozadi da je bolje cujem, a onda sam se na Architect pomerio napred malo atmosfere radi xD

 

Btw, klavijature, tj konkretno solaze na klavijaturama, na onom seaboard-u, zvuce 5x bolje nego na studijskom snimku, to mas', cheese iz usiju curi, milina slusati :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...