Jump to content

tema za pedere i dukatlije (random)


KRANG

Recommended Posts

Head Control System album je sasvim dobar.

garm je stvarno neverovatan na vokalima..

+"In accordance with Kris's fascination with "automatic" writing, each lyric is constructed as a single, long sentence. Like a stream of consciousness from a mind on the brink. They also hide curious wordplays and references to politics, film, literature etc."

ali ne mogu da nađem textove. icon_frown.gif

 

"Being influenced by the likes of Meshuggah and the work of Fredrik Thordendal himself, Daniel Cardoso transports rhythmical induction and cyclic illusions into straight forward rock structures and melodic musical constructions that may resemble Tool, Faith No More or A Perfect Circle"

nije loša ni muzika, ali se primeti ko je ovde slabija karika..

 

cool album.

dao bih mu jedno 8.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ana Never, najbolji srpski post-rock bend (Consecration excluded icon_smile.gif ), sviraju 2.aprila na Akademiji.

imaju li oni neki sajt nesto... ne mogu nista da nadje m o njima, sem sto se pominju u wikipedii, ali dalje nema nikakvih informacija.

imaju li albuma, nesto, gde delaju...? gde se mogu kupiti albumi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehe bio sam na sparowes....

bilo je super..zvuk super...svirali su i nove stvari ...alone and unawere...zvuci pre dobro live...i our happiest days koja mi je fejvrit..isto predobro live...i saw the sky...isto..a ove nove najavljuju dobar album......

 

drugi dan sam gledao dont mess with texas koji imaju predobre nove pjesme ali mi kratko traju ....trebale bi biti duze i to bi sve bilo bolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bright Red Paper..

da sam ga chuo lane, bio bi mi na listi...

post rock ali gudachki driven ko da je klasika u pitanju, i to neka kamerna... vr'

 

as well, vec pomenuh japanski Te'... sad bih dodao i poslednji album Toe-a... takodje Japanci... vr'

ajd da pomenem i andydicktracymorganfreeman koji upravo slusham... MCD iz 2006...

 

ova Giant Squid stvar sa The End Records kompilacije otkida muda... jedva chekam album... eto...

 

Tibia bila sasvim OK...

igra Milichic... idem da budem dokon i pratim shta se deshava...\ Stojakovic shutira kao retard...1-6 poluvreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Bright Red Paper... Sta znam... Ima tenzije, kresenda, prasaka, ali mi opet previse provaljeno. Lepo sviraju, ali su ga malko preterali sa krizom identiteta. Nije mi u top 30 post-rock albuma 2005.

 

Od albuma kojim je dominirala violina u 2005., niko nije, ni po tom, a ni mnogim drugim parametrima, ni do kolena Yndi Haldi.

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je ta shto se meni papir svideo vrlo jer u nekim trenucima zvuchi kao jebena klasika... ko da ne chujem gitare, a chujem ih...

ovo ne znachi da volim klasiku, nego da mi veoma prija takva neka svezina... ko da su bend pravili likovi sa "gudache akademije", a ne neki rockeri ili shta vec...

ili, da... ko da je postojala partitura za gudache, a posle su strpali distorziju i tako to... veoma mi prija...

 

a to za krizu identiteta... verovatno ima djuture 7, 8 bendova u post rocku koji je nemaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko da su bend pravili likovi sa "gudache akademije", a ne neki rockeri ili shta vec...

 

i likovi koji su malo vise slusali rachels icon_wink.gif moguce i da jesu skolovani ili se upravo skoluju, ima krsh takvih likova po pr-u...

 

a to za krizu identiteta... verovatno ima djuture 7, 8 bendova u post rocku koji je nemaju...

 

recimo da je true. ali, negde smeta, a negde ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.promised kranky update.icon_wink.gif

 

 

Chihei Hatakeyama:Minima Moralia (091)

 

user posted image

 

um.ne mogu da kazem da sam preterano iznenadjen prvim izdanjem ovog japanskog kompozitora,par saving grace trenutaka,ostatak je poprilicno precizna, cistunska,standardizovana dopuna elektroakusticne interakcije,veoma izvesno lutanje i skeletalni premonition buducnosti sa vise dogadjanja,vlakna i teksture calls for anti-esencijalizam this time (znam koliko je to pun,afterall ipak je to kranky.)

 

note:vratiti se christopheru bissonettu i njegovoj uspeloj koegzistenicji studioznog i inspirisanog,

 

Bird Show:Lightning Ghost (092)

 

user posted image

 

and then he separates water from the rain.beatiful spring mantra.

this spring in your town.

ben vida has done it again.ako me je proslogodisnji green inferno uveo u zvanicnu prasumu raznoraznih home-made inventivnih zvukova,igranja sa raznoraznim etnicitetima i sounds so lame hipnotickim jezikom signala ceremonijalnih trance-like stanja,vecim delom u instrumentalnom okrilju njegovog maticnog benda town'n'country,lightning ghost otkriva sasvim novu dimenziju njegove opterecenosti psihedelicnim obmanjivanjima avant-pop narativa ,istovremeno misteriozan i hand-clapping jasonandersonovski prijemciv (sound that fills the room/heart with pleasure icon_redface.gif),konstruktivnom promenom kursa od minimalisticke repeticije do neke nerealizovane manitoba-like opcinjenosti perkusivnom ekspresijom i neverovatnom inspiracijom u svojim elokventnim eksperimentima postize perfect union/ lost hippie communion,ovo je na repeatu do iznemoglosti,malo je presisao sve weird-folkere i pastoralne mutante,svaka mu cast, fuckin' unbelievable.,icon_da.gif,

 

nisam se jos posvetio profesoru hrvatskom/Lisbonu previse,napomena Krangu da potrazi Fenneszov Live in Japan okolo razumevanja,nisam bas jos sasvim ubedjen da je ovo njegov career-turnover domet,

,a ja cu da potrazim ove Te' na prep'ruku Out of Time-a i cudesne Milice Asmitij(ic)e icon_smile.gif

(gudaci i neoklasicni i love you,but i've chosen chamber aside,o.o.t je slusao poslednje clogs reinterpretacije (kaze audioscrobbler) a posto ja nisam uspeo da se nateram moze otisak,,,

Edited by jack rose

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, javio se onaj Lament. opet je sve 50/50, posto je na prvo pitanje odgovorio sa "cuo sam vas na netu" icon_rolleyes.gif a dao mi je i adresu , kaze da je u Lionu.

 

medjutim, PO Box je u pitanju, a kaze da je taj Mourning Records - pazi sad - podkuca jedne druge kuce koja se zove Soundsphere ili tako neka glupost.

 

nikad kraja zabavi sa tim francuzima.. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...