Jump to content

Recommended Posts

Kakav bi Haken bend bio da imaju krstenog pevaca, nekog frontmena zajebanog sa dobrim vokalom, prica bi bila komplet razjebavanje svega pred sobom. Ovako, kad cujem ovog lika i njegov vrlo specifican glas, i jos kao pojava kad ga vidim, dodje mi da ugasim instant. Bukvalno instrumentale benda mogu da slusam bez njega sve vreme, ovako lik mi upropasti skroz celu pricu. Nek angazuju momka iz Persefone da im growla, instant+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dzaba pevusi baladu i sve to, kad glavne hit pesme katastrofa nepevljive IMHO. Jednostavno, vokal mu se ne uklapa u energiju muzike koju stvaraju, i totalno vuce bend za sobom. Tehnicki je sposoban da odpeva deonice ko LaBrie, nema tu pogovora, ali meni to zvuci nakaradno kad je u tehnicki zajebanim pesmama, linije pevanja su mu skroz uvrnute na los nacin. Jednostavno, odvlaci paznju umesto da donese vrednost, i to je komentar koji sam cuo X puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Vrtim album poslednjih nedelju dana, prilično je razuzdan i blesav, ne zna se na momente ko pije a ko plaća. Na dobar način, naravno. Nije toliko žestok kao prethodnih par, više me podseća na stari Haken, samo je manje instant i nema toliko mesta za predah i lepe sympho melodije. Favoriti: Sempiternal beings, Elephants never forget, Taurus, The Alphabet of me. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti utisak. Prilično fin album, malo mekši ali daleko od nekih Riverside voda. Čini mi se da su malo batalili "vidi kako sviramo" priču i posvetili se više tome da kompozicije budu bolje, mada nisu još uspeli da postignu neku hitičnost niti memorabilnost. Na prvih par slušanja i meni ove gore navedene pesme najpre ušle u uši. Slušaće se još dosta, praktično je ovo tek neki prvi utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalno kao svaki Haken. Ima dobrih momenata ali mislim da me bend nikad nece kupiti. 

glavni problem je uvek pevac, koji ne moze prosecniji da bude, plus su tekstovi nekad bas jadni. 

Muzicki sve na mestu, ali nista previse interesatno ako slusas prog duze of 3 god. 

Mislim da mi je Affinity idalje najkompletniji njihov 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Oprljili uživo, baš brutalan nastup, čak i super izgledaju u ovim havajkama i sa fauna pozadinom. Čak mi ni pevač nije smetao, super je bio a ima i dosta delova seta gde se on povuče i onda samo instrumentalno ovi peglaju sve u 16. Novi stari klavijaturista pokidao sa back vokalima, a hajlajt je bio jedan deo gde svi pevaju različite melodije i sve je u savršenoj harmoniji. Baš mi je drago što prave malo otklon od DT worshipa i čini mi se da konačno ganjaju neku svoju priču.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...