Jump to content

Greek Black Metal


Grobodan

Recommended Posts

Pošto svako ko se imalo razume u black metal shvata da je Grčka zemlja obećana davala i daje od početka pokreta brdo suhog kvaliteta koji nažalost ostaje po strani zbog komericjalnijih smena, a i sve teme su nam trenutno preplavljene fapom po nadolazećim Greek albumima mislim da je red da se otvori jedna tema za najbolje novitete / zaboravljene kultove, bolje nego da šetamo po sto tema.

 

Dakle novi Acherontas i Acrimonious uskoro.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grci imadu dobar blek ,Francuzi također ,o Skandinaviji da ne pričamo

zaključak je gde su socijalisti uglavnom na vlasti ,tu ima dobrog bleka

onda mora da se najbolji blek pravi po severnokorejskim logorima

totalni UG ,nema ga na netu

izistinska mizerija u tekstovima , izmišljeni first world problemi stop

zlosutnost rifova izvan granica shvatljivog

samo im instrumenti fale

  • Upvote 5
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acherontas:

 

Tomorrow Afternoon Stay Tuned for the First Video Teaser from the new Album"Ma-Ion(Formulas of Reptilian Unification)" that Shall BE manifested in Fire and Blood.

The Video Teaser was Constructed musically by TT From ABIGOR and Created in Finland by the Individuals behind Halo Manash and Arktau Eos of the Aural Hypnox Lodge

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni omiljena scena par godina unazad i po kvalitetu bez premca. sudeci po najavama i ove godine ima da šuri sve ostale. takodje,ja bih voleo da cujem nesto novo od ravencult, deviser,order of the ebon hand,the one, mournblade.

 

Ja sam baš slušao sve ove bendove u poslednjih par meseci pa da rečem koju...

 

RAVENCULT - 2 albuma, ne zvuči preterano grčki no više kao rani Bathory sa mrvom Wataina, imaju smisla za agresiju

DEVISER - ovo je baš skriveni grčki dragulj ali faza prva 2 albuma koja je na tragu Rotting Christ sa malo više klavijatura gothic-like, posle su previše otišli u taj goth i postali dosadni, ne bih baš čekao njihov novi ali prva 2 moraju da se znaju!

ORDER OF THE EBON HAND - oba albuma baš tipičnog zvuka za dekadu u koju su izašli presvučenu kroz grčki stil, Netherworld melodičan a The Devil haotičan i agresivan.

THE ONE - meni ovaj projekat do jaja dosadan lorde, prvi album kršina teška a drugi ima pokušaja ali bša tanko, Macabre Omen mu je majka mara

MOURNBLADE - do ovog sam došao preko Septic flesh, jedan album i kratkoživući projekat, klasična grčka svirka sa nešto prljavijom produkcijom

 

Iskopaću ovih dana još neke favorite.

 

Bojkot francuskim pederima, uvek braća Grci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acherontas:

 

Tomorrow Afternoon Stay Tuned for the First Video Teaser from the new Album"Ma-Ion(Formulas of Reptilian Unification)" that Shall BE manifested in Fire and Blood.

The Video Teaser was Constructed musically by TT From ABIGOR and Created in Finland by the Individuals behind Halo Manash and Arktau Eos of the Aural Hypnox Lodge

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesssss

 

baš dosta Grka vozim ovih dana .. Serpent Noir

 

 

Reko aj da probam nesto od ovoga, pa skinuh gore izdvojene, podsetilo me ime na Hail Spirit Noire :D

:pivopije:

Vokal rastura, rifovi ubise, jos oni 'ritual ambient' prelazi ko slag na torti.

DZEREMIJAAA

Kolji Minotaura, jebi Arijadnu!!

Ovo im tek prvi album, a ubi, kapiram da ce drugi da bude jos grdji.

 

Bukvalno sta god da skinem od Grka, sve sami biseri :D

Zasluzuju dosta vise paznje.

 

Talvisa trpaj jos preporuka

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm evo, jesi ispoštovao Thou Art Lord poslednji? pod obavezno ako nisi, onda ovaj Deus Ignotus što ovde kačih, da ne spominjem sad Acrimonius i ostale koje spominjemo svaki dan već maltene :D

 

mislim da bi ti Heretic Cult Redeemer mogao biti zanimljiv posle Serpent Noir-a, onda imaš skroz opičen a potcenjen black'n'roll bend Bohemian Grove, nekada davno sam ih kačio po forumu čini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightfall je u tom smislu čudan bend, nikad nisu imali neki standardni fazon i čak su većinu karijere ponajmanje black bili :haha:

 

Astron Black ti je na isti fazon kao i poslednji tako da njega treba sigurno da čuješ, mada generalno i koji god stariji album da uzmeš nećeš pogrešiti iako tu ima različitih fazona, recimo znali su oni i u neki goth zonfa da zagaze.

 

Lyssa je takođe vrhčina od albuma, ova stvar jebe sve živo

 

 

kad se začuje onaj kaval na 3:00, ijaoooooooooooooo cepanje košulje

 

na tom albumu je ludi Efthimis okupio i apsolutno najbolju postavu - Bob Katsionis, George Bokos i George Kollias, pravi grčki all-star

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, onda je jos zanimljivije za preslusavanje, kad ne znas sta te ceka.

Nije losta ova stvar gore, ta duvaljka sto si spomenuo, stavio bih ja to u prvi plan, neki solo sto da ne :D

Evo i torenta, kad smo vec na temi

 

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2116023

I zadnja dva kojih nema ^

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3154989

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4337332

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...