Jump to content

The Best Of 2014


Grobodan

Recommended Posts

ja ne mogu da pravim listu

 

ne mogu ni top 5 da napravim

 

tri najbolja: Overkill, Primordial, Blodhemn

 

tri najbolja: Overkill, Primordial, Blodhemn, DC i Horrendous

 

eto, ne može ni top tri

 

e da i YAITW i Enabler

 

Eto, znao sam da sam nesto ispustio. :) Naravno i Accept ali ne medju prva 3.

 

eto, mogli bi i oni u top 3 generalno, ne znam kako ti nisu najbolji heavy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opeth - Pale Communion

Mastodon - Once More Round the Sun

Soen - Tellurian

Freak Kitchen - Cooking with Pagans

Revocation - Deathless

 

Prijatno iznenađenje Evergrey, simpatičan album.

At The Gates izbacili dobar album. CC standardno dobri.

 

Najveće razočarenje Cea Serin. 10 godina prođe i izbace album koji je blijeda kopija "..where memories combine..."

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thine - The Dead City Blueprint

Pink Floyd - The Endless River

IRM - Closure

Earth - Primitive And Deadly

Godflesh - A World Lit Only By Fire

Jarl | Envenomist - Tunguska Event

1000schoen - Paintings At The Nightsky

Bethlehem - Hexakosioihexekontahexaphobia

In Slaughter Natives - Cannula Coma Legio

Planning For Burial - Desideratum

 

Verovatno sam nesto zaboravio..

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightbringer - Ego Dominus Tuus

Dark Fortress - Venereal Dawn

Ill Omen - Enthroning The Bonds Of Abhorrence

Darkspace - Darkspace III I

Whispered - Shogunate Macabre

Septicflesh - Titan

Sidious - Revealed in Profane Splendour

Infestum - Monuments of Exalted

Dark Mirror ov Tragedy - The Lunatic Chapters of Heavenly Creatures

Ceremonial Castings - Cthulhu

Edited by Gavrius
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banovanje Bate Zivotinje.

 

Totalno je metal i realno najbolje nesto sto se desilo u 2014. Ne samo na forumu, nego na Zemlji.

 

Slažem se, mesto br 2 je najedanje govnima Blagoja koji se otad ne javlja na forumu.

 

10. delain - the human contradiction (NEGO STA)

 

NOGEKAKO!

 

 

Kad sam doćekao godinu u kojoj Gamma Ray izda album i ne završi na tvojoj listi znam da je sve po kurcu otišlo :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo i moje liste, malo je kvarna al ajd sad

 

30. Da počnemo sa kategorijom „could have been better“, albumi koji su realno dobri ali kad se slegne prašina očekivalo se više, ne mogu da kažem da su baš razočarali (I am looking at you Kai Hansen) ali imajući u vidu staž, katalog i albume prethodnike ostadoh pomalo suh:

- SepticfleshTitan

- OverKillWhite Devil Armory

- Anaal NathrakhDesideratum

- MayhemEsoteric Warfare

- MastodonOnce More 'round the Sun

- EluveitieOrigins

- AgallochThe Serpent and the Sphere

 

29. Čast američkog pravog metala su, kao i svake godine kad objave album, odbranili Slough Feg sa Digital Resistance, tu su bili i matorci Riot i Sanctuary oba sa cumbackovima koji su ipak mogli biti bolji ali lepo je ipak što su i dalje / opet tu.

 

28. I dalje najluđi grind bend na svetu Gridlink sa Longhena nažalost ide u istoriju – bar u stilu. 21 minut trajanje albuma mi je malo izdajnički :haha:

 

27. Nikad crnja godina za power, pobednici na ovom polju su moji dragi Freedom Call sa Beyond. Smejte mi se, I don't care.

 

26. Da proglasimo odmah i najbolji domaći metal album, vrlo suvereno The Stone sa Nekrozom koja se bije i za njihov najbolji rad, Nefas i Kozeljnik napravili čudo.

 

25. Iako su mi uvek bili wannabe bend, Insomnium su sa Shadows of the Dying Sun konačno došli na svoje; ne znam kakav je generalni koncenzus među fanovima ali meni ovo ispade bezmalo i njihov najbolji sa melodijama kojih se ni Dark Tranquillity ne bi postideo.

 

24. Cannibal Corpse sa Skeletal Domain pokazuju da su u ubedljivo najboljoj formi od svojih saboraca iz ranih devedesetih iz Amerike, takođe čine gomile tehničkih i modernih death bendova kao Baring Teeth, Fallujah, Job For a Cowboy... prosto smešnim sa svojom nadrkanom, modernom i pamtljivom svirkom – kapa dole.

 

23. Neverovatno koliko Kypck treba jaku izdavačku kuću koja bi ih progurala, Имена на стене još jedna pobeda u nizu.

 

22. Mršuljava godina i za thrash (wannabe nadrkane albume poput Exodusa ne vredi pominjati), pobednici na ovom polju su kultadžije Mekong Delta sa In a Mirror Darkly, mindfuck od svirke.

 

21. Arch Enemy se meni na War Eternal preporodio – nije do nove pevaljke nego se Amott setio ovaj put da napiše i pesme.

 

20. Dva glavna guilty pleasure izdanja za ovu godinu: In Flames sa Siren Charms, očekivao sam potop epskih razmera... ali na kraju mi se i svideo :blush: i Slipknot sa 5, mada meni ovo i nije guilty pleasure, uvek sam ih voleo.

 

19. Dan Swano se povampirio na pravi način za mene, posle prošlogodišnjeg sjajnog Witherscape ove godine još jedan biser, novi Nightingale sa Retribution što neko reče „ AOR kog te nije sramota slušati“

 

18. Najbolja zamena trenutno za Mercyful Fate, Portrait je izbacio još jedan odličan rad sa Crossroads; meni lično bonus što je disk neverovatno lepo odrađen a dobio sam i patch da imam ako rešim da se prometališem pod stare dane. :haha:

 

17. Ghost Brigade sa IV: One With the Storm izbacio svoj najbolji rad, savršeno za ovo doba godine i baš onako kako volim kad želim da se promeračim uz dark Finnish školu.

 

16. Naš bratski bend Аркона se sa Явь redefinisao čak do Enslaved pravaca i na sreću pokazao da je mnogo više od Stenka na stenku i sličnih bljuzgi.

 

15. Opet varam ali meni je ovu godinu obeležio fenomen black metal bendova koji mi nisu bili nešto i u 2014 su grunuli sa odličnim radovima

- NightbringerEgo Dominus Tuus, uvek bio kvaziintelektualno prđenje...sve do sad.

- AbigorLeitmotif Luzifer, prethodna dva ista priča kao Nightbringer, novi super

- TaakeStridens hus, najbolji ubedljivo još od nesvete trilogije

- 1349Massive Cauldron of Chaos, konačno mudata produkcija i izbačeni „pametni“ eksperimenti

- Satanic WarmasterFimbulwinter, možda i pobednik ove stavke, lo fi Finnish filth svirka kojom se bavio cele karijere zamenjena odličnim 90's worshipom

 

14. Grand Magus udario iz sve snage true metala sa Triumph and Power, jedan od njihovih boljih.

 

13. Primal Fear se bukvalno vraćaju iz mrtvih sa brutalno dobrim heavy udarcem Delivering The Black i daju prevlast Švabiji u ovom polju za 2014.

 

12. Delain sa The Human Contradiction postade najveća sigurica na female fronted sceni, uvek isporuče album prepun hitova a ako kažete gej, smo se setite šta se desilo basisti pre neki dan :haha:

 

11. Opeth i Pale Communion i dalje nastavlja Mikin put kroz prog, bolji mi bio Heritage ali i ovaj je super.

 

10. Primordial sa Where Greater Men Have Fallen ispod svojih standarda ali i kao takav u vrhu godine – šta ti je standard i nivo.

 

09. Nije mi jasno apsolutno što se više ne priča o Empyrium i The Turn of The Tides, neverovatan povratak i album koji prosto oduzima dah u želji da se ne naruši sakralna atmosfera koju ima.

 

08. Na ovom mestu će biti dva albuma koja uvek slušam zajedno:

- Morbus ChronSweven: retko koji bend mi je dočarao Death kao ovaj i to ne zbog tehničkog kurčenja već predivnog feelinga

- HorrendousEcdysis: nema šta ovi Ameri nisu izmešali u borbi za svoj zvuk, od švedske do američke i finske škole sve je tu a opet na neki njihov način;

ova dva albuma su glavni svetionici guranja death metala u nove i neistražene vode što je trend koji mogu samo pozdraviti

 

07. At the Gates ima cumback godine sa At War with Reality, sve što sam hteo da bude AtG posle tolike pauze i bremena pošlosti je tu.

 

06. Alcest sa Shelter batalio metal potpuno ali i dalje vrhunska dreamy atmosfera koja je uvek bila Neige-ovo najjače oružje, za sad je dobro, nadam se da neće otići u kurac kao Anathema.

 

05. Dead Congregation je bio možda i najiščekivaniji album undergrounda i Promulgation of the Fall opravdao sva očekivanja – album koji Immolation danas može samo da sanja a moj nesrečni Morbid Angel ne smem ni pominjati, suza se odmah stvara.

 

04. Triptykon sa Melana Chasmata je za mene najbolji Warriorov rad u new millenium inkarnaciji, i da znam, slušao sam Monotheist

(ovde bi bilo možda pošteno pomenuti Dark Fortress jer je ekipa čvrsto povezana, Venereal Dawn sjajan uradak koji pokazuje da je melodic black više od Dimmu i CoF)

 

03. Solstafir sa Otta isto po meni ima album karijere, kao da su kondenzovali Svartir Sandar najbolje elemente u jedan album a i taj šarmantni raspali glas... jes' da metal polako ali sigurno iščezava iz svirke ali nevermid za sad

 

02. Bez premca heavy metal album godine u vrhunskoj godini za pravac je Accept sa Blind Rage, album koji mi je obeležio leto, perfektna svirka po svakom parametru.

 

01. Iiiiii da, definitivni pobednik godine je Behemoth sa The Satanist! Nisam očekivao uopšte da će biti ovakav album posle Nergalove borbe sa leukemijom, mislio sam da će izbaciti neku sporu svirku sa filozofskim tekstovima a on udario posred vagine sa brutalnom svirkom i direktnim tekstovima koji zvuče još dublje kad se uzme u obzir ceo kontekst. Definitivni album karijere za Behemoth, što je još jezivije kada se čovek seti kakva izdanja imaju u arsenalu.

Edited by Grobodan
  • Upvote 7
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam doćekao godinu u kojoj Gamma Ray izda album i ne završi na tvojoj listi znam da je sve po kurcu otišlo :/

 

Doći će i njegov red za listu...

Bilo i dosta podbačaja, sastavio bih i tu listu, ali za to ipak treba malo više vremena :D

 

:D

 

p.s. idi u k, uplaši me sa ovolkim postom

Edited by Angelystor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

manje-više solidna lista i onda katastrofa na kraju :D

 

Šta konkretno ti bode oči? :)

 

Za listu najboljih metal albuma godine :D

 

Ne kontam, treba da se zamene mesta ili da se izbace kompletno prva dva mesta? Glup sam večeras.

 

Krasna lista i opisi grobe.

 

Ajd ljudi da smislimo neko glasanje za jum listu. Kapiram da mozemo 15 albuma da uzmemo najvise pominjanih na temi

 

Danke, pa kad bi neko imao živaca da izbroji...

 

Elem zaboravih Vader, super album. Može na mesto sa Kanibalima, ista priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...