Jump to content

Vanzemaljci , UFO , NLO


bo88gdan

Recommended Posts

A zasto bi nas naprednija bica porobila? Imaju tehnologiju imaju robote da im budu robovi uostalom... od nas kao robova mogu samo da ocekuju smaranje (kojtrola mase-mozda pokusaj edukacije?), bolesti (nasa mirkoflora se razlikuje od njihove)... tako da imaju vasceli svemir za resurse, a robote za robove... sta cemo im mi? A te "posete" su samo follow up primitivnog plemena sa zemlje :haha:

 

Pa ja nisam ni rekao da bi nas obavezno porobili. Vec je to jedna od opcija. Samo pracenje mi nema nekog smisla, kakva je korist od toga? No dobro ajde, to je neka druga civilizacija koja mozda drugacije i rezonuje, a mi uvek polazimo od sebe i naseg rezonovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlogičniji mogući zaključak je da raznorazni oblici života postoje u svemiru, pazi da smo u celom ovom zastrašujuće nenormalno velikom prostoru samo mi jedini uspeli da se razvijemo :haha: prosto se takav scenario čini nenormalno, a što se tiče toga zašto ne uspostavljaju kontakt - jebiga, ipak smo mi ovde zrno prašine u svom tom čudu, možda previše ambiciozno gledamo na svoje mesto i veličinu u svemu tome :D

 

nego, bogdane, kako pravoslavlje gleda na koncept vanzemaljaca? :D

Znam kako ja na to gledam , a to je da je verovatno Bog i na drugim planetama stvorio ziva bica, mnogi to tumace kao pojavu demona koji udju u nas deo vidljivog spektra , ja nesto u tu pricu ne verujem .

 

A sto se tice dal su napredniji ili ne , pa verovatno naprednjim bicima od nas nije primarna zelja za porobljavanjem ili unistenjem manje razvijene rase , verovatno nas posmatraju i proucavaju

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znate onaj fazon da "Početak bune protiv dahija" opisuje NLO-e? :D

 

Небом свеци сташе војевати;

И прилике различне метати

Виш' Србије по небу ведроме;

'Ваку прву прилику вргоше:

Од Трипуна до светога Ђурђа

Сваку ноћцу месец се ваташе,;

Да се Србљи на оружје дижу,

Ал' се Србљи дигнут' не смједоше.

Другу свеци вргоше прилику:

Од Ђурђева до Дмитрова дана

Све барјаци крвави идоше;

Виш' Србије на небу ведроме,

Да се Србљи на оружје дижу,

Ал' се Србљи дигнут' не смједоше.

Трећу свеци вргоше прилику:

Гром загрми на светога Саву;

Усред зиме, кад му време није,

Сину муња на часне вериге,

Потресе се земља од истока,

Да се Србљи на оружје дижу,

Ал' се Србљи дигнут' не смједоше.;

А четврту вргоше прилику:

Виш' Србије на небу ведроме

Увати се сунце у прољеће,

У прољеће на светог Трипуна,

Један данак три пута се вата,;

А три пута игра на истоку.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da smo im potrebni zbog resursa, jer smo i mi nasu planetu prilicno potrosili. Verujem da su tehnoloski mnogo napredniji pod uslovom da nas posmatraju. Da su ovladali putovanjem izmedju razlicitih dimenzija i vreme/prostor tako da ne verujem da bi se bavili osvajanjem i sta ti ja znam. Da je to tako, vrlo verovatno bi nas skenjali dok smo jos bili u kamenom dobu, a ne sada kada bi mozda i mogli nekako da se odupremo i kada nas ima brojcano vise. Jer ako mogu da putuju brzinom svetlosti i stignu do nas, onda mogu i da putuju kroz vreme (barem teorijski ...) i dodju na nasu planetu dok nas jos nije ni bilo manje vise. A i da menjaju rezultat ako im se ne svidi na taj nacin.

 

Ali meni je generalno sve to ali, i moze biti milion razlicitih ideja i predvidjanja. Mene vise interesuje nagli napredak nekih drevnih civilizacija tipa Egipat, Maje i ostali, koji su jos u tom dobu radili neke stvari koje su nezamislive. Pa jebene piramide, danas se niko ne bi usudio da napravi sa svom mehanizacijom i cudesima, a oni su to ko iz picke radili tada :haha: Meni je logicnije da su imali pomoc neke drevne civilizacije. Sad vec ulazim u Star Gate :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako smo potrosili planetu? to sto smo potrosili zalihe nekih ruda sto se lako dohvacaju ne znaci nista za vanzemaljce. u kori planete ima minerala vise nego sto mi ikad mozemo da iskoristimo. jedino sto se stvarno isrpljuje su fosilna goriva. znaci neka civilizacija ispred nas u tehnologiji u toj meri da moze da dovuce iz drugog sistema opremu za ekstrakciju nasih resursa ce sigurno biti u stanju xy puta bolje nego mi da ih izvuce.

tom logikom mogu i ostale planete da prekopavaju za resursima pa nema razloga da strahujemo da im bas zemlja treba za neki redak mineral kad se sve nalazi u svemiru realno.

jedino sto bi zemlju ucinilo privlacnim za njih je kolonizacija. ali u tom slucaju ne bi im bilo u interesu da nas istrebe jer bi to trajalo dugo i bilo izuzetno mukotrpno. jedini realan scenario je neka koegzistencija ili njihova hegemonija.

:vinjak:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer ako mogu da putuju brzinom svetlosti i stignu do nas, onda mogu i da putuju kroz vreme (barem teorijski ...) i dodju na nasu planetu dok nas jos nije ni bilo manje vise. A i da menjaju rezultat ako im se ne svidi na taj nacin.

 

Ako vanzemaljci iz dalekog kosmosa doputuju ovamo brzinom svetlosti, onda ćemo mi da se premotamo unazad pa da ih tako sačekamo? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se u potpunosti sa drugom Lemijem (uzgred, hvala na pohvalama).

 

Alieni postoje, ali baš njih boli kurac da se jebavaju sa nama i prikriveno nas kontrolišu, te sarađuju sa našim javnim i tajnim vladama. Il' bi nas pokorili, il' bi nas zaobišli u širokom luku potpuno nezainteresovani, il' bi stupili u kontakt sa nama. Jedini razlog koji ja vidim, da su oni ovde, a da ih mi ne vidimo, je da nas posmatraju kao zološki vrt. Onaj fazon - prirodni rezervat. Gledaj, al' ne diraj.

Jedino u čemu se ne slažem sa Lemijem je da su (možda) sve civilizacije nastale u isto vreme. To mi je još neverovatnija verovatnoća ("neverovatnija verovatnoća"- dobro me radi ova ćaletova), nego da alieni uopšte ne postoje. Kažu da je univerzum star oko 17 milijardi godina, a zemlja nekih 4. Znači, pre 4 milijardi godina su sve planete trebale da se formiraju, pa sve planete da imaju iste uslove, pa.. svašta tu nečeg ima...

 

Mislim da mnogi zaboravljaju onu "ljudski mozak ne može da pojmi veličinu svemira", a da je tu možda ključ zašto se još nismo sreli sa alienima. Jer i oni, ma koliko razvijeni bili, ne mogu tako lako da savladaju te distance. Jebiga, do najbližeg sledećeg sunčevog sistema, je oko 5 svetlosnih godina, prevedeno u današnju tehnologiju, to je stotine hiljada godina da naš brod (pod uslovom da ima dovoljno goriva do tamo), stigne na cilj. I stigne tamo.. i nema ništa... ajmo dalje, do sledećih 100 milijardi zvezda! :)

Samo u našoj galaksiji. Pa nije ni alienima lako da premoste sve to.

 

Sa druge strane, tehnologija piči, i ja imam beskrajno poverenje u mogučnosti tehnologije. Reci nekom pre 100 godina, da ćemo biti na mesecu, i ismejao bi te. Reci nekome pre 300 god. da ćemo leteti, i popio bi šamar, reci danas da je nemoguće putovati brzinom svetlosti, deluje realno, ali ko zna šta budućnost nosi.

 

Ja sam još uvek u procepu te dve činjenice. Da li će pobediti veličina svemira, ili tehnologija.

A verovatno su i alieni.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja sam samo rekao da mozda postoji i ta mogucnost o istovremenom nastajanju. A ne mora to biti istovremeno u bukvalnom smislu, znaci isti momenat, vec u smislu da nijedna civilizacija jos uvek nije dostigla nivo na kome moze istrazivati svemir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ako si pobornik teorije o istovremenom nastajanju, onda si još veći vernik od mene :D (u smislu, Bog stvorio civilizacije - pa nek' se takmiče).

A ovo drugo što si rekao, itekako ima smisao. Upravo tu se svodi moja dilema: šta je jače? Tehnologija, ili Prostor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, vernik. :D Jednostavno, mozda je zivot zapoceo svugde u isto vreme ili u relativno slicno vreme.

 

Jaca je tehnologija. Isto ovo o cemu pricamo je bio problem i na Zemlji pre 1000 godina. Nisu postojala prevozna sredstva koja su te mogla prebaciti iz Srbije u Egipat. Vremenom je napredovala tehnologija, i sada iz Srbije u Egipat dodjemo za tri sata. Tako ce biti i sa istrazivanjem i putovanjem po svemiru...samo je pitanje kada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva mi je ova teorija koju je Lemi predstavio. Ali isto tako i sve ostalo moze biti tacno, tipa i da nas posmatraju kao zivotinjsku farmu, ili da su vec medju nama ... Mislim, mozemo do sutra, i reptilijanci, i sta ti ja znam, not a single proof. Verovatnoca nam ide na ruku da nismo sami, i ja se nekako vise uzdam u cifre nego u samu rec.

 

Paralelni univerzumi, uh :haha: Presiroka oblast i preeeevise za razmisljanje. Ja sam u fazonu da Zelim da verujem da postoje, ali nista konkretno to ne dokazuje. Tako da jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam previše ubeđen u posete o kojima se toliko govori. Pogotovo ne ako dolaze iz zemlje u kojoj svi žive za 5 minuta na televiziji i u kojoj je svako svetlo na nebu koje nije putnički avion prvo vanzemaljskog porekla pa onda nešto drugo. Koliki je udeo priča o susretima sa vanzemaljcima u SAD u celokupnom broju? Velika većina su sigurno izmišljotine, i samo postojanje izmišljenih priča i fabrikovanih dokaza čini stvaranje objektivnog mišljenja o svemu tome skoro nemogućim. Naravno zdrav razum kaže da života mora biti drugde. Opet, to ne znači da oni moraju da budu prisutni na našoj planeti u bilo kakvom obliku.

 

Pitanje je i kada će doći taj 'neizbežni trenutak' kada ćemo moći da putujemo gde god poželimo u svemiru. Istraživanje svemira kuburi sa finansijama i mora se vrlo vrlo pažljivo odlučivati o tome u kom će se pravcu ići, koje će se misije finansirati. Kako više sjebavamo planetu tako će i neki ovozemaljski problemi iziskivati veća izdvajanja, bojim se da nisam toliko siguran u svetlu budućnost istraživanja vasione. Ali o tome svemu će se više znati možda vrlo uskoro, jer kako stvari sada stoje moguća je misija za Evropu, Jupiterov ledeni mesec za koji se smatra da ima okean tekuće vode ispod ledene površine, negde sredinom sledeće decenije, ako tada kojim slučajem bude otkriven neki trag života tamo, to će da bude neverovatno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...