Jump to content

Svartidauði


Talvi

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Wolves of the Red Sun i Aureum Lux fantasticne, pogotovo poslednja - brutalan epik za krai, cak i ja koi sam uvek skeptican sa pesmama od 10+ minuta sam se naiezio grdna i uzivao od pocetka do kraia

Ostalo djene-djene, ima dobrih momenata i momenata kace nekako izgubi nit, bezideino... ali svakako za par kopalja iznad konkurencie...nesto u fazonu Mastodona - i kad nisu nesto, opet su bolji od vecine :D

Kako god - sigurno medzu naiboljim blek metal albumima godine, zavisno od ukusa...ali ispod top 5 nisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nije u top 5 sigurno, a verovatno ga ne bih stavio ni u top 10. Burning Worlds of Excrement i Aureum Lux jedine zaista fenomenalne pesme, ovo ostalo za trojku.

Međutim, ono što najviše zameram albumu jeste što se potpuno izgubio taj neki mračni identitet i zvuk benda. Niti liči na Flesh Cathedral, niti liči na EP-jeve koji su kasnije izlazili, ostala je samo gola disonanca i melodije koje mnogo više vuku na Sinmaru nego na Svartidaudi. Svakako jedno od razočaranja godine, iako je album objektivno pristojnog kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji je to BM u top 5 ili top 10 ako ovo nije? Vidim da se ovde dosta worship-uju Mare i novi Ascension, ja zaspao na pola tih albuma, smaranje teško. Čak mi ni Hekatomb nije neki spektakl. Moguće da sam nešto propustio, al meni novi Svartidauđi za dva koplja interesantniji od svega navedenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad si me već pitao:

1) Altar of Perversion
2) One Tail, One Head
3) Spectral Wound
4) Misotheist
5) Arkhtinn

Mare bih svakako ubacio u top 10 iako ima svojih mana, Ascension je i meni snoozefest, a Hekatomb mi je razočaranje godine svakako, užasan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz Slidhr poslednji, koji sam najvise slusao tokom 2018, Svartidaudi bez premca najbitniji BM album prosle godine za mene. Oba albuma su shape-shifteri, muzicki interesantni, pametni, dobro stare, senzibilitetski right down my alley. Slidhr mozda i vise, ali Svartidaudi je close second.

A Ascension stidnu dlaku iza Svartidaudi, bronza, da ne zaboravim i njih.

A Ascension stidnu dlaku iza Svartidaudi, bronza, da ne zaboravim i njih.

Delimicni offtopic: slusam upravo novi Funereal Presence - brate mili koliko je ovo dobro. Instant frontrunner za 2019, iako je tek januar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar album, pogotovo kad se malo slegne.

Preko glave mi je više disonantnih bendova, svaka budala je umislila da to ume da svira. Svartidaudi su među par komada koji nešto vrede. Slidhr i Carpe Noctem su isto dobri.

A najozbiljniji i najbolji album prošle godine za mene je Adaestuo.

Već na par mesta čitam hvalospeve za novi Funereal Presence, ne sumnjam da je opet remek delo u pitanju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...